Randki - przegląd typów facetów

Poszukując tego jedynego, najwspanialszego i najfajniejszego, spotykasz na drodze wielu mniej cudownych mężczyzn. Chodzenie na randki potraktuj jak ostrą selekcję. Podpowiadamy, jak rozpoznać i unicestwić nieciekawe typy. Jak zawsze z przymrużeniem oka!

Typ Boska komedia

Znaki rozpoznawcze: jest niewątpliwie przystojny i wysportowany i może się pochwalić lekką opalenizną. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich walorów - z miną zadowolonego kota, łowi zachwycone spojrzenia kobiet i mężczyzn. Potrafi rozmawiać, nie tracąc kontaktu wzrokowego z własnym odbiciem - w witrynie, lustrze, sztućcach - widzi siebie wszędzie. Niektórzy panowie należący do tej kategorii lubią jeszcze brzmienie swojego głosu. Boski żigolo jest ze sobą tak szczęśliwy, że gdyby nie poszukiwał potwierdzenia swojej wyjątkowości w oczach kobiet, to zadowoliłby się wyłącznie swoim towarzystwem.

Taktyka zakończenia randki: Jeśli nie zdasz egzaminu, on sam urwie znajomość. Najbardziej bezlitośni panowie, potrafią namierzyć bardziej interesująca kobietę, jeszcze kiedy randka z Tobą trwa.

Zobacz wideo

Typ Szybki w miłości

Znaki rozpoznawcze zależą do tego, czy mężczyzna jest szybki w uczuciach, czy szybki w działaniu. Obydwa przypadki schodzą jak lawina. Jeśli już po pierwszej randce, on mówi Ci, że jesteś kobietą jego życia - najpiękniejszą i najmądrzejszą, jaką spotkał - to masz powody wykazać się podejrzliwością. Oczywiście sfera uczuć to kwestia indywidualna - być może rzeczywiście okaże się, że zakochanie na pierwszej randce jest możliwe. Typ szybki w czynach będzie się starał przyspieszyć tempo zdarzeń. Niezwłocznie odnajdzie Twoją rękę, zaryzykuje wpicie się w usta i przyjmie szturm na Twoją sypialnię.

Taktyka zakończenia randki: To już zależy wyłącznie od Ciebie. Za miłosnymi ekspresami może stać wielka miłość albo udany seks. Ryzykujesz także, że ten płomień szybko zgaśnie.

Typ Profesjonalny żongler

Znaki rozpoznawcze: miły, sympatyczny, uśmiechnięty, ale przy tym wszystkim nieobecny, wiecznie z palcem na klawiaturze komórki. Możliwe, że ma po prostu dużo na głowie - bo praca, chora siostra, kulawy pies. Bardziej prawdopodobne, że będąc z Tobą w kinie, właśnie dogrywa spotkanie z kolejną kobietą w klubie. Nie namawiamy Cię do inwigilacji i szpiegowania, ale ostrożna analiza faktów pozwoli Ci się zorientować, na czym stoisz. Żongler wiecznie szuka. Nie chce stracić okazji i dlatego casting na dziewczynę jest wiecznie otwarty.

Taktyka zakończenia randki: Zanim się zniechęcisz, potwierdź przypuszczenia. Jeśli rzeczywiście facet kręci z wieloma - masz do wyboru - wykosić konkurencję albo podziękować za współpracę.

Typ Kompletny nudziarz

Znaki rozpoznawcze: bierny, nie podtrzymujący rozmowy, zapalający się tylko, gdy mowa o składaniu modelu kolejki albo gatunkach sosny. Nie żeby zainteresowania botaniczne były z gruntu nieciekawe. Na nudziarza najłatwiej można trafić, gdy na randkę umawia nas życzliwa swatka albo mniej życzliwy portal randkowy. Nie tłumacz zachowania faceta nieśmiałością. Mężczyzna, który chce zdobyć kobietę pokona wszelkie przeszkody, a własną niepewność pierwszą wytnie w pień.

Taktyka zakończenia randki: jeśli jesteś łaskawa i wyrozumiała - dasz nudziarzowi drugą szansę. A nuż się rozwinie i zaskoczy na plus? Inny sposób to podziękowanie i wytłumaczenie, że nic z tego nie będzie. Trzecia, najmniej grzeczna zagrywka, to nie odbieranie telefonu.

Typ Ciągła konfrontacja

Znaki rozpoznawcze: nieustanna ofensywa, atak i konfrontacja. Dodaj do tego zaczepny ton i odwracanie kota ogonem. Na takiej randce się nie zrelaksujesz, bo ciągle będziesz musiała trzymać wysoko gardę. On przepyta Cię na okoliczność poglądów. Nie omieszka Ci udowodnić, że Twoje zapatrywania są złe i zaściankowe (ewentualnie rozwiązłe i szkodliwe). Jeśli lubisz długie dyskusje i walkę na argumenty, to ta znajomość ma potencjał. W przypadku, gdy wolisz typ bardziej akceptujący - takie zagrywki zmęczą Cię.

Taktyka zakończenia randki: Lubi ofensywę, to ją dostanie. Szczerość powinna go znokautować. Powiedz, że męczy Cię jego zachowanie, a wspólnie spędzane randki nie należą do przyjemności.

Typ Wielkie niezadowolenie

Znaki rozpoznawcze: rzadko pojawiający się uśmiech, potok krytycznych słów. Niezadowolonemu nic się nie podoba. Menu beznadziejne, jedzenie okropne, kelnerka leniwa, czasy niespokojne, kryzys wszechobecny. Przebywanie z marudą potrafi wpędzić w poczucie winy i pesymizm. Możliwe, że da się faceta w tym typie uszczęśliwić i zadowolić. Pytanie tylko, czy warto.

Taktyka zakończenia randki: zgłoś wątpliwość, czy jesteś wystarczająco atrakcyjna, szczupła, zgrabna, błyskotliwa i inteligentna by spełnić jego oczekiwania. Przeproś, podziękuj i się zmyj.

Więcej o: