e-Randki bez zobowiązań - przepis na udany seks?

Życie erotyczne w sieci kwitnie, a partnera do niezobowiązujących kontaktów seksualnych można znaleźć na portalach randkowych umożliwiających tworzenie erotycznych profili. Jak? Sprawdzamy - w teorii.

Bycie w bardzo udanym związku od ośmiu lat sprawiło, że przestałam się całkowicie interesować sposobami na randkowanie, poznawaniem ciekawych mężczyzn czy jednorazowymi przygodami. Od 2004 roku - kiedy - mam nadzieję bezpowrotnie wypadłam z obiegu randkowania - szukanie partnera poza "realem" przeniosło się także w rzeczywistość wirtualną. I tam ma się świetnie! Kiedy więc dostałam informację prasową poświęconą tematowi "casual dating", czyli randek bez zobowiązań, postanowiłam zgłębić temat, zwłaszcza że z badań przeprowadzonych przez C-date.pl wynika, że 90 procent z ankietowanych poszukuje przez internet nie tylko miłości, ale także kontaktów seksualnych.

Fot. Screen strony Sexikontakt.pl

Flirt i przygoda na końcu

Casual dating reklamuje się hasłem - "ekskluzywne spotkania bez zobowiązań", co w zestawieniu z hasłem "portal dla singli z aspiracjami", czy "łączymy ludzi z wartościami" jasno określa grupę ludzi zainteresowanych rejestracją.

Jak zachwalają właściciele stron casual dating, dokładne określenie naszych oczekiwań pomoże przyciągnąć uwagę osób, które mają podobne podejście do uczuć i seksu. Pierwszym krokiem powinno więc być szczere i szczegółowe określenie preferencji podczas rejestracji. To w miarę oczywiste, ale nie do końca przestrzegane. Jeśli więc nie jesteś filigranową kobietkę z obfitym biustem w stylu Salmy Hayek, nie zmyślaj. Dzięki trzymaniu się prawdy unikniesz późniejszych rozczarowań podczas spotkania w "realu". Dotyczy to także najbardziej drażliwej kwestii, czyli zamieszczania zdjęć. - Fotografia powinna przedstawiać ciebie, być jak najbardziej aktualna - może być artystyczna, lekko rozmyta. Niektóre portale nastawione na kojarzenie par, które mają ochotę na spotkania bez zobowiązań zapewniają dodatkowe opcje typu video chaty, galerie i blogi użytkowników.

Fot. Screen strony Przeznaczeni.pl

Wiesz, czego chcesz

Na portalach randkowych oferujących spotkania bez zobowiązań sami określamy, jakiego typu znajomość jest dla nas najbardziej interesująca i jakie mamy preferencje seksualne. Dlatego tak ważna jest szczerość i precyzja przy rejestracji. Możesz też bardzo dokładnie opisać wygląd, wzrost i wiek osoby, której szukasz, a także wybrać rodzaj relacji. Lubisz pikantne rozmowy przez e-mail? Szukasz osoby, z którą będziesz mogła zjeść romantyczną kolację lub spędzić namiętną noc? Sama decydujesz, czy interesuje cię tylko internetowy flirt, seksualne uniesienia w "realu", czy też liczysz na trwały związek. Szczerość działa w tym wypadku jak rodzaj filtru.

Fot. Screen strony eDarling.pl

Panowie bardziej

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Trend Research z Hamburga to więcej mężczyzn (44%) niż kobiet (22%) jest zainteresowanych erotyczną stroną randek w sieci. Ponad jedna trzecia osób korzysta z serwisów randkowych w celach erotycznych. 36% wszystkich respondentów zadeklarowało, że wchodziło na takie strony, aby umówić się na randki bez zobowiązań, flirtować lub prowadzić erotyczne rozmowy. - I to nas mężczyzn odróżnia od was kobiet - mówi Przemek złowrogo podkreślając swoją wypowiedź palcem wskazującym skierowanym w moją stronę. Przemek ma już za sobą kilka spotkań o erotycznym zabarwieniu i ma swoje wnioski na ten temat. - Faceci szukają seksu - tak jak deklarują na swoich profilach, a kobiety mówią, że chcą seksu, ale takie zapewnienia traktują jako sposób na uwiedzenie mężczyzny i zatrzymanie go w związku. Dlaczego Przemek pomimo czyhających na jego serce pań, korzysta z tego profilu? - Bo anonimowo i na moich warunkach jestem w stanie - bez owijania w bawełnę - powiedzieć, czego oczekuję od randki. Mam także pewność, że kobieta pod drugiej stronie klawiatury chce tego samego. Po prostu.

Zobacz wideo

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

e-Randki bez zobowiązań...
Więcej o: