Wyzywający strój, głośne śmiechy i selfie co 5 minut? Oto 6 najgłupszych zachowań dziewczyn na siłowni

Trening zaczynasz od zrobienia perfekcyjnego makijażu i selfie przed lustrem? Zastanów się nad tym, po co przychodzisz na siłownię - chcesz poćwiczyć czy tylko się pokazać?
Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com Nie poprawiaj makijażu przed treningiem - podczas ćwiczeń i tak spłynie razem z potem. (Fot. pixabay.com)

1. Poprawiasz makijaż przed treningiem

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Wchodzisz do klubu fitness, udajesz się do szatni, zakładasz strój sportowy, a następnie biegniesz do lustra poprawić makijaż?! Pół biedy, jeśli chodzi tylko o przypudrowanie noska. Gorzej, gdy poświęcasz 30 minut na make up. Odpowiedz sobie pytanie: jaki jest cel twoich wizyt na siłowni ? pracujesz nad ciałem czy zamierzasz poznać wymarzonego chłopaka? Podczas intensywnych, a zarazem efektywnych ćwiczeń, perfekcyjny makijaż ulegnie zniszczeniu i spłynie razem z potem. Chęć udoskonalenia sylwetki narzuca zatem koncentrację na treningu; wygląd przyjdzie z czasem.

Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com Marnowanie czasu na robienie selfie na siłowni może być źle odebrane i rozpraszać otoczenie. (Fot. pixabay.com)

2. Robisz co chwile selfie

Nikogo nie będzie interesowało, ile czasu spędzisz na poprawianiu makijażu przed wejściem na salę ćwiczeń (twój wysiłek docenią ewentualnie niektórzy panowie). Inaczej jest w przypadku robienia co chwilę selfie i publikowaniu zdjęć na Facebook?u. Naprawdę musisz robić to tak często? Na każdym sprzęcie i przy każdym ćwiczeniu? Takie zachowanie może nie tylko śmieszyć, lecz rozpraszać trenujących. Fakt, że masz motywację, by ćwiczyć na siłowni, zaiste jest powodem do dumy, ale czy musisz o tym co chwilę informować społeczność w sieci?

ZOBACZ: Brakuje mi czasu, stroju na fitness i pieniędzy na karnet - znasz te wymówki? Poznaj 8 najczęstszych wykrętów, żeby nie iść na siłownię

Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com Nie porównuj siebie do innych, bo możesz stracić motywację i popaść w kompleksy. (Fot. pixabay.com)

3. Bezustannie porównujesz się do innych

Biegasz na bieżni i widzisz, że dziewczyna obok Ciebie szybciej przebiera nogami? Twoje tempo wynosi 10 km/h, ale koleżanka z prawej porusza się z prędkością 12 km/h? W dodatku biegnie już ponad 40 minut, a Ty ledwo wytrzymałaś 20 i kolejne 20 wydaje Ci się nieosiągalne? Nie staraj się za wszelką cenę dorównać wszystkim dookoła. Każdy ma inne przygotowanie, formę, kondycję i predyspozycje. Nie porównuj siebie do innych - to bez sensu. Możesz stracić motywację i popaść w kompleksy.

Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com Na siłowni zrezygnuj z wyzywającego stroju, w którym będzie Ci niewygodnie, a dodatkowo będzie rozpraszał otoczenie. (Fot. pixabay.com)

4. Przesadnie się stroisz

To oczywiste, że na siłowni chcesz wyglądać dobrze, ale Twoim priorytetem powinna być?. wygoda. Strój do ćwiczeń ma spełniać swoje funkcje - pozwalać skórze oddychać i nie ograniczać ruchów. Zrezygnuj z wyzywającego stroju, w którym będzie Ci niewygodnie i będzie rozpraszał otoczenie. Siłownia to nie wybieg, przychodzisz się tu męczyć i spocić, nikt nie oczekuje, że będziesz wyglądać jak na wyborach Miss Świata.

ZOBACZ: Modny gadżet czy pogromca cellulitu? 5 powodów, dla których warto rolować się

Fot. Shutterstock.com Fot. Shutterstock.com Każdy ma swój pierwszy raz na zajęciach fitness - nie zniechęcaj się tym, że na początku jest Ci trudno nadążyć na grupą. (Fot. Shutterstock.com)

5. Obrażasz się, bo są od Ciebie lepsi

Nie lubisz ćwiczyć samej i wybrałaś się na zajęcia fitness w grupie? Cieszy Cię obecność innych dziewczyn - nie od dziś wiadomo, że w kupie raźniej. Jednak tracisz zapał, gdy nie nadążasz za innymi? Wszyscy znają układ, a ty gubisz kroki. Denerwujesz się, myślisz, że jesteś najsłabsza i? wychodzisz obrażona?. Daj sobie czas ? jeśli robisz coś po raz pierwszy, nie jesteś ekspertem. Trzeba wytrwać i nie zniechęcać się.

Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com Trener rozpisze CI plan treningowy, wyjaśni do czego służą konkretne maszyny oraz pokaże poprawną technikę wykonywania ćwiczeń. (Fot. pixabay.com)

6. Boisz się maszyn

Bieżna, rowerek, czy też orbitrek - one pomagają schudnąć, ale jeśli chcesz wyrzeźbić sylwetkę, musisz wykonywać także inne ćwiczenia. Problem jednak w tym, że nie wiesz, jak je wykonywać prawidłowo. Masz wątpliwości, czy dobrze robisz przysiady, a do maszyn boisz się zbliżyć. Jeżeli chcesz poczynić postępy w pracy nad swoim ciałem, musisz pójść o krok dalej i poprosić instruktora o pomoc. On rozpisze Ci plan treningowy, wyjaśni do czego służą maszyny, pokaże poprawną technikę wykonywania ćwiczeń. Dopiero wtedy Twój trening będzie nie tylko bardziej owocny, ale i bardziej urozmaicony.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: