Tajemnice szczupłej sylwetki

Kilka sztuczek, które mogą okazać się kluczem do sukcesu.

Odpowiedni biustonosz

Prawidłowo dobrany stanik, musi być dopasowany do kształtów właścicielki. Ponad 80% Polek nosi źle dopasowane biustonosze. Odpowiednio dobrany biustonosz wpływa korzystnie nie tylko na walory estetyczne, działa zbawiennie również na zdrowie. Źle dobrany biustonosz nie podtrzymuje biustu a w konsekwencji prowadzi do zwyrodnień kręgosłupa. W Warszawie organizowane są już kursy z brafittingu. Jakie są korzyści z uczestnictwa w takim kursie? Zmniejszają ryzyko zakupu biustonosza w niewłaściwym rozmiarze, a co za tym idzie kolejnych rozczarowań swoim wyglądem i nie mniej ważnym poczuciem komfortu.

Bielizna modelująca

To gorsety, półgorsety, rajstopy a nawet kostiumy kąpielowe. Głównym zadaniem jest spłaszczenie brzuszka oraz podkreślenie kobiecych kształtów. Płaski brzuch i zgrabne pośladki to niewątpliwie pożądane atuty, które kojarzą się z młodością, dobrą formą i nadają sylwetce atrakcyjny wygląd. Firmy oferują bieliznę z działaniem antycellulitowym, a także usprawniającym mikro-krążenie. Zapewniają wspaniały wygląd bez efektu nieestetycznego odznaczania się pod odzieżą.

Dekolt w szpic

Wyciąga i wydłuża szyję. Przy dużym biuście i szerokich ramionach to dobry wybór, ponieważ wyszczupla figurę.

Pasek

Jeśli masz coś do ukrycia lub chcesz nieco wymodelować swoją figurę pasek pomoże ci to osiągnąć. Podkreślenie najwęższego miejsca kształtuje sylwetkę i wydobywa jej kobiecość. Szeroki pasek nad talią pozwala pulchnym osobom na noszenie marszczonych, zamaszystych bluzek i tunik bez szkody dla sylwetki. Pasek noszony w talii podkreśli ją i pozwoli nadać naszej figurze kobiecych kształtów.

Pokaż nogi

Masz ładne nogi? Nie kryj ich więc w spodniach, zaprezentuj światu swój atut. Staraj się o to, żeby optycznie wydłużyć sylwetkę - brzuszek stanie się wtedy mniej widoczny. Dlatego wprowadź do stroju jak najwięcej pionowych elementów (np. poły rozpiętej koszuli, plisy, fałdy). Skracaj spódnice i odkrywaj nogi! Postaw na klasykę, ale dodaj jej trochę luzu. Nie wierz opiniom, że wyłącznie czarny kolor wyszczupla. Sięgnij po energetyzującą czerwień, szlachetną biel i głęboki granat.

Obcas

Wybieraj buty na obcasie, 4-centymetrowy jest najzdrowszy dla kręgosłupa, ale to na 7-centymetrowym twoja noga wygląda najsmuklej. Jeśli masz szczupłe nogi noś szpilki, koturny, słupki. Jeśli natomiast twoje nogi są grubsze, wybieraj szpilki na obcasie o szerokiej górze, zwężające się do dołu słupki. Zapomnij o koturnach i butach zapinanych na kostce (skracają nogę). Rajstopy w kolorze obuwia sprawiają, że noga wydaje się dłuższa.

Więcej o: