Piękna tu i... tam - intymna chirurgia plastyczna podbija narządy kobiet

Usta chętnie powiększamy, ale już... wargi sromowe raczej zmniejszamy. Co jeszcze można sobie zafundować, żeby w sytuacjach intymnych czuć się zawsze... pięknymi i pewnymi siebie?

- Kilka lat temu nałogowo oglądałam serial reality-show o życiu chirurgów i ich pacjentek "Dr. 90210" - wspomina Maja, moja znajoma. Jeden z pokazywanych w nim lekarzy specjalizował się w operacjach narządów płciowych - pomagał w zmianie płci, zmniejszał wargi sromowe, zwężał pochwę, odsysał tłuszcz, powiększał penisy. W zalewie operacji powiększania piersi, zmniejszania nosów i odsysania tłuszczu, takie obrazki były naprawdę niesamowite. Mnie by nawet nie przyszło do głowy, że coś może być nie tak z moimi wargami sromowymi - śmieje się Maja. - W tym wypadku nawet nie wiem, jakie są kanony urody, jaka powinna być idealna ta strefa ciała?

Zabiegi chirurgii intymnej podpowiadają.

Z małymi wargami

- Jakie powinny być wargi sromowe? - zastanawiam się ze znajomymi. - Skoro nazywa się je mniejszymi, to chyba nie powinny wystawać poza większe - sugeruje jedna z kobiet. - Ale czy. jak mniejsze są większe niż większe - zaczyna się plątać w nazewnictwie druga koleżanka - to taka sytuacja w czymś przeszkadza?

Na stronie wrocławskiej kliniki chirurgii plastycznej dr Knakiewicza znajdujemy odpowiedź: "Kobiety skarżą się na różnego stopnia dyskomfort fizyczny związany z noszeniem obcisłej bielizny czy spodni, uprawianiem sportu (np. jazda na rowerze) oraz aktywnością seksualną. Znaczny przerost warg sromowych może również utrudniać higienę oraz wywoływać przewlekłe podrażnienie i stany zapalne śluzówek tej okolicy. Zmniejszenie warg sromowych jest operacją cieszącą się jednym z najwyższych odsetek zadowolonych pacjentek".

Labioplastyka - zabieg zmniejszenia warg sromowych polega na wycięciu w znieczuleniu fragmentów tkanki i zszyciu jej, a kosztuje około 3600 zł.

Wąska i ściśnięta

- Po dwóch porodach "moja mała" jest o wiele luźniejsza niż była - takie wyznania można znaleźć na forach poświęconych operacjom intymnym. Chodzi tutaj o obniżenie ścian pochwy - dochodzi do niego w wyniku porodów, i starzeniem się ciała - kiedy tkanka łączna i napięcie mięśniowe ulegają osłabieniu. Innym powodem do plastyki miejsc intymnych może być także źle zszyte po porodzie krocze.

Na czym polega zabieg plastyki krocza? Na stronie warszawskiej kliniki Linea Corporis, czytamy: "Operacja plastyczna polegającą na odtworzeniu prawidłowych stosunków anatomicznych w obrębie pochwy i krocza z korekcją defektu kosmetycznego wykonuje się od strony pochwy bez pozostawienia widocznych na zewnątrz blizn. Zabieg wymaga najczęściej znieczulenia ogólnego lub lędźwiowego. Niewielkie defekty mogą być zoperowane w znieczuleniu miejscowym. Rana operacyjna zaopatrywana jest szwami rozpuszczalnymi nie wymagającymi późniejszego zdjęcia. Po zabiegach w znieczuleniu miejscowym pacjentka wraca do domu po kilku godzinach obserwacji w klinice, zaś po tych w znieczuleniu ogólnym lub lędźwiowym, pozostaje w klinice do następnego dnia". Cena? Do 4000 zł, przy czym należy pamiętać, że chociaż zabieg jest trwały, to jego efekty niweczy ciąża, ciężka praca fizyczna, przewlekły kaszel i zaparcia.

Przy okazji operacji pochwy można także poprawić wygląd krocza. Jak zapewniają specjaliści z kliniki EstheGyn: "Z punktu widzenia seksuologicznego wiotkie, obniżone krocze znacząco obniża doznania seksualne i prowadzi do braku satysfakcji z seksu. Rekonstrukcja krocza często jest operacją przeprowadzaną razem z plastyką pochwy a czasami jako niezależny zabieg gdy plastyka pochwy nie jest konieczna. Najważniejszym elementem tej operacji nie jest tylko wycięcie skóry, co skutkuje jedynie wizualnym uniesieniem krocza lecz przywrócenie właściwej pozycji leżących pod skórą mięśni i tkanki łącznej czyli odtworzenie tzw. środka ścięgnistego krocza".

Szczupła i płaska

- Pamiętam, że w jednym z odcinków serialu reality-show "Dr. 90210" na stół operacyjny trafiła młoda dziewczyna, która w ciągu półtora roku poradziła sobie z poważna otyłością - wspomina Maja. - Jedynym miejscem, w którym nie mogła zgubić tłuszczu był jej wzgórek łonowy. Rzeczywiście, kobieta nie przesadzała, miała tam całkiem sporą poduszeczkę.

Taki problem dotyka nie tylko osoby po diecie, ale także kobiety, które miały cesarskie cięcie. Jego rozwiązaniem jest liposukcja oraz wycięcie nadmiaru skóry. Nie jest to zabieg tani - kosztuje około 4000 zł.

Dziewicza i z błoną

W wielu kulturach dziewictwo - nienaruszona błona dziewicza - jest warunkiem zawarcia małżeństwa. Jej potwierdzenie ma stanowić krew i opór w pochwie podczas pierwszego małżeńskiego stosunku. W sieci krążą historie o Polkach, które przed poślubieniem mężczyzn z Bliskiego Wschodu poddawały się zabiegowi hymenoplastyki.

Taki zabieg należy zaplanować wcześniej - uzyskanie pełnego zrostu oraz rozpuszczenie szwów potrzeba około sześciu tygodni. Cena? Kilka tysięcy złotych.

O idealnie jasnej skórze

Materiał, który znalazł się jakiś czas temu na stronie "Wysokich Obcasów" wzbudził prawdziwą sensację i oburzenie wśród znajomych kobiet. Chodziło o reklamowany w Indiach preparat do mycia, ale przede wszystkim wybielania, miejsc intymnych. Kult jasnej skóry jest ponoć tak rozpowszechniony w tym kraju, że sprzedaż specyfików ją wybielających jest większa niż butelek coca-coli.

- Wybielanie odbytu to zabieg dość często wykonywany w USA - przekonuje Majka, fanka serialu "Dr. 90210". - Regularnie poddawała mu się klientka jednej z klinik - aktorka erotyczna - dodaje.

Czy to fanaberie, czy prawdziwa potrzeba? Jak sądzisz?

Zobacz wideo

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Czy poddałabyś się zabiegowi chirurgii intymnej?
Więcej o: