Jak mężczyźni niszczą związki? 7 zachowań, które sprawiają, że ona jest coraz bardziej sfrustrowana

Każdy popełnia błędy, a poznanie ich jest pierwszym krokiem do poprawy relacji z partnerką. Oto 7 rzeczy, które panowie robią na co dzień, nie zdając sobie sprawy z ich destrukcyjnego oddziaływania.
związki związki CC BY 2.0 Flickr.com/frankjuarez

Jak mężczyźni niszczą związki? 7 zachowań, które sprawiają, że ona jest coraz bardziej sfrustrowana

Każdy popełnia błędy, a poznanie ich jest pierwszym krokiem do poprawy relacji z partnerką. Oto 7 rzeczy, które panowie robią na co dzień, nie zdając sobie sprawy z ich destrukcyjnego oddziaływania.

Przecież ci pomagam w domu

Wiele kobiet słyszy od swoich partnerów, że niesprawiedliwie są przez nie oceniani. Przecież oni realizują szereg obowiązków domowych, np. naprawa kranu, wymiana żarówki, przykręcenie klamki. Tak, ale nie zdają sobie sprawy, że tego typu rzeczy nie robi się codziennie! W przeciwieństwie do prania, prasowania, mycia podłogi, ubikacji, wanny, kuchenki, ścierania kurzu z szafek, zmywania, gotowania, planowania posiłków, już nie mówiąc o wszelkich czynnościach związanych z opieką nad dzieckiem.

Niestety, kobiety same wpadają we własne sidła, mówiąc: "nie pomagasz mi". Jednak twoim zadaniem nie jest "pomagać". Twoim zadaniem jest się angażować, współtworzyć. To zrozumiałe, że jesteś zmęczony po pracy, że w weekend chcesz odpocząć. Tylko że ona też. Dlatego może warto odnieść brudny kubek i od razu go przemyć pod zlewem. Zmieść piasek z butów, zanim rozniesie się po całym domu. Rozwiesić pranie przed wyjściem do pracy, czyli mówiąc krótko: tak rozplanować tydzień, by nie trzeba było spędzić całego weekendu na odkurzaniu i zmywaniu.

Myślisz, że problem bałaganu to drobnostka? Na początku tak. Wtedy jeszcze uznaje się, że leżące na podłodze skarpetki są "urocze", a brudne kubki tylko trochę irytujące. Później jednak, gdy twoja partnerka czuje się obarczona opieką nad całym domem, robi się bardzo niemiło. Pojawia się poczucie niesprawiedliwości, frustracja. A to nie wróży pozytywnego zakończenia.

ZOBACZ TEŻ:

Jak kobiety niszczą związki? 8 komunikatów, które oddalają cię od partnera

Jak sprawdzić czy to ten jedyny? Oceń cztery aspekty związku

Kiedy słowa "kocham cię" grzęzną w gardle... Dlaczego boimy się zaangażowania?

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/Bradley Gordon

Ty i te twoje babskie rzeczy...

Cokolwiek twoja kobieta zrobi, jest "babskie", znaczy gorsze, mniej poważne. A jeśli nawet ona wyjdzie poza schemat: ciuchy i makijaż, zapewne nieudolnie naśladuje "męskie" zadania. Wydaje ci się to nie tyle poważne, ile najwyżej "dziecięco urocze". Bo przecież ona i tak nie osiągnie mistrzowskiego poziomu, który osiągają panowie.

Gorzej. Komunikaty, które wypowiadają kobiety, również są "babskie", zapewne podyktowane hormonami, okresem, pogodą. Nie warto tego słuchać z uwagą, wszak "baba" pogada, pogada, pokrzyczy i przestanie. A może warto jej posłuchać? Może ma racje? Nie dowiesz się, dopóki będziesz ją traktował bez należnego szacunku.

związki związki CC BY 2.0 Flickr.com/Romain Toornier

Mnie to nie dotyczy

Nie myślisz o tym, co dziś przygotować na obiad, co kupić w sklepie spożywczym, gdzie pojedziecie na wakacje, czy w ramach nadchodzącej zimy nie warto już zainteresować się sprawieniem dziecku kurtki. Wszystko jest na ostatnią chwilę, na wszystko jest jeszcze czas, bo... o wszystko zazwyczaj dba ona.

Tak, zazwyczaj kobiety są wielozadaniowe. Tak, doskonale potrafią rozplanować dzień i jeszcze mieć chwilę dla siebie. Jednak dzieje się tak, gdyż tego się od niej oczekuje. Rezultat jest taki, że po pewnym czasie masz u boku przemęczoną, zestresowaną i sfrustrowaną kobietę. Taką, która nie ma czasu na realizację swoich marzeń i zainteresowań.

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/sylvar

Krytykuje ją w miejscu publicznym

Nie tak się ubrała, nie rozumie elementarnych zasad fizyki lub nie potrafi parkować? Odpuść sobie prześmiewcze teksty zarówno w towarzystwie, jak i wtedy, gdy jesteście sami. Myślisz, że protekcjonalny ton i cyniczny uśmieszek pokazują cię w roli wszystkowiedzącego? Być może. Ale pamiętaj, że po drugiej stronie kreujesz niepewną siebie i stłamszoną kobietę. Kiedyś ci za to "podziękuje".

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/Pfauenauge *back to school...on and off* Follow

Pamiętaj, że jutro mam założyć koszulę. I obudź mnie rano!

Twoja partnerka czuwa nad tym, abyś obudził się do pracy na czas? Szykuje ci wyprawkę na cały dzień? Może to lubi, a może na dłuższą metę nie chce być odpowiedzialna za ewentualne niedopilnowanie ważnej sprawy, która dotyczy ciebie? Warto wziąć odpowiedzialność za siebie i tak rozplanować dzień, aby zdążyć się odpowiednio do pracy przyszykować. Ona ma i tak dużo na głowie.

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/danabooo

W domu też mogłabyś jakoś wyglądać...

Wymagasz od niej zwiewnej koszulki na noc, dyskretnego makijażu w wolny dzień oraz zadbanej fryzury nawet podczas szalejącej w domu grypy? A może warto docenić ją taką, jaka jest naprawdę?

Czasem kobiety nadmiernie zwracają uwagę na swój wygląd w domu, bo myślą, że tego oczekuje od nich partner. Są tego uczone od dzieciństwa. Jeśli jednak pokażesz jej, że pokochałeś ją taką, jaka jest, odkryje w sobie wewnętrzne piękno, pozbywając się tym samym kompleksów.

A jeśli już naprawdę chcesz zmobilizować partnerkę o dbanie o swoje ciało, zacznij od siebie. Powiedzenie "każdy ptaszek ma swój daszek" jedynie nieudolnie maskuje twoje lenistwo.

związek związek CC BY 2.0 Flickr.com/Thomas Leth-Olsen

Daj, ty się do tego nie nadajesz...

Łatwiej jest być zaradnym i męskim, gdy ma się u boku kobietę niepewną siebie. Taką, która nie wie, dlaczego aktualizacje systemu są ważne oraz gdzie jest płyn chłodzący w samochodzie. Przekonując ją, że takie tematy nie są przeznaczone dla niej, robisz krzywdę wam obojgu. Partnerce, bo nie pozwalasz jej rozwinąć skrzydeł, pielęgnując zaprogramowane już w dzieciństwie "nie potrafię", "nie nadaję się", "to nie dla mnie" i sobie, bo używając tanich metod, które mają służyć pokazaniu twojej wielkości, stoisz w miejscu, nie rozwijasz się. Wszak kobiecie mało rozgarniętej w męskich tematach, łatwo jest zaimponować.

Staraj się, aby twoja partnerka była maksymalnie samodzielna. Pokaż jej, że jest silna i na wiele ją stać. Zamiast wyrywać jej klucz francuski z rąk, pokaż jej, jak go użyć w konkretnej sytuacji. Po co? Dzięki temu zyskasz prawdziwą partnerkę, pewną siebie. Taką, która zamiast uwieszać się na tobie, zawsze będzie gotowa wesprzeć cię w każdej sytuacji i stanąć po twojej stronie.

Więcej o:
Komentarze (59)
Jak mężczyźni niszczą związki? 7 zachowań, które sprawiają, że ona jest coraz bardziej sfrustrowana
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hajaszek

  Oceniono 109 razy 49

  Wspaniałe 7 slajdów.
  Czuję się od tego mądrzejszy.
  Teraz już wiem czego unikać w związku.
  Dziękuję Ci Gazeto peel, którą czytam od wielu lat
  a która coraz bardziej schodzi na psy.
  Czytam bbc jukej i z przykrością zauważam, że różnica jest coraz bardziej widoczna.

 • polskaplonie

  Oceniono 32 razy 18

  chcę dodać, że zatem jak nie zarabiam kasy, ale mam te wymienione wyżej rzeczy - bo mam, to czeka mnie powodzenie z kobietą, zatem jestem optymistą

 • jack_flash

  Oceniono 18 razy 12

  Aby cieszyć się treściami zawartymi w tym slajdowisku, potrzebne jest w miarę krótkie oczekiwanie na kolejna stronę. Czy przed każdym wyświetleniem odczytywany jest w tle apel smoleński? Wasz website od paru dni jest wolny jak melasa

 • korollaq

  Oceniono 40 razy 8

  Niepewna siebie kobieta to raczej ta, która usiłuje grzebać w samochodzie żeby udowodnić że wszystko potrafi i mężczyzna nie jest jej potrzebny. Najczęściej po prostu nie może liczyć na pomoc. Pewna siebie, jeśli nie czuje do tego smykałki, raczej odda samochód do serwisu. Mężczyzna też nie musi się w tym brudzić jak zawodowo robi coś innego i dobrze zarabia. Ważę niewiele ponad 50 kilo, mąż prawie 100 (jest wysoki) i nie widzę powodu żeby mu udowadniać że sama skręcę ciężki mebel. Albo zmuszać go do ścierania kurzu, żeby było dokładnie po równo. Chyba nie na tym partnerstwo polega.

 • anna_pot

  Oceniono 11 razy 7

  dużo racji. Dla uczciwości i równowagi powinno być także jak kobiety niszczą związki. Zapraszam więc panów do dyskusji :-)

 • roso102

  Oceniono 37 razy 7

  No tak - ci niedojrzali polscy mężczyźni - i nieskazitelne Polskie Kobiety. Po cholerę się z nami w ogóle wiążecie???

 • sokolasty

  Oceniono 55 razy 7

  „Nie myślisz o tym, co dziś przygotować na obiad, „
  Cokolwiek. Najlepiej: telefon do pizzaciela

  „co kupić w sklepie spożywczym,”
  A nad czym tu dumać? To, co zawsze, zależnie od domu, czyli np. ogórki, pomidory, trufle, ligawę, szynkę, no błagam, czy na tym ma polegać partnerstwo, że obie strony wspólnie roztrząsają, czy szynkę babuni, czy schab dziadunia?

  „gdzie pojedziecie na wakacje,”
  No, tutaj już można czas poświęcić.

  „czy w ramach nadchodzącej zimy nie warto już zainteresować się sprawieniem dziecku kurtki.”
  Tu nie ma nic do interesowania. Jak idzie zima i dziecko kurtki nie ma, to idź kobito z dzieckiem i kup albo wyślij męża, a nie staraj się go zainteresować. To nie lot paralotnią albo nowa gra komputerowa.

  „Łatwiej jest być zaradnym i męskim, gdy ma się u boku kobietę niepewną siebie.”
  Jak się jest pi..ą, a nie mężczyzną, to może tak. Mężczyzna nie musi budować męskości prawem kontrastu. Sam wie, że jest mężczyzną.
  Kiedyś źle kupiłem auto, brało olej, litr na 500 km, jak jakiś dwusuw. I księżniczce musiałbym co drugi dzień olej dolewać. To już lepiej nauczyć sprawdzić i gdzie i ile się dolewa oraz jaki się kupuje.

  „leżące na podłodze skarpetki są "urocze",”
  Mam na to rozwiązanie: kosz na brudne ciuchy w sypialni w odległości dwóch metrów od łóżka.

  „brudne kubki tylko trochę irytujące”
  Na to też: kubki papierowe 

 • ma-ra-bu-ty

  Oceniono 69 razy 7

  Szkoda tylko, ze badania pokazują, że mężczyźni współdzielący obowiązki postrzegane jako kobiece tracą na atrakcyjności w oczach kobiet. Czyli mają mniej seksu niż "macho"...

 • delfina77

  Oceniono 6 razy 6

  Mój mąż nie robi tego, co zostało wymienione w slajdach, ale co działa na mnie jak płachta na byka to robienie wielu rzeczy byle jak i niedbanie o swoją atrakcyjność fizyczną w domu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX