Seks - pozycje do zaliczenia

Wcale nie chodzi nam o pozycje łóżkowe, ale o książkowe. Jakie lektury poświęcone seksowi warto kupić, przeczytać, a porady w nich zawarte wcielić w życie?

Czytanie, oglądanie, poznawanie potrzeb, wyciąganie wniosków i stosowanie ich w praktyce - temu powinny służyć książki poświęcone tematyce seksu. Co warto przeczytać? Sprawdzamy.

Ian Kerner, " Jej orgazm najpierw. Poradnik dla myślących mężczyzn"

Autor książki, Ian Kerner, jest seksuologiem klinicznym, który wraz z żoną i dwoma synami mieszka w Stanach Zjednoczonych. Pisane przez niego książki wyróżniają się poczuciem humoru i przystępnym sposobem podania wiedzy. W "Jej orgazm najpierw. Poradnik dla myślących mężczyzn" autor skupia się na seksie oralnym i satysfakcji, jaką czerpią z niego kobiety. Kerner dzieli się sposobami, w jaki można poprawić jakość pieszczot oraz czerpaną z nich satysfakcję - opisując techniczne tricki stosowane w miłości francuskiej. Z książki można się także dowiedzieć wielu ciekawych prawd na temat historii, antropologii i anatomii. Autor namawia mężczyzn - adresatów poradnika - do poświęcenia seksowi oralnemu należytej uwagi i traktowania go jako bardzo istotnej gry wstępnej poprzedzającej penetrację - seksualnej przystawki, która zasługuje na to, żeby być daniem głównym.

Do tomu poświęconego potrzebom kobiet należy dodać książkę opisującą potrzeby panów ("Jego orgazm później"). Bo podniecenie mężczyzny, chociaż wydaje się w miarę proste, w istocie łatwe nie jest - zwłaszcza jeśli kobieta chce działać na partnera, jak na początku ich związku.

Fot. Mat. prasowe

Obydwie książki wydała Czarna Owca.

D. Easton, J. W. Hardy, "Puszczalscy z zasadami"

Pełny tytuł tej książki to "Puszczalscy z zasadami. Praktyczny przewodnik dla miłośników poliamorii, otwartych związków i innych przygód". Obydwie autorki zajmują się zawodowo edukacją seksualną, a wiedzę, którą się dzielą czerpią z poliamorycznych związków, w których żyją. Easton i Hardy podejmują próbę pokazania, że można żyć inaczej niż wszyscy, w związkach, które nie są monogamiczne. Z książki można się dowiedzieć, że wbrew pozorom "bycie puszczalskimi" wcale nie jest łatwe. Wręcz przeciwnie - trzeba ciągle negocjować z partnerami, wykazywać się troską i stawiać czoła wymaganiom partnerów tak, aby żaden z nich nie czuł się odsunięty czy emocjonalnie zaniedbany. Ta pozycja nie jest tylko dla osób, które chciałyby żyć w wielomiłości, ale także dla zadeklarowanych monogamistów, którzy chcieliby spojrzeć na swoje związki z boku.

Fot. Mat. prasowe

Książka wydawnictwa Czarna Owca.

Deborah Sundahl, "Kobieca ejakulacja i punkt G"

... czyli "O orgazmach, jakich nie przeżyła twoja babcia", jak można przeczytać w dalszej części tytułu. Sundahl pisze o kobiecym wytrysku - przytaczając dane historyczne oraz wyniki badań. Niektórych może denerwować amerykański sposób pisania, w którym pełno historii z życia wziętych i osobistych wyznań przytaczanych wypowiedzi. Kobiety, które chciałyby poznać tajniki swojego ciała i zgłębić własną seksualność, koniecznie powinny przeczytać tę książkę.

Fot. Mat. prasowe

Książka wydawnictwa Czarna Owca.

E. Wanat, A. Depko, "Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie"

Książka, w której dziennikarka i seksuolog rozmawiają o seksie. Poruszają tematy niecodzienne i zaskakujące, a wszystkie związane z życiem erotycznym i alternatywnymi metodami ekspresji seksualnej, które często wrzucane są do jednego worka, jako "niemoralne i perwersyjne".

Fot. Mat. prasowe

Książka wydawnictwa Wielka Litera.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Zobacz wideo
Więcej o: