Rachunek sumienia znudzonej żony

Podczas wieczorów panieńskich poddaje się przyszłych mężów quizom, w którym wykazują się znajomością swojej narzeczonej. Może warto raz na jakiś czas robić podobne testy sobie samym?

Czyżbyś miała poczucie, że zawsze jesteś w porządku, co złego to nie ty... To partner bałagani, za dużo pracuje, nie pamięta o romantycznych gestach? Słuchając kobiet publicznie krytykujących swoich partnerów, czepiających się i ciosających im kołki na głowie można dojść do wniosku, że za spadek temperatury uczuć odpowiadają obydwie strony, a nie tylko mężczyźni, jak chętnie wytykają winę kobiety.

Rysy w związku

W materiale "Miłość w czasach Facebooka" idąc za radami Melanie Gideon przytaczaliśmy jej sposoby na podtrzymanie wysokiej temperatury uczuć w związku. Sugestie autorki książki "Żona_22" - żony z dwudziestoletnim stażem, to nie wszystko co dla was mamy.

Gideon radzi także, żeby raz na jakiś czas poddać się kwestionariuszowi i szczerze odpowiedzieć na zawarte w nim pytania. Jak pisze autorka: - Jeśli twój mąż spędza coraz więcej czasu przy laptopie a ty coraz częściej zwierzasz się ze swoich trosk znajomym z internetu to znaczy, że dawno nie zadałaś sobie kilku ważnych pytań. Wypełnij kwestionariusz i przypomnij sobie jak zrodziła się bliskość między wami. Poznaj siłę uwodzenia i sprawdź czy przypadkiem nie grozi ci romans w sieci.

Czy miłość przetrwa wszystko?

Jak często rozmawiasz ze swoim mężem dłużej niż pięć minut? Czy wierzysz, że miłość może przetrwać wszystko? I czy umiałabyś wyjaśnić kosmicie czym jest małżeństwo?

To tylko kilka pytań z kwestionariusza Melanie Gideon. Poniżej znajdziesz kolejne. Niech będą inspiracją, skłaniają do refleksji i rozmowy w parze. Dla tych, którzy zechcą zweryfikować swoje odpowiedzi z kluczem Gideon uspokaja - klucz nie istnieje, bo każda miłość i związek są inne. Jedynym weryfikatorem jesteście wy sami.

Jak często rozmawiasz ze swoim mężem dłużej niż pięć minut?

Co wskazałby twój małżonek jako twoje ulubione jedzenie?

Kiedy ostatnio jadłaś swoją ulubioną potrawę?

Wskaż jedną rzecz, o której twój małżonek nie wie o Tobie.

Czy wierzysz w to, że miłość może przetrwać wszystko?

Jak myślisz, jak dobrze znasz swojego męża?

Wymień ulubioną część ciała twojego męża, która najbardziej cię kręciła w czasach, gdy się poznaliście.

Opisz swoje pierwsze wrażenie gdy zobaczyłaś swojego męża po raz pierwszy.

Co irytuje cię w małżeństwie?

Jak często google'ujesz sama siebie?

Jak bardzo twoje małżeństwo przypomina małżeństwo twoich rodziców?

Jaki prezent dostałaś na ostatnia rocznicę?

Czy to w porządku by małżonkowie mieli przed sobą sekrety?

Co myślisz o flirtowaniu?

Czy twoi przyjaciele mogą powiedzieć, że jesteście szczęśliwym małżeństwem?

A ty powiedziałbyś, że jesteście szczęśliwym małżeństwem?

Czyje małżeństwo podziwiasz najbardziej?

Jak opisałabyś jednym słowem pierwszy pocałunek z mężem?

Czy uważacie z mężem te same rzeczy za zabawne?

Jakie miejsce, w którym się kochaliście zapamiętałaś najbardziej?

W którym momencie zrozumiałaś, że twój mąż jest tym jedynym?

Gdybyś miała wyjaśnić kosmitom czym jest małżeństwo, co byś im powiedziała?

Czy jesteś zadowolona z udzielonych odpowiedzi? Czasami warto popytać, jak nasz stosunek do partenra postrzegają osoby z boku. Jeśli sama czujesz, że w niektórych kwestiach twoje podejście do męża kuleje - nic straconego. Przyznanie się do potknięć to pierwszy krok na drodze do ich naprawy!

Więcej o: