Sztuka budowania związku

Zaufanie, seks, a może umiejętność słuchania? Czyli o tym, co się liczy w związku.

Umiejętność słuchania

Przeszkodą w budowaniu relacji partnerskiej może być brak umiejętności słuchania. Słuchanie pozwala nie tylko zrozumieć punkt widzenia partnera, jest także wyrazem szacunku, daje rozmówcy poczucie, że jego poglądy są dla nas ważne. Umiejętność słuchania jest istotna, ponieważ ten, kto umie słuchać będzie potrafił okazać odpowiednio uczucia względem tego, co mówi druga połówka. Podczas rozmowy istotny jest kontakt wzrokowy. Konwersacja to sztuka, nie polega na walce z poglądami rozmówcy, staraj się zrozumieć, a potem dyskutować.

Drobiazgi

Miłość budują drobiazgi: gesty, miłe niespodzianki, czuły liścik. Dzięki temu partner poczuje, że jest w waszych myślach nawet gdy nie jesteście razem. Warto, aby o tym pamiętać, nieważne czy jesteście ze sobą dwa, pięć, czy dziesięć lat. Celebrowanie małych przyjemności, rytuały i drobne upominki budują bliskość i podtrzymują dobrą atmosferę. Prezenty drobne i wielkie mają wspaniałą moc przekazywania pozytywnych uczuć. Wykorzystajmy to do podsycania romantycznej miłości. Możesz zaskoczyć ukochaną osobę wręczając jej upominek w jak najmniej spodziewanym momencie nie czekając na żadną okazję.

Zaufanie

To podstawa wzajemnych relacji, która umożliwia funkcjonowanie razem, a także osobno. Pozwala na posiadanie własnych znajomych, zainteresowań, realizowanie własnych marzeń, bez chorobliwej zazdrości. Zaufanie ma to do siebie, że długo się je buduje, a szybko można je stracić. Aby nauczyć się ufać, trzeba wyłączyć na chwilę "racjonalne" myślenie i zacząć myśleć sercem. Związek z zaufaniem jest głębszy, spokojniejszy.

Seks

Udane życie seksualne poprawia samopoczucie i buduje naszą pewność siebie. Świadomość, że daliśmy komuś rozkosz dodaje skrzydeł. Jesteśmy bardziej odważni, częściej podejmujemy wyzwania. Czułość daje nam również poczucie bezpieczeństwa, a dotyk partnera koi nasze skołatane nerwy. Im więcej miłosnych doznań w sypialni, tym stajemy się sobie bliżsi. Po namiętnej nocy łatwiej o dobry nastrój po przebudzeniu. Podczas stosunku wydziela się endorfina - hormon szczęścia, który odpowiada za nasze zadowolenie. Bardzo ważne jest również, aby szczerze rozmawiać o seksie.

Wspólne spędzanie czasu

Ważne, aby znaleźć czas dla siebie. Warto znaleźć chociaż krótką chwilę, aby pobyć tylko we dwoje. Wspólne spędzanie czasu daje poczucie wzajemnego zainteresowania, a to z kolei wzmacnia związek. Dobrze również, aby znaleźć wspólną pasję, która będzie łączyć i da szansę na wygospodarowanie czasu na tę aktywność. Spędzanie ze sobą czasu i zabawa jest istotne dla każdego dobrego związku. Dobra zabawa nie musi wcale oznaczać wydawania wielkich sum pieniędzy. Dwoje ludzi może przyjemnie spędzić czas ćwicząc razem, idąc na kawę, czytając sobie nawzajem, czy oglądając ulubione filmy.

Poczucie humoru

Jeśli partnerów bawią podobne żarty, świadczy to o tym, że oboje mają podobne spojrzenie na życie, podobne wartości oraz tak samo odbierają świat. Poczucie humoru wspaniale cementuje, zbliża i zacieśnia więź. Rzeczy, które śmieszą obojga mogą świadczyć o podobieństwie partnerów. Żadna para na świecie nie może zawsze się ze sobą zgadzać we wszystkich tematach, ale parze, która potrafi się razem śmiać jest łatwiej rozładować napięcie.

Gwiazdy z efektem jo-jo

Więcej o: