Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!
MIT!
Możesz jeść nawet po 23:00. Godzina 18:00, czy 19:00 to nie magiczna pora, po której można wyłącznie tyć. Wszystko zależy od tego, o której kładziesz się spać i jaki tryb życia prowadzisz.
Przyjmuje się, że ostatni posiłek powinien być zjedzony najpóźniej 3-4 godziny przed snem. Im lżejsza kolacja, tym później możesz ją spożyć. Ta zasada obowiązuje zawsze.
PRAWDA!
Czekolada, zwłaszcza ciemna, podobnie jak kawa i mocna herbata, nie jest wskazana do spożywania przed snem. Zawiera kofeinę, która pobudza pracę serca i tym samym utrudnia zasypianie.
Nie łudź się, że pozwolisz sobie na jedną małą kostkę. Takim postanowieniom trudno dotrzymać. W najlepszym razie kończy się na połowie tabliczki, a to prawdziwa zbrodnia - zwłaszcza wieczorem.
Zobacz: Trzymaj dietę, zmotywuj się do ćwiczeń i wytrwaj jesienią! Metoda dla opornych
PRAWDA!
Naukowcy dowodzą, że od ilości i jakości kolacji może zależeć to, co zjesz następnego dnia rano.
- Jeśli wieczorem spożyjesz posiłek o niższym indeksie glikemicznym, kolejnego dnia znacznie łatwiej będzie odmówić sobie słodkiej przekąski. - mówi Agnieszka Owczarek psychodietetyk. - Nie wierzysz? Jedz na kolację lekki posiłek, oparty na świeżych lub grillowanych warzywach i rybach. Spróbuj wytrwać w tym postanowieniu 5 dni. Pamiętaj o regularności posiłków.
Zobacz: 8 korzyści wynikających z biegania. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!
MIT!
Nic nie utrudnia zaśnięcia tak, jak ból brzucha powodowany głodem albo przejedzeniem!
- Na kolację możesz zjeść np. lekką sałatkę z warzyw, skropionych oliwą z oliwek - zachęca Owczarek.
Znakomicie wyciszają organizm, wspomagają jego oczyszczenie i poprawiają metabolizm w czasie snu.
Zobacz: Jak bezpiecznie wzmacniać mięśnie brzucha? [PRZYKŁADOWE ĆWICZENIA I RADY FIZJOTERAPEUTÓW]
MIT!
Twój sen może zakłócić nie tylko ilość spożywanych produktów, ale ich kaloryczność. Słodycze, jak również smażone i duszone posiłki, mogą być trawione nawet przez wiele godzin, przez co obciążają układ pokarmowy i utrudniają zasypianie.
Wysokoenergetyczne posiłki lepiej zostawić na śniadanie. O słodkościach najlepiej zapomnieć.
Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!