Jesień to idealna pora roku na uprawianie seksu - mamy na to 9 argumentów

Tak twierdzą naukowcy. Omijając badania medyczne, poszukaliśmy argumentów, które przemawiają za taką tezą.

Wczuwamy się w klimat pewnego znanego pisma dla kobiet i proponujemy wam jesienne seksinspiracje. Dlaczego jesienny seks ma przewagę nad letnim i zimowym? Może dlatego, że:

1. Nie we wszystkich mieszkaniach grzeją już kaloryfery. Sprawdzonym sposobem na rozgrzanie się, i przy okazji atmosfery, są igraszki pod kocem na kanapie albo w pogrążonej w chłodzie sypialni. Tarcie skóry dodatkowo poprawia ukrwienie, a orgazmy nastrój.

2. Pończochy są bardzo seksowne i podniecające. W przeciwieństwie do grubych rajstop (które będziesz nosiła zimą), pończochy, które można wkładać w czasie ciepłej jesieni pokazują nagie uda i ładne majtki. Nie trzeba się męczyć z ich ściąganiem, a nawet jeśli - to striptizerki udowodniły, że zdejmowanie pończoch może być bardzo seksownym rytuałem. W zimie w pończoszkach można złapać wilka, lepiej więc nie ryzykować i nosić je jesienią.

3. Jesienią później (rano) i wcześniej (wieczorem) robi się ciemno. Może to więc sprzyjać leniwemu porannemu seksowi i dawać więcej czasu na wieczorne miłosne manewry.

4. Przychodzisz zziębnięta po wyjątkowo rześkim jesiennym wieczorze i robisz sobie ciepłą kąpiel z aromatyczną pianą. Do kąpieli dołącza się partner... W lecie moglibyście spotkać się ewentualnie pod zimnym prysznicem, a wiadomo, że pod prysznicem to tylko akrobaci i postacie filmowe są się w stanie kochać, nie łamiąc karków.

4. Jesień to także czas na wypróbowanie afrodyzjaków w wersji na ciepło, czyli grzane wino i gorącą czekoladę. Można to oczywiście połączyć z wymienioną wyżej kąpielą w aromatycznej pianie. Pij, a potem, współżyj!

5. Jesienne ubieranie na cebulkę pobudza zmysły. Latem - przez wszechobecną goliznę - wszystko było podane jak na tacy. Jesienią trzeba się bardziej napracować nad zrzuceniem fatałaszków. Poza tym w jesiennych ubraniach można wyglądać bardzo seksownie - te ciemne kolory, mocniejszy makijaż - niektórym bardziej działają na zmysły.

6. Wreszcie nie pocisz się tak bardzo jak latem (i zimą). Jesień (podobnie jak wiosna) jest optymalna pod względem temperatury ciała. Kochając się ogrzejecie się, ale nie zlejecie potem.

7. Część seriali, które namiętnie oglądałaś miała już swoje finałowe odcinki, a kolejne jeszcze się nie zaczęły. Czas, który dzięki temu zyskałaś możesz wykorzystać na zacieśnianie więzi z ukochanym.

8. Twoje ciało po lecie wciąż jest w świetnej formie. Czasami zdarza ci się jednak nie pójść na zajęcia fitness albo ze względu na pogodę odpuścić jazdę rowerem. Kalorie możesz jednak stracić w łóżku, seks to w końcu dość energochłonne zajęcie.

9. Jeśli planujesz macierzyństwo, to teraz jest optymalny moment na zajście w ciążę - jeśli chcesz urodzić w lecie i nie martwic się o ubieranie niemowlaka w grube śpioszki. Żeby zajść w ciążę, musisz się... kochać!

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: