Atrakcyjny nieznajomy w łóżku

Seks z nieznajomym, najlepiej latem i na wakacjach, to jedna z najpopularniejszych fantazji erotycznych kobiet. O czym warto wiedzieć angażując się w przygodę seksualną z tajemniczym kochankiem?

Fantazja a pragnienia

Fantazje erotyczne to jeden z najbardziej stymulujących elementów w sferze seksu. Fantazje różnią się od praktyki i codzienności. Nic ich nie ogranicza, za każdym razem można przeistoczyć się w kogoś innego, bez żadnych konsekwencji. Wyuzdanie, odwaga, kilku partnerów na raz - w fantazjach wszystko jest dozwolone. Seks z nieznajomym to najczęstsza fantazja erotyczna kobiet, dla niektórych pań też praktyka.

Sierpień sprzyja romansom

Latem nasza atrakcyjność wzrasta aż o 20 proc. Odpowiedzialne są za to wysokie temperatury. Ciepło intensyfikuje wydzielanie przez ludzkie ciało feromonów, które stymulują reakcje seksualne innych osób. Te bezwonne związki chemiczne stają się atrybutem atrakcyjności, przyciągają płeć przeciwną. Im temperatury wyższe, tym większe oddziaływanie feromonów. To właśnie za sprawą feromonów, szczególnie latem, mamy dużo mniejsze opory przed randką z nieznajomym. Chętnie poszukujemy dodatkowych, stymulujących wrażeń. Jak wynika za raportów, coraz więcej osób - tak kobiet jak i mężczyzn - udaje się na wakacje w poszukiwaniu przygodnego seksu. Puszczają wodze fantazji i hamulce, a nieznane otoczenie sprzyja do oderwania się od codziennej rutyny.

Mężczyzna na jedną noc

Jednorazowa przygoda seksualna z nieznanym kochankiem może sprawić, że seks ze stałym partnerem przestanie być atrakcyjny. Ksenofilia to dewiacja seksualna polegająca na uzależnieniu od przygodnego, niezobowiązującego seksu. Osobom cierpiącym na ksenofilię największą satysfakcję seksualną daje kontakt z obcym, nieznanym partnerem. Kontakty mają zawsze charakter jednorazowy. Według "Słownika Encyklopedycznego Miłość i Seks" autorstwa Lwa Starowicza z 1999 roku osoby dotknięte ksenofilią unikają podczas kontaktów seksualnych więzi psychicznej, nie chcą nawet poznać imienia partnera. Kontakty seksualne z osobami znanymi stają się mało atrakcyjne lub nie są w stanie wywołać podniecenia seksualnego. Przyczyną może być np. poprzedzenie inicjacji seksualnej fantazjami o współżyciu z anonimowym partnerem. Jeżeli tego typu fantazje są wieloletnie, mogą prowokować potrzebę takich kontaktów. Inną przyczyną dążenia do kontaktów seksualnych z nieznajomymi jest chęć uniknięcia bycia ocenianym przez stałego partnera seksualnego, lęk przed rozczarowaniem go. W ksenofilii najbardziej podnieca sam fakt obcości drugiej osoby. Wszelkie usiłowania ze strony partnera zmierzające do zmniejszenia anonimowości są starannie blokowane bo zmniejszają podniecenie. Niestety, taki lęk przed rutyną, przywiązaniem i uczuciami niszczy każdy związek i nową relację. Z ksenofilią należy się zgłosić do seksuologa lub psychoterapeuty. W innym razie grozi życie w ciągłej niepewności i stałe poszukiwanie czegoś, czego brakuje.

Pamiątka z wakacji

Oprócz ksenofilii na amatorów przygód miłosnych z nieznajomymi czyhają inne niebezpieczeństwa. Bardzo często spontaniczny, nieplanowany seks wiąże się z brakiem zabezpieczenia. Taka bezmyślność może wiele kosztować. Opryszczka, chlamydia, syfilis, rzeżączka, HIV - to tylko niektóre choroby przenoszone drogą płciową.

Czym jest dla ciebie seks z nieznajomym?
Więcej o: