Mini przewodnik po seksualnych dziwactwach

Teoretycznie każdy przedmiot lub sytuacja może stać się dla człowieka fetyszem. Sprawdź czy agorafilia i frotteryzm dotyczy też i Ciebie.

Odchylenia seksualne dotyczące obiektu

Fetyszyzm - zamiast partnera seksualnego do uzyskania podniecenia i orgazmu wystarczy część jego ciała, należący do niego fragment garderoby czy jakikolwiek inny przedmiot.

Narcyzm - tu fetyszem jest własne ciało, całe lub tylko narządy płciowe, stanowiące źródło pobudzenia seksualnego.

Nekrofilia - obiektem pożądania i warunkiem uzyskania orgazmu jest kontakt z martwym ciałem.

Transwestytyzm - zdolność do czynności seksualnych i rozkosz można uzyskać tylko poprzez zakładanie ubiorów przeciwnej płci.

Gerontofilia - pożądanie skierowane jest w stronę osób, których ciała mają wyraźne cechy podeszłego wieku. Ta dewiacja dotyczy tylko ludzi młodych i aktywności wynikającej z seksualnego upodobania do ciał o wyglądzie starczym. Zoofilia - skłonność seksualna do zwierząt może dotyczyć ich w ogóle lub określonego zwierzęcia i pojawiać się stale lub okresowo.

Odchylenia seksualne dotyczące podejmowanych praktyk

Agorafilia - odczuwanie satysfakcji seksualnej jedynie w miejscach publicznych

Ecouteryzm - głównym bodźcem wywołującym podniecenie są odgłosy wydawane przez kochanków.

Erotolalia - czerpanie satysfakcji seksualnej podczas używania bądź słuchania wulgarnego słownictwa podczas zbliżenia.

Frotteryzm - frotteryści cierpią na rodzaj parafilii seksualnej. Stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest ocieranie się o ciało obcej osoby w zatłoczonych miejscach publicznych. Ten rodzaj dewiacji seksualnej uznawany jest za odmianę ekshibicjonizmu

Ksenofilia - satysfakcję seksualną daje kontakt z zupełnie obcym, nieznanym partnerem. Kontakty mają charakter jednorazowy. Unika się w nich więzi psychicznej, nie chce się nawet poznać imienia partnera. Kontakty seksualne z osobami znanymi są mało atrakcyjne lub nie są w stanie wywołać podniecenia seksualnego.

Stygmatofilia - pociąg do partnerów z tatuażami, ciała ozdobionego biżuterią, bliznami na ciele. Satysfakcja seksualna w tej formie zachowań dewiacyjnych jest osiągana przez nakłuwanie innych osób. Do niej zalicza się również taki rodzaj tatuażu, który polega na odczuwaniu satysfakcji seksualnej podczas tatuowania innych osób (najczęściej w tym przypadku współistnieje orientacja homoseksualna). Nakłuwanie stanowi swoisty symbol kontaktu seksualnego.

Voyeuryzm - stan w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest podglądanie praktyk seksualnych innych osób oraz wykonywanie w tym czasie masturbacji. Każdy, kto lubi oglądać filmy porno, ma w sobie coś z voyeurzysty. A prawdziwi zapraszają inną parę na noc, by "obmacywać" ją wzrokiem.

Czy odchylenia seksualne są dla Ciebie czymś nie do zaakceptowania. Zapraszamy do dyskusji!

Gwiazdy z efektem jo-jo

Więcej o: