Niewątpliwa przewaga hybrydowej metody nad koloryzacją paznokci tradycyjnym lakierem wynika przede wszystkim z długotrwale utrzymującego się lakieru oraz idealnego połysku. Hybryda jest łatwa w aplikacji - tak samo, jak lakier - ale nie odpryskuje, nie matowieje i jest odporna na czynniki zewnętrze.
Nic dziwnego zatem, że coraz więcej kobiet decyduje się na zakup lampy UV/LED, by rozpocząć samodzielną przygodę z lakierem hybrydowym. Odpowiednio wykonany w domu manicure hybrydowy będzie równie efektowny i trwały, co ten prosto z salonu.
Obecnie, wiele firm proponuje zestawy startowe, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz do jego wykonania. Całość wystarczy na niemal rok użytkowania. Koszty takiego zestawu to przedział od 150 do 270 złotych, a zatem równowartość od dwóch do trzech wizyt w profesjonalnym salonie. Zestaw możemy również skompletować samodzielnie. Za poszczególne elementy zapłacimy średnio:
Jak zrobić manicure hybrydowy samodzielnie? Poniżej wyjaśniamy wszystko krok po kroku.
Manicure hybrydowy należy rozpocząć od nadania ostatecznego kształtu oraz długości naturalnym paznokciom za pomocą papierowego lub szklanego pilniczka. Skórki odsuwamy za pomocą drewnianego kopytka, a następnie bardzo delikatnie matujemy płytkę paznokcia bloczkiem polerskim, by usunąć z niej połysk.
Paznokcie przemywamy bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem, czyli płynem odtłuszczającym i czekamy chwilkę, aż odparuje. Po odtłuszczeniu płytki paznokcia staramy się niczym jej nie dotykać.
Po odparowaniu cleanera, nakładamy jedną warstwę lakieru bazowego na całą płytkę paznokcia, zabezpieczając również wolny brzeg paznokcia. Trzeba bardzo uważać, by nie zalać skórek, a warstwa lakieru była jak najcieńsza - wówczas lakier będzie trzymał się znacznie dłużej.
Warstwę bazy utwardzamy w lampie UV przez minutę lub w lampie LED przez 20 sekund. Zaleca się użycie lampy min. 36 W, ponieważ w przypadku lamp o niższej mocy czas utwardzania może być dłuższy. Po utwardzeniu, paznokci nie przemywamy.
Nakładamy pierwszą warstwę lakieru hybrydowego w wybranym kolorze na całą płytkę paznokcia, zabezpieczając wolny brzeg paznokcia. Utwardzamy w lampie UV przez dwie minuty lub w lampie LED przez 30 sekund.
Po utwardzeniu pierwszej warstwy koloru, dla uzyskania głębi barwy, nakładamy drugą warstwę lakieru i ponownie utwardzamy w lampie UV przez dwie minuty lub w lampie LED przez 30 sekund.
Następnie, dla zabezpieczenia, utrwalenia i uzyskania dodatkowego połysku wykonanej stylizacji, nakładamy na paznokcie cienką warstwę top coat'u, pokrywając również wolny brzeg paznokcia i utwardzamy w lampie UV przez dwie minuty lub w lampie LED przez 30 sekund.
Na tym etapie, manicure hybrydowy jest już prawie gotowy. Pozostaje tylko przemyć paznokcie wacikiem nasączonym odtłuszczaczem, aby pozbawić je klejącej warstwy dyspersyjnej (to lepka warstwa, która powstaje po utwardzeniu lakierów hybrydowych i jej celem jest ułatwienie łączenia się kolejnych produktów). Na zakończenie można nałożyć na paznokcie oraz skórki oliwkę, która je odżywi i dodatkowo nabłyszczy.
Po tak wykonanej stylizacji paznokci lakierem hybrydowym, możesz cieszyć się trwałym manicurem przez kolejne dwa, a nawet trzy tygodnie.
Lakier hybrydowy nie tylko długo utrzymuje się na płytce paznokcia, lecz także, przez trwałą formułę, trudniej go usunąć. O ile sam manicure hybrydowy nie niszczy paznokci, to niewłaściwe jego zdejmowanie już tak. Niedopuszczalne jest spiłowywanie lakieru hybrydowego pilnikiem lub zeskrobywanie go na siłę za pomocą innych narzędzi.
Jak zatem poprawnie usuwać lakier hybrydowy, by nie narażać płytki paznokcia na zniszczenia? Najpierw, przy pomocy papierowego pilniczka, delikatnie spiłowujemy warstwę top coat'u. Następnie, używając gotowych folii z wacikiem, nasączamy je acetonem i owijamy tak, aby wacik przylegał do paznokcia. Po upływie około 5-10 minut zdejmujemy waciki nasączone acetonem i usuwamy resztki lakieru hybrydowego przy pomocy drewnianego patyczka. Na koniec wyrównujemy całą powierzchnię paznokcia bloczkiem polerskim.