Lifting twarzy i likwidacja cellulitu w 10 tygodni?

Ciało Jennifer Lopez, Penelopy Cruz czy Angeliny Jolie to efekt endermologii. Mechanicznego masażu, który w rekordowym tempie likwiduje cellulit, ujędrnia twarz a na dodatek wyszczupla talię aż do 4 cm! Czy naprawdę jest taki skuteczny?

Firmy kosmetyczne prześcigają się w wymyślaniu coraz nowocześniejszych metod odzyskiwania lub poprawy piękna ludzkiego ciała. Endermologia to francuski wynalazek Louisa Paula Guitay, który błyskawicznie radzi sobie z cellulitem, ujędrnia twarz, szyję, dekolt a nawet biust oraz modeluje sylwetkę. Postanowiłam to sprawdzić. Wybrałam się na serię zabiegów na brzuch i uda oraz na endermologię twarzy. Po dwóch ciążach miałam zbyt luźną skórę na brzuchu i widoczny cellulit na udach a na twarzy zarysowywały się pierwsze oznaki wiotkości skóry i zmniejszania się, ładnych do niedawna, kości policzkowych. Zabieg endermologii testowałam w dwóch warszawskich klinikach medycyny estetycznej: lifting twarzy w Klinice BeautymeD a endermologię ciała w Klinice Estivance.

Co mnie zaskoczyło?

Najdziwniejszy był strój, jaki musiałam zakładać do każdego zabiegu endermologii ciała. Czułam się i wyglądałam jak owinięta w kokon, czyli biały, elastyczny kombinezon z siateczkowatego materiału, który idealnie przylegał do mojego ciała. - Zakłada się go na bieliznę i ma ochronić skórę przed wkręcaniem się włosów w rolki maszyny - wyjaśniła mi p. Martyna Helbert, kosmetolog z Kliniki Estivance. Co ciekawe do endermologii twarzy nie była potrzebna żadna ochrona tej części ciała.

Jak to działa?

Francuska technologia ma szerokie zastosowanie dzięki temu, że masowaniu poddawane są tkanka łączna i mięśniowa jednocześnie. - Pobudzone zostają fibroblasty (odpowiedzialne za budowę rusztowania skóry) i adipocyty (komórki tłuszczowe), co w konsekwencji prowadzi do przyspieszenia procesów wymiany komórkowej - wyjaśnia p. Olga Bienias, kosmetyczka z Kliniki BeautymeD. Metoda opiera się na opatentowanym procesie, w którym dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. - Żaden, nawet najbardziej umiejętny masaż ręczny nie da takiego efektu, jak endermologia - dodaje p. Martyna Helbert z Kliniki Estivance. W czasie trwania zabiegu fałd skórny zwijany jest przez jedną z rolek a rozwijany przez drugą z jednoczesnym zasysaniem. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W ten sposób rozbijana jest tkanka tłuszczowa, co zatrzymuje proces magazynowania tłuszczu w ciele, wyrównywane są niedoskonałości i przyspieszana jest wymiana płynów ustrojowych. Stąd wizyta w toalecie po zabiegu na ciało jest nieunikniona. Każdy taki zabieg składa się z trzech etapów: redukcji tkanki tłuszczowej, programu antycellulitowego i ujędrniania. - Program na twarz dostosowywany jest do różnych rodzajów skóry (wrażliwej, zwiotczałej, ze zmarszczkami) - wyjaśnia Ewelina Wyrzykowska, kosmetolog z Kliniki BeautymeD. Głęboki endomasaż twarzy, szyi, dekoltu i biustu jest możliwy dzięki połączeniu rytmicznego masażu podciśnieniowego z równoczesnym masażem wibracyjnym. Głowice zabiegowe Lift z klapkami magnetycznymi dopasowują się do różnych części twarzy i są przystosowane specjalnie do masażu miejsc, gdzie występują zmarszczki (okolice oczu, bruzdy nosowo-wargowe). - W okolicach oczu, a szczególnie powiek masaż odbywa się najmniejszą z głowic - dodaje Ewelina Wyrzykowska.

Czy są przeciwwskazania?

Zanim kosmetolog przystąpi do zabiegu przeprowadza wywiad i zakłada kartę pacjenta. Wtedy też sprawdza, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu, którymi są:

nowotwory, stosowanie antykolagulantów, choroby krwi, infekcje, stany zapalne, zapalenie żył, ciąża, okres mniej niż sześć miesięcy po zabiegu chirurgicznym, np. liposukcji, zabiegi chirurgiczne na żyłach przez pierwsze dwa miesiące, wypukłe pieprzyki. Ja na szczęście nie miałam przeciwwskazań!

 

Endermologia, kolaż, kobieta.gazeta.plEndermologia, kolaż, kobieta.gazeta.pl Endermologia, kolaż, kobieta.gazeta.pl

Endermologia, kolaż, kobieta.gazeta.pl

Czy boli?

Skala bólu, jak wiadomo zależy od mocy danego programu. - Na ciało maksymalnie można nastawić siłę zasysania i masowania na 10 pkt. jednak w praktyce stosuje się 7 pkt - uspokaja Martyna Helbert. Ja miałam ustawioną moc na 2 pkt i był to przyjemny, relaksujący zabieg, tylko w bardzo wrażliwych okolicach, jak wewnętrzna strona ud odczuwałam lekki dyskomfort, jednak przy ostatnim zabiegu kosmetolog ustawiła moc na 4 pkt i ta siła zasysania była już mocno odczuwalna a momentami nie do końca przyjemna, choć skuteczność masażu na pewno większa. Zabieg na twarz był przyjemny mimo mocy 3 pkt. Może twarz jest odporniejsza?

Jakie są efekty?

Efekty są rewelacyjne! Moja skóra na brzuchu stała się jędrniejsza, a cellulit na udach zniknął. Wystarczyło dziesięć zabiegów, raz w tygodniu, aby poprawić jej stan. Dla mnie rewelacja i myślę, że dla osób zmagających się z takimi problemami to świetne rozwiązanie. Jeśli chodzi o twarz, to owal poprawił się a do tego cera stała się jakaś taka bardziej promienna - najwidoczniej masaż ma też skutki uboczne!

Cena

Aby zafundować sobie zabieg endermologii na ciało na pewno do ceny trzeba doliczyć jednorazowy koszt kombinezonu (każda pacjentka ma swój strój, który podpisany można przechowywać w klinice), czyli ok. 100 zł. Seria 10 zabiegów to wydatek ok. 999 zł (jak do niedawna było w Klinice Estivance w czasie promocji), zazwyczaj koszt pojedynczego zabiegu na ciało lub twarz to 160-130 zł.

BeautymeD

Al. Komisji Edukacji Narodowej 54, 02-797 Warszawa

Tel.: 605 905 608

Klinika Estivance ul. Bukowińska 22, 02-703 Warszawa

Tel.: 22 898 34 51

Więcej o: