Kamasutra - jak ożywić związek

Poznaj tajniki Kamasutry i skończ z nudą w sypialni!

Kamasutra to indyjska księga, najstarszy podręcznik o miłości. Gdzieś około I w.n.e. indyjski mędrzec Watsjajana postanowił napisać traktat o sztuce miłości dla wyższych sfer oraz kurtyzan. Dzieło zawiera opis pozycji seksualnych oraz sposoby pieszczot, które poprzez potęgowanie doznań mają ulepszyć życie erotyczne.

Nowe pozycje

Lektura Kamasutry pobudza wyobraźnię i inspiruje do eksperymentów. Wypróbowanie nowych pozycji z pewnością wniesie powiew świeżości do waszego życia erotycznego.

W Kamasutrze znajdziesz wyczerpujące opisy pozycji erotycznych wraz z rysunkami. Niektóre, jak misjonarska, na pieska czy na jeźdźca, należą do klasyków i nie wymagają zbytniej finezji. Watsjajana proponuje też inne, bardziej akrobatyczne, wymagające giętkości i gibkości. Jeśli masz ochotę na coś nowego, wypróbuj osławioną pozycję na kwiat lotosu. Twój partner siada ze skrzyżowanymi nogami, ty siadasz na nim i oplatasz nogami jego pas. Dzięki tej pozycji z pewnością poczujecie prawdziwą bliskość i rozkosz.

Pocałunki

Kamasutra podkreśla rolę, jaką w związku odgrywają pocałunki. Według autora, pocałunek jest niezbędny w zharmonizowaniu uczuć. Jest to kontakt ust, czyli "wyższych bram", gdzie niższe bramy to narządy seksualne. Kamasutra podaje wiele szczegółów dotyczących techniki całowania. Natężenie, ułożenie głowy, ruchy ciała czy sposób użycia języka to tylko niektóre z wymienianych aspektów.

Pieszczoty

Kamasutra kładzie bardzo duży nacisk na pieszczoty. Według autora, mężczyzna powinien zadbać o to, aby partnerka osiągnęła rozkosz, a nie jedynie czerpać przyjemność z samego spełnienia seksualnego. Watsjajana zwraca uwagę na liczne, nie tak oczywiste strefy erogenne. Proponuje masaż czoła, nazwany "tajemnym przejściem", uszu, szczęki czy mostka.

Dobre nastawienie

Pierwszą fazą zbliżenia w Kamasutrze jest czuła adoracja, inaczej "erotyczny uśmiech". Jej istotą jest pozytywne nastawienie do siebie oraz świadomość, iż kontakt jest czymś przyjemnym i radosnym. Nie możesz dać przyjemności partnerowi, jeżeli najpierw nie zaakceptujesz siebie i swoich pragnień. Wspólne spełnianie marzeń i fantazji ułatwi przeżywanie erotycznej ekstazy.

Bliskość

Poczucie bliskości i więzi z partnerem jest podstawą udanego życia seksualnego. Wbrew pozorom, Kamasutra to nie tylko podręcznik o seksie - Watsajana dążył do równoczesnego zespolenia ducha i ciała. Dlatego składająca się z siedmiu części Kamasutra jedynie w pierwszym rozdziale zawiera rady dotyczące pozycji erotycznych. Pozostałe sześć opisują bliskość, wierność, związki i małżeństwo.

Więcej o: