5 ćwiczeń, które pomogą osiągnąć orgazm

Czy namiętny seks zakończony orgazmem może zastąpić trening na siłowni? I odwrotnie: czy trening może zastąpić orgazm?
Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Podniecające ćwiczenia?

W przełomowym badaniu opublikowanym kilka lat temu w "Sexual and Relationship Therapy" naukowcy przeprowadzili badania pośród 530 kobiet na temat ich doświadczeń z ćwiczeniami, które wzmagają seksualną przyjemność i doprowadzają do orgazmu. U 46 % kobiet odnotowano pobudzenie podczas ćwiczeń, a 23% z nich powiedziało, że miały pełny orgazm podczas "treningu".

Naukowcy nie wiedzą dokładnie, dlaczego ćwiczenia są tak podniecające, twierdzi współautor badania J. Dennis Fortenberry, MD, profesor pediatrii na Uniwersytecie Indiana. Jedna z teorii brzmi, że orgazm można osiągnąć nie tylko poprzez stymulowanie łechtaczki, pochwy i punktu G, ale również dzięki angażowaniu mięśni macicy, szczególnie dolnej części miednicy. Niektóre ćwiczenia wywołują skurcze, pojawiające się w tych mięśniach, które przynoszą ogromną przyjemność - a wszystko to bez manualnej stymulacji lub fantazjowania.

Inna hipoteza jest taka, że zarówno ćwiczenia i orgazm wpływają na organizm w podobny sposób: zwiększają tętno, podnoszą ciśnienie krwi, temperaturę ciała, a nawet oddziałują na sąsiadujące obszary mózgu. Czasami można w ten sposób oszukać własny organizm i zaoferować mu trening dla osiągnięcia orgazmu.

Zanim poczujesz, że odkryłaś Amerykę, należy wiedzieć, że nie każda z nas może dojść do orgazmu podczas ćwiczeń. Prawdopodobieństwo tego, że uda się osiągnąć orgazm dzięki ćwiczeniom nie jest zależne od częstotliwości "zwyczajnego" seksu. Wszystko zależy od twojego ciała, rodzaju wykonywanych ćwiczeń i techniki. Mimo wszystko warto spróbować. Prezentuję ćwiczenia, które rekomendują kobiety biorące udział w badaniu dla "Sexual and Relationship Therapy". Pamiętaj, że musisz się do niech porządnie przyłożyć - w przeciwnym wypadku nie przyniosą oczekiwanego efektu.

LTN

Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Ćwiczenie pierwsze - sit upy

Podczas tego ćwiczenia pracują dolne mięśnie miednicy, które odpowiadają za jakość i częstotliwość kobiecego orgazmu - na siłowni i w łóżku.

Połóż się na macie na plecach, nogi układając na kształt rombu. Wyciągnij ręce za głowę. Wykonuj ćwiczenie podnosząc się do pozycji siedzącej, odrywając plecy od maty, aby dłonie dotykały stóp i powoli opuszczaj się na dół. Wykonaj 3 serie po 60 sekund każda.


Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Ćwiczenie drugie - brzuszki z podnoszeniem nóg

Ćwiczenie to wykonaj na specjalistycznym sprzęcie, znajdującym się w siłowni (chodzi o ten z wyściełanymi podłokietnikami, gdzie zajmujesz pionową pozycję). Aby go użyć, połóż przedramiona na podłokietnikach, plecami opierając się o urządzenie, oderwij nogi od podłoża i zegnij je w kolanach pod kątem 90 stopni. Podnoś nogi do klatki piersiowej i powoli opuszczaj. Wersja trudniejsza polega na wyprostowaniu nóg i podnoszeniu ich najwyżej, jak tylko możesz. Wykonaj 10 - 15 powtórzeń albo tyle, ile zdołasz wytrzymać. Najlepiej powtórz ten ruch w 2-3 seriach.

Podczas tego ćwiczenia pracuje brzuch.

Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Ćwiczenie trzecie - wspinanie

Kolejne ćwiczenie to wszystkim znana wspinaczka. Zlokalizuj gdzieś w okolicy słup, zamontuj linę lub wspinaj się po drzewie, skupiając się na napinaniu mięśni dna miednicy (uruchom mięśnie, które kontrolują oddawanie moczu). Owiń nogi wokół tego, po czym się wspinasz, napinając mięśnie ud i pośladków, utrzymuj miednicę tak blisko, by czuć "tarcie" podczas wspinaczki.

Podczas tego ćwiczenia pracują: ramiona, plecy, brzuch, uda i pośladki.

Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Ćwiczenie czwarte - martwy ciąg

A teraz w ruch pójdą ciężary. Stań w wyprostowanej pozycji w rozkroku, na szerokość barków, trzymając sztangę nachwytem. Weź wdech i wykonaj ruch w dół, tzn. schodź do półprzysiadu uginając równocześnie kolana, trzymając sztangę na wyprostowanych łokciach i pochylając lekko tułów w przód. Opuszczaj sztangę wzdłuż nóg, za linię kolan, a następnie wykonaj ruch powrotny wykonując wydech. Wykonaj 3 serie trwające od 45 do 60 sekund każda.

Podczas tego ćwiczenia pracują: pośladki, uda, dolna część pleców oraz brzuch.

Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com Fot.shutterstock.com

Ćwiczenie piąte - jazda na rowerze

Kto by pomyślał, że jazda na rowerze niesie ze sobą niespodziewane korzyści? Jak czerpać z niej jeszcze większą radość? Podczas pedałowania pochyl biodra mocno do przodu. Wzmożone tarcie pomiędzy siodełkiem a łechtaczką uprzyjemni jazdę na rowerze. Pedałuj od 20 do 40 minut, zaczynając do średniego tempa, stopniowo zwiększając jego intensywność.

Podczas tego ćwiczenia pracują: pośladki, uda - i w zależności od górnego położenia ciała - ramiona, plecy i klatka piersiowa.

Więcej o: