Jak wybierać biżuterię, jak ją nosić i łączyć, aby wyglądać stylowo? Mini poradnik

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że odpowiednio dobrane dodatki potrafią zupełnie odmienić każdą, nawet najprostszą stylizację w wyjątkowy i modny look. Jednym z takich dodatków jest oczywiście biżuteria. Aby jednak osiągnąć pożądany efekt, trzeba wiedzieć, jak umiejętnie dobrać ją, by całość prezentowała się stylowo i z klasą. Na co należy zwrócić uwagę i jakich błędów unikać? Oto kilka cennych porad, o których zawsze warto pamiętać.
Biżuteria Pandora Biżuteria Pandora Materiał promocyjny

Dopasuj ilość biżuterii do rodzaju stylizacji

Ilość oraz rodzaj zakładanej biżuterii zawsze powinna być determinowana przez to, co danego dnia masz na sobie. Jeśli jest to monochromatyczna stylizacja w stonowanych kolorach (np. czarny, biały czy beżowy), możesz śmiało założyć zarówno kolczyki, jak i naszyjnik, a do tego dołożyć jeszcze pierścionek. Jednak w przypadku kolorowej lub bardzo wzorzystej stylizacji, lepiej zadbać o biżuteryjny umiar. Delikatne kolczyki lub subtelny naszyjnik w zupełności wystarczą. Istotną rolę odgrywa również sam charakter stylizacji. Jeśli lubisz ubierać się na rockowo lub w klimacie boho, nic nie stoi na przeszkodzie, by swój strój uzupełnić nawet kilkoma bransoletkami czy pierścionkami w takim stylu. Jednak w przypadku formalnych strojów (biznesowych lub wieczorowych), ogranicz liczbę błyskotek - tutaj mniej znaczy więcej.

Biżuteria Pandora Biżuteria Pandora Materiał promocyjny

Stawiaj na biżuterię dobrej jakości, znanych i cenionych marek

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach oferta biżuteryjna dostępna na rynku jest naprawdę szeroka. Wybierając biżuterię, najlepiej stawiaj na znane i lubiane marki, które w swojej ofercie mają dodatki, nie tylko dobrej jakości, lecz także osadzone są w najnowszych trendach. Jedną z takich marek jest niewątpliwie Pandora, która każdego sezonu zaskakuje swoimi kolekcjami. W najnowszej ofercie znajdziemy bowiem m.in. biżuterię, której motywem przewodnim jest stokrotka, czyli symbol kobiecej energii, nowoczesności, sentymentalności oraz wolności.

- Najnowsza kolekcja ma inspirować do odkrywania na nowo tego, co nas otacza i spojrzenia na świat z nutą dziecięcej niewinności. Chcemy zachęcać ludzi do dostrzegania piękna i magii w ich codziennym życiu oraz znalezienia radości we wszystkim co robią. Wiosna jest dla nas symbolem nowego początku, niezmiennie zachwyca przemianą, która dzieje się na naszych oczach, daje nadzieję na zmiany. Chcemy, aby dzięki biżuterii to nastawienie mogło towarzyszyć nam przez cały rok - mówią projektanci marki Pandora, Francesco Terzo i A. Filippo Ficarelli.

Biżuteria Pandora Biżuteria Pandora materiał promocyjny

Nie bój się połączenia złota ze srebrem

Choć jeszcze kilka lat temu takie zestawienie było nie do pomyślenia, to obecnie stylistki coraz częściej namawiają do takich eksperymentów. Nie da się bowiem ukryć, że połączenie złota i srebra bywa tym najbardziej efektownym. Nie oznacza to jednak, że można je łączyć byle jak. Aby całość wyglądała stylowo i z klasą, elementy biżuterii muszą pasować do siebie pod względem stylu. O swobodzie takiego łączenia biżuteryjnych elementów decyduje także okazja, na którą je zakładasz. Mówiąc wprost - uroczysta kolacja czy biznesowy bankiet to nie miejsce na takie eksperymenty, ale luźna stylizacja na co dzień czy niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi jak najbardziej tak!

Projektanci marki Pandora zgodnie przyznają, że w doborze biżuterii ważne jest eksperymentowanie z różnymi elementami, szukanie własnych, często nieoczywistych połączeń. Te, które pokazują kim jesteśmy i co jest dla nas ważne zawsze podkreślą nasz wyjątkowy styl. - Mamy nadzieję, że nasza biżuteria będzie inspiracją do tworzenia oryginalnych wiosennych kompozycji i przyniesie właścicielkom wiele radości! - podkreślają.

Biżuteria Pandora Biżuteria Pandora materiał promocyjny

Dopasuj biżuterię do kształtu twarzy

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę przy doborze biżuterii to właśnie odpowiednie dopasowanie jej do kształtu twarzy. Najprostszym sposobem na zapamiętanie tej zasady jest sięganie po błyskotki, które są przeciwnego kształtu niż nasza twarz.

  • Jeśli zatem jesteś posiadaczką okrągłej buzi, to wszystkie kołami przy twarzy (kolczyki, czy naszyjnik) jeszcze bardziej ją zaokrąglą. Najlepszą opcją będą zatem wiszące kolczyki oraz długie naszyjniki
  • Posiadaczki trójkątnej twarzy powinny natomiast unikać długich kolczyków i wisiorków, które jeszcze bardziej wydłużą ich buzię. Tutaj najlepiej sprawdzą zaokrąglenia, które optycznie złagodzą rysy.
  • Twarz kwadratowa niekorzystnie wygląda w wiszących i kanciastych kolczykach, które kończą się na wysokości brody, bo to dodatkowo ją powiększa. Te krótsze, o obłych kształtach będą dużo lepszym rozwiązaniem.
  • W najbardziej komfortowej sytuacji są twarze owalne, które mogą pozwolić sobie na największą dowolność w kwestii doboru biżuterii. W tym przypadku unikać należy jedynie "jajowatych" kształtów, a cała reszta będzie jak najbardziej odpowiednia.
Więcej o: