Przełam rutynę w związku

Kiedy do związku wkrada się monotonia, a dni wydają się coraz bardziej podobne do siebie, wasza relacja stygnie. Najczęściej dlatego, że brakuje pomysłu, albo energii do działania. A czasem dlatego, że twój partner nigdy nie był romantyczny, więc sama nie wysilasz się, w obawie, że nie doceni twoich starań. A wystarczy tylko kilka pomysłów, tak niewiele chęci i wysiłku, aby zerwać z rutyną, dać się ponieść przyjemnym emocjom.

Przedstawiamy kilka przykładów romantycznych gestów, które przełamują rutynę w związku i wnoszą powiew świeżości, szaleństwa i romantyczności. To tylko inspiracja dla ciebie do niebanalnego spędzania czasu we dwoje lub do przerwania rutyny, która wkradła się w wasz związek.

1. Zostaw w jakimś sekretnym miejscu czuły liścik lub zwykłą karteczkę z napisem: Kocham cię. Może to być jego półka w szafie, portfel, szuflada biurka, kieszeń spodni.

2. Zaplanuj seks w plenerze, ale tak, aby twój partner niczego się wcześniej nie domyślił. Wybierzcie się razem w jakieś nietypowe, odludne miejsce, gdzie będziecie mogli się napić wina, posiedzieć, porozmawiać z dala od natłoku codziennych spraw i obowiązków. To bardziej nietypowe i romantyczne niż wyjście do kina czy na kawę.

3. Przy najbliższych zakupach, jeśli będziesz je robić sama, kup małą niespodziankę dla swojego partnera. Schowaj ją w domu. Przy najbliższej okazji, kiedy twoja druga połówka będzie czuła się przybita, daj jej jeden z zachomikowanych prezentów. To wspaniały sposób na okazanie troski i miłości osobie, którą kochasz. Na pewno zapamięta to na długo.

4. Zaplanuj romantyczną randkę w ciągu tygodnia. Wynajmij pokój w pobliskim hotelu lub - jeśli na co dzień nie macie takiej możliwości - zarezerwuj cały dom/mieszkanie tylko dla siebie. Od czasu do czasu dobrze jest zrobić coś bardziej nietypowego, szalonego, przerywając rutynę tygodnia. I tylko we dwoje.

5. Spraw swojej drugiej połówce niespodziankę z samego rana. Przynieś mu filiżankę kawy albo kubek ciepłego kakao, podczas gdy on jeszcze słodko śpi. Możesz przynieść śniadanie do łóżka, o ile zdążysz je zrobić, zanim się obudzi. Twój ukochany z pewnością będzie zaskoczony i bardzo się ucieszy. A to nigdy "nie idzie w eter", Twoja życzliwość sprawi wam obojgu radość i być może kiedyś sama będziesz zaskoczona jego miłym gestem.

6. Kiedy tylko możesz, poświęć 100% swojej uwagi twojemu partnerowi. Jeśli widzisz lub wiesz, że coś go trapi, albo zwyczajnie chce porozmawiać. Po prostu odłóż wszystko, co robisz w danym momencie, spójrz mu głęboko w oczy i zapytaj: O czym chciałbyś pogadać? Z całą pewnością poczuje się kochany i ważny dla ciebie.

7. Powiedz swojemu partnerowi, że wygląda fantastycznie, seksownie, elegancko, męsko. Czasem każdy z nas ma wątpliwości odnośnie swojego wyglądu, atrakcyjności. Aby wasza relacja była romantyczna, pamiętaj, aby od czasu wyrazić słownie swój podziw, w ciągu dnia, bez specjalnej okazji. Spontaniczność jest bardzo romantyczna i bardzo... sexy!

8. Jeśli twój ukochany ma akurat gorszy dzień, zaproponuj, że dziś to ty zrobisz kolację. Jeśli z reguły to ty ją przygotowujesz, zaproponuj, że tym razem zrobisz coś ekstra specjalnego.

9. Bądź spontaniczna. Wypożycz ekstra samochód i zabierz swojego ukochanego na przejażdżkę za miasto lub na ekstra kolację. To bardzo romantyczne i proste do zrealizowania. Jeśli chcesz być bardzo ekstrawagancka, zostańcie na noc w pobliskim motelu - nieplanowane wypady poza miasto są pełne uroku i szaleństwa w każdym wieku.

10. Ostatni pomysł dotyczy specjalnego, romantycznego wieczoru. Jeśli chcesz sprawić ukochanej osobie ekstra niespodziankę, zaopatrz się w kilka róż. Rozłóż płatki kilku z nich na podłodze, prowadząc je od drzwi wejściowych do sypialni. Pozostałe włóż do wazonu. Takiego początku romantycznej nocy twój partner długo nie zapomni.

To zaledwie inspiracja, nie gotowe rozwiązanie na przełamanie rutyny w związku. Z czasem pomysłów powinno zacząć wam przybywać. Pamiętaj jednak, aby nie wykorzystywać wszystkich pomysłów na raz, nie częściej niż raz w tygodniu. Twoja druga połówka z pewnością doceni twój wysiłek i chęć sprawienia jej niespodzianki, a przede wszystkim twoją pomysłowość. Nawet, jeśli sama uważasz, że pomysły mogą wydawać się trochę śmieszne - warto od czasu do czasu zrobić coś inaczej, wprowadzić trochę szaleństwa i radości do codziennego życia.

Więcej o: