Erotyczny trening - ćwicz mięśnie Kegla

Mięśnie te współuczestniczą w podtrzymywaniu macicy i kontrolowaniu pęcherza, wpływają również na doznania seksualne. Warto je ćwiczyć szczególnie podczas ciąży i po urodzeniu dziecka.

Identyfikacja

Mięsień łonowo - guziczny, zwany także mięśniem Kegla otacza i podtrzymuje narządy płciowe, cewkę moczową i odbytnicę. Jak go zlokalizować? Gdy oddajesz mocz, spróbuj zatrzymać tą czynność w trakcie. Innym prostym sposobem identyfikacji tych mięśni jest włożenie dwóch palców do pochwy (najlepiej leżąc). Kiedy je napniesz, poczujesz, jak zaciskają się one wokół palców. Na początku ucisk może być słaby, ale stopniowo będzie coraz silniejszy. Jeśli Ci się udało, to znaczy, że użyłaś właśnie mięśni Kegla. To naturalna reakcję kobiety podczas przeżywania orgazmu. Następuje wtedy kilka do kilkunastu skurczy różnych grup mięśniowych, w tym łonowo-guzicznego. Dzięki ćwiczeniom kurczenia i rozkurczania mięśnia Kegla kobiecie jest łatwiej wywołać orgazm podczas stosunku płciowego.

Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia polegają na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni okolic pochwy i krocza. Nie są one trudne, trzeba tylko wiedzieć, o które mięśnie chodzi, i zabrać się do działania. Lekarze odradzają wykonywanie ćwiczeń podczas oddawania moczu, bo wtedy pęcherz nie zostanie opróżniony do końca, a to może doprowadzić do zapalenia dróg moczowych. Ćwiczenia możesz wykonywać właściwie zawsze i wszędzie - w windzie, w kolejce na poczcie, w pracy przed komputerem.

Zobacz wideo

Ćwiczenie 1

Połóż się na plecach lub stań w lekkim rozkroku. Napnij tę grupę mięśni, policz do 5 i powoli je rozluźnij. Chwilę odpocznij i powtórz ćwiczenie. Na początek zrób serię 5 skurczów i rozkurczów i powtarzaj ją 3 razy dziennie. Po tygodniu zwiększ liczbę skurczów do 10-15 i wykonuj codziennie po kilka serii. Możesz modyfikować ćwiczenia, np. wydłużając skurcz do 10 sekund lub napinając i rozluźniając mięśnie tak szybko jak potrafisz. Wariantów jest wiele. Ważne, by ćwiczyć regularnie i jak najwięcej.

Ćwiczenie 2

Połóż się na plecach i ugnij kolana. Stopy i nogi trzymaj złączone razem. Unieś miednicę do góry, ale w taki sposób, aby dolna część kręgosłupa leżała na podłodze. W teki pozycji wytrzymaj 7-9 sekund, po czym rozluźnij, opuszczając miednicę. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Ćwiczenie 3

Mięśnie Kegla możesz wzmocnić także za pomocą kulek gejszy. Kulki umieszcza się w pochwie i nosi codziennie kilka godzin. Oprócz tego, że wzmacniają mięśnie pochwy to dostarczają niesamowitych przeżyć i rozkoszy.

Efekty

Ćwiczenia Kegla są bardzo skuteczne, pod warunkiem że wykonuje się je systematycznie i prawidłowo. Doktor Kegel zalecał wykonywanie ćwiczeń trzy razy dziennie przez minimum 5-10 minut. Aby ćwiczyć prawidłowo, powinnaś: napinać mięśnie dna miednicy (otaczające pochwę, cewkę moczową i odbytnicę), ale bez napinania mięśni pośladków i brzucha. Na początku ćwiczeń może być ci trudno dlatego kontroluj ręką czy twój brzuch jest napięty. Jeśli tak to się rozluźnij i spróbuj jeszcze raz. Należy unikać ćwiczeń podczas oddawania moczu, bo utrudnia to opróżnienie pęcherza, co może wywołać infekcję normalnie oddychać (nie wstrzymywać oddechu). Mocne mięśnie dolnych partii sprawią, że twój seks będzie jeszcze wspanialszy niż dotychczas. Kobiety, które mają słabe mięśnie Kegla mają problem z osiągnięciem orgazmu. Dzięki ćwiczeniom tych mięśni sprawisz że zarówno ty będziesz lepiej czuć partnera jak i on Ciebie. Nie można zapominać o pozaseksualnych korzyściach: zapobieganie problemom nietrzymania moczu, wypadania macicy, łatwiejszy i mniej bolesny poród oraz szybszy powrót do formy po ciąży i porodzie. Efekty ćwiczeń będą widoczne dopiero po kilku tygodniach, jeśli rzeczywiście regularnie je wykonywałaś. Mężczyznom zaś mocny mięsień Kegla umożliwia pełną kontrolę nad ejakulacją.

Kompleksy gwiazd

Więcej o: