Zrób remanent swojego życia

Życie to nie gra komputerowa, w której masz wiele szans na poprowadzenie swojego bohatera. Czy jesteś zadowolona ze swojej egzystencji? A może marzysz o zmianie, tylko zamiast wprowadzić modyfikacje, ciągle narzekasz i marudzisz? Czas na remanent!

Rachunek miłości

Jeśli jesteś singielką z wyboru, to pewnie jest to świadoma decyzja, a życie w pojedynkę satysfakcjonuje Cię. Jeśli jesteś sama, ale cierpisz z tego powodu i chciałabyś odmienić sytuację - sprawdź, co mogłabyś zrobić, żeby się zakochać. Zastanów się, dlaczego nie spotkałaś na swojej drodze tego jedynego? Może zakończony związek ciągle rzutuje na Twoje uczucia? Pytanie, czy chcesz być z kimś, żeby nie czuć się samotna, czy ponieważ chcesz kochać i być kochaną.

Wiele kobiet narzeka, że nie może spotkać ciekawego partnera, ale nie robi nic, by ułatwić facetom poznanie - nie bywają, nie chodzą na imprezy. Miłość jest nieprzewidywalna, a drugą połówkę można spotkać w najmniej oczekiwanym momencie. Trzeba jednak wyjść z domu. W poznawaniu nowych ludzi pomaga także otwartość i spontaniczność, tej pierwszej cechy możesz się nauczyć, drugą - spróbować w sobie odkryć. Zapytaj znajomych, jak Cię postrzegają. Być może stwarzasz wrażenie kobiety niedostępnej, do której nieznajomi boją się odezwać.

Jeśli jesteś w związku, zadaj sobie pytanie, czy widzisz dla tej relacji przyszłość. Jeśli nie jesteś przekonana, że to miłość na całe życie, może warto zakończyć związek? Przyjrzyj się Waszej relacji z dystansu i zastanów się, czy dobrze się dogadujecie, kochacie, szanujecie. Czy kłótnie prowadzą do osiągnięcia porozumienia. Zobacz, które dziedziny Waszego wspólnego życia potrzebują wypracowania porozumienia. Jeśli czujesz, że chciałabyś coś zmienić, ulepszyć - wprowadź myśli w czyny.

Seks podsumowanie

Po kilku latach intensywnego związku, życie seksualne może wpaść w rutynę. Nawet jeśli Wasza miłość kwitnie, nie bagatelizuj mniejszej aktywności seksualnej. Wzajemny pociąg jest ważny dla bliskości i miłości. Pomyśl, jak mogłabyś podkręcić Wasze relacje. Zastanów się, czego pragnie Twój ukochany, a o czym Ty marzysz.

Singielki - co zależy od ich aktywności i skuteczności - mogą mieć więcej lub mniej możliwości do uprawiania seksu. Jeśli taki układ przynosi Ci satysfakcję - świetnie. Bycie singielką pozwala na dokładne poznanie swojego ciała i odkrycie, co najbardziej Cię podnieca.

Szlachetne zdrowie

Żeby czuć się świetnie, musisz być zdrowa i w dobrej formie. Ciało i umysł są jak naczynia połączone. Gdy jedno szwankuje, drugie także podupada. Zastanów się, czy lubisz swoje ciało. Jeśli wstydzisz się oponki na brzuchu - zrób coś z nią. Im prędzej się z nią rozprawisz, tym szybciej wzrośnie Twoja samoakceptacja i zadowolenie. Jeśli nie uprawiasz sportów, zacznij się ruszać - poprawisz kondycję i odporność organizmu. Gdy ciało wysyła Ci sygnały, że może się dziać coś złego, nie ignoruj ich, tylko zgłoś się z nimi do lekarza. Nie zapominaj o robieniu sobie drobnych przyjemności - masażu, manikiuru, wizyty u fryzjera. System nagród działa na nas lepiej niż kary.

Życie zawodowe

W pracy spędzasz osiem godzin dziennie. Warto, żeby zajęcie, któremu poświęcasz tyle czasu, przynosiło Ci satysfakcję. Praca to aspekt życia, na który najczęściej narzekamy. Denerwuje nas to, co robimy, nasi przełożeni, zarobki, rodzaj umowy. Kiedy bierzesz kredyt, stajesz się poniekąd zakładnikiem pracy. Radzenie, żebyś robiła to, o czym zawsze marzyłaś - wyjechała w góry i otworzyła pensjonat, to namawianie do ryzyka. Z drugiej jednak strony zaciskanie zębów i marzenie o tym, żeby wytrwać do emerytury, brzmi strasznie. W Polsce przekwalifikowanie się nie należy do popularnych sposobów na zmianę życia. Za granicą jest to całkiem popularne. Zdarzają się sytuacje, w których szefowe wielkich korporacji porzucają karierę i wybierają prowadzenie kawiarni, a księgowe stają się wizażystkami. Chcemy wierzyć, że osiągnięcie szczęścia i zmiana życia jest możliwa i to nie tylko w filmach: "Jedz, módl się, kochaj", "Dobry rok" czy "Pod słońcem Toskanii".

 
 
 
Więcej o: