Lekcja pakowania prezentów

Nawet najskromniejszy prezent nabiera wartości w niebanalnym opakowaniu. Oto krótka lekcja pięknego pakowania. Więcej o pakowaniu prezentów znajdziesz w numerze specjalnym Czterech Kątów - Święta Bożego Narodzenia.

Retro

Jak z babcinej komody. Kolorowe pudełko oklejamy pasami szerokiej bawełnianej koronki.

Detal

Detal wieńczy dzieło. Zgrabnym ukoronowaniem całości może być własnoręcznie wykonany bilecik. Można go zrobić np.z kolorowego brystolu - składamy arkusik na pół i fantazyjnie wycinamy.

Tuba

Na Rembrandta lub da Vinci. Nieoprawioną grafikę lub rysunek zwijamy i pakujemy w tubę oklejoną ozdobną falistą tekturą.

 Fot. gazeta.pl

Fotografia

Zamiast bileciku - kserokopie fotografii obdarowywanej osoby, którymi oklejamy pudełko. Do tego cienki srebrny sznureczek.

Folia

Gwiazdkowy akcent. Na jednobarwny papier do pakowania naklejamy choinki wycięte z folii samoprzylepnej. Zamiast wstążki - dekoracyjny sznurek.

Anielskie skrzydła

Do pudełka doklejamy anielskie skrzydła. Wycinamy je z tektury, przekładamy przez nacięcia zrobione w pudełku i od wewnątrz przyklejamy.

Ekologicznie

Z wdziękiem i... ekologicznie. Gwiazdkowego prezentu nie musimy pakować w tradycyjne tekturowe pudełko. Zamiast niego można użyć lnianego woreczka udekorowanego np. bombką.

Butelka

Małe jest piękne. Niewielki prezent zapakujmy w delikatną bibułkę i przewiążmy atłasową wstążeczką.

Więcej o: