Jak zatrzymać wypadanie włosów? Poznaj prosty sposób na gęste i zdrowe pasma za mniej niż 5 złotych!

Jak zapobiec wypadaniu włosów? Często przyczyną jest brak witamin, lub choroby. Okazuje się, że istnieje sposób aby zagęścić włosy i odżywić nasze zniszczone pasma. Z pomocą przychodzi pewna roślina, o niezwykłych właściwościach, w dodatku jest bardzo tania. O jakiej mowa?

Jak naturalnie zagęścić włosy? Jest wiele sposobów, jednak najlepsze są te naturalne. Stosując produkty pochodzące z natury, mamy pewność, jaki jest skład i możemy je stosować niemal bez ograniczeń czasowych. Popularne w ostatnim czasie są wcierki i maski, które w swoim składzie mają aloes, lub olejek arganowy. Tym razem z pomocą przychodzi inna roślina, która pomoże uporać się z wypadaniem włosów. 

Zobacz wideo Grażyna Wolszczak walczyła z pocovidowym wypadaniem włosów

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów? Ta roślina może zdziałać cuda

Aby włosy były gęste i mocne, trzeba stosować regularną pielęgnację. Ważne, aby systematycznie nakładać na nie odżywki, lub maski, albo stosować napary z naturalnych roślin. Okazuje się, że niektóre z nich mają niemal magiczne właściwości. Pomagają utrzymać prawidłową kondycję skóry głowy i zapobiegają wypadaniu włosów. Taką rośliną są liście przyprawy, która jest popularna przede wszystkim w kuchni indyjskiej. Mowa o liściach kozieradki, które pomogą nam rozwiązać ten problem.

Włosy blond Włosy blond 2021: jak dbać o jasne pasma, aby były gładkie i lśniące?

Jak naturalnie zagęścić włosy? Stosuj napar z liści kozieradki

Mocne i gęste włosy możesz mieć dzięki specjalnym naparom z liści kozieradki. Ta niezwykła roślina jest bogata w wiele składników odżywczych. Aby uzyskać upragniony efekt, należy wziąć łyżeczkę suszonych liści i zalać je mniej więcej szklanką wody. Musi być ona dość ciepła, ale nie może to być wrzątek. Napar należy odcedzić, a otrzymaną miksturę wmasować w skórę głowy. Dla bardziej trwałego efektu można założyć na noc czepek. W ten sposób nie tylko powstrzymamy wypadanie włosów, ale także zmobilizujemy cebulki włosów do wzrostu. 

Ukraińska modelka nie była u fryzjera od 30 lat Od 30 lat nie była u fryzjera, a włosy myje raz w tygodniu. Ukraińska modelka nazywana jest współczesną Roszpunką

Gęste włosy można osiągnąć naturalnym sposobem. Gdzie kupić liście kozieradki?

Liście kozieradki można zakupić w sklepach z orientalnymi przyprawami, aptekach, lub sklepach z ekologiczną żywnością.  Są też spotykane w większych drogeriach, które w swoim zaopatrzeniu mają także zdrową żywność. Ich cena nie jest duża, ponieważ można kupić całą paczkę za mniej niż 5 złotych. Wersja dla osób, które mają mniej czasu, to gotowe wcierki z kozieradki, które znajdziemy w sklepach z kosmetykami i popularnych drogeriach. Opakowanie możemy kupić już za 25 złotych. 

Więcej o: