Jak przywrócić figurę sprzed ciąży? Poznaj BuggyGym - fitness dla mamy z dzieckiem!

Dużo się mówi o tym, że po urodzeniu dziecka ciało kobiety się zmienia pod wieloma względami. Mówi się także, że należy pożegnać się z sylwetką sprzed ciąży. Prawda to, czy fałsz? Czy da się temu zapobiec i po porodzie wrócić do dawnych rozmiarów i kształtów?
Fot. Damian Rafacz Fot. Damian Rafacz To, w jakim czasie odzyskamy formę sprzed ciąży, zależy w dużej mierze od ilości kilogramów przybranych podczas ciąży.

Jak szybko możemy wrócić do dawnych rozmiarów?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!


Sama nie mam jeszcze dzieci, ale znam wiele kobiet, które nie tylko wróciły do figury sprzed ciąży, ale wyglądają o wiele lepiej. To, w jakim czasie odzyskamy formę sprzed ciąży, zależy w dużej mierze od ilości kilogramów przybranych podczas ciąży. Im mniej przytyjemy, tym szybciej odzyskamy dawną wagę. Nie znaczy to jednak, że możemy się głodzić podczas ciąży lub odmawiać nienarodzonemu jeszcze dziecku wartościowego pożywienia.

Drugą, nie mniej istotną sprawą, jest odżywianie i aktywność fizyczna po urodzeniu dziecka. Wiele młodych mam tłumaczy, że przy dziecku nie ma czasu na chodzenie na aerobik czy ćwiczenia w domu. Drugą "wymówką" jest brak opieki dla dziecka w czasie, kiedy mamy miałyby oddawać się pracy nad własnym ciałem.

Trzecim podawanym powodem jest zmęczenie - w końcu mały i niewinny maluch daje niekiedy mocno popalić, odbierając nie tylko energię, ale i ochotę. Wszystkich mamom ogłaszam dobrą wiadomość. Istnieje rodzaj aktywności, który przychodzi wam na ratunek.

Zobacz: 5 nowości w fitnessie, których powinnaś spróbować!

Fot. Wojciech Solecki Fot. Wojciech Solecki Zajęcia BuggyGym odbywają się w grupie i mają tę niebywałą zaletę, że można je uprawiać praktycznie wszędzie.

BuggyGym - ratunek dla młodej mamy

BuggyGym zdaje się być doskonałym pomysłem dla kobiet z małym dzieckiem, starających się powrócić do formy. Termin Buggy pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego wózek. W dużym skrócie to forma aktywności fitness skierowana do rodzica i jego malucha. Zajęcia odbywają się w grupie i mają tę niebywałą zaletę, że można je uprawiać praktycznie wszędzie. Przy dobrej pogodzie na świeżym powietrzu: w parkach, na leśnych alejkach, na osiedlach - wszędzie tam, gdzie mamy z wózkami zwykle udają się na spacer. Nie muszą rezygnować ze spaceru, a nadto mogą go połączyć z poprawieniem kondycji oraz pracą nad sylwetką.

Zobacz: 5 błędów, które być może popełniasz po treningu

Fot. Wojciech Solecki Fot. Wojciech Solecki BuggyGym składa się z rozgrzewki, treningu i ćwiczeń rozciągająco - relaksujących (na zakończenie).

Jak wyglądają zajęcia BuggyGym?

Podczas treningu wykonuje się ćwiczenia z wózkiem (w którym śpi lub odpoczywa, a niekiedy z zainteresowaniem się przygląda dziecko) o charakterze aerobowym, wzmacniającym, kształtującym i rozciągającym. BuggyGym składa się z rozgrzewki, treningu i ćwiczeń rozciągająco - relaksujących (na zakończenie). Same ćwiczenia BuggyGym nie są nowością - każda kobieta pamięta je choćby z zajęć WF-u. Są to bowiem m.in. wykroki, przysiady, skłony czy pompki. Nie ma ćwiczeń z obciążeniem, trenujemy z oporem własnego ciała. Ćwiczenia prowadzone są przez wykwalifikowane instruktorki - zajęcia są bezpieczne i dopasowane do poziomu uczestniczki. Są świetną alternatywą na spędzenie czasu i zadbanie o siebie.

Zobacz: "Zamiana tłuszczu w mięśnie" - dlaczego dążymy do czegoś, co jest niemożliwe?

- Mamo, zrób coś dla... siebie:) Spacer wcale nie musi być rutynową przechadzką wokół osiedla, wyskokiem do warzywniaka... Spacer wcale nie musi być nudny!!! Co wy na to? Spacer - jako czas aktywności fizycznej, która wzmocni wasze ciało, pozwoli wam się zrelaksować, odprężyć, skupić tylko na sobie. Spacer - jako prawdziwy trening, który pozwoli wam wypocić zbędne kilogramy, odzyskać smukłą sylwetkę, znów poczuć się dobrze w swoim ciele - zachęca zespół BuggyGym.

Fot. Wojciech Solecki Fot. Wojciech Solecki BuggyGym to nie tylko sposób na poprawę sylwetki i kondycji, ale również pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem.

Zalety BuggyGym

Zajęcia Buggygym odbywają się w całej Polsce, w większych miastach. Na dzień dzisiejszy są to: Bielsko Biała, Cieszyn, Goczałkowice-Zdrój, Jaworze, Jaworzno, Katowice, Kraków, Opole, Ustroń, Warszawa oraz Wrocław.

Zobacz: Kobiece libido a aktywność fizyczna. Czy osoby aktywne fizyczne mają większą ochotę na seks?

Drogie mamy! Nie zwlekajcie - BuggyGym niesie ze sobą wiele korzyści. To nie tylko sposób na poprawę sylwetki i kondycji, ale również pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem w inny sposób (coś więcej niż zabawy w domu, tradycyjny, spacer, zupka i kupka). Treningi odbywają w grupach skupiających kobiety z podobnymi problemami, które nie oceniają twojego wyglądu, tolerują i wspierają. W grupie jest większa motywacja, siła i dużo pozytywnej energii.

- Potraktujcie BuggyGym jako czas, kiedy możecie poznać inne mamy, porozmawiać, wyżalić się, podzielić własnymi doświadczeniami, pośmiać! - dodają instruktorki z BuggyGym.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!


Więcej o: