Kulki gejszy - ćwicz na zdrowie!

Silne mięśnie Kegla, czyli wyściełające dno miednicy to same korzyści. Wprowadź w życie plan treningowy i ciesz się zdrowiem i seksem.

Jakie zalety płyną z silnych mięśni Kegla? Wyćwiczone zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów (wypadanie macicy, wypadanie odbytnicy), zwiększają satysfakcję z seksu zarówno kobiet, jak i ich partnerów (są odpowiedzialne za napompowanie krwi do łechtaczki oraz rytmiczne skurcze podczas orgazmu), ułatwiają poród, przyspieszają powrót do formy po urodzeniu dziecka, zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (popuszczanie przy kichaniu czy głośnym śmiechu). Aby je trenować nie potrzebujesz wymyślnych urządzeń ani specjalnych pozycji. Możesz je ćwiczyć teraz - czytając ten tekst.

Krok pierwszy - lokalizacja

Zacznij od znalezienia w ciele mięśni Kegla. To one odpowiadają za zatrzymanie procesu oddawania moczu w połowie. Tej czynności jednak nie traktuj jak ćwiczenia, ponieważ może ono zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego.

Drugim sposobem na namierzenie mięśni wyściełających dno miednicy jest położenie się na plecach z uniesionymi w kolanach nogami. Wkładając dwa palce do pochwy spróbuj je zacisnąć. Pierwsze próby mogą być słabe, ale to właśnie mięśnie Kegla sprawiają, że czujesz zacisk na palcach.

1 tydzień: min. 50 powtórzeń (np. 2 serie po 25);

2 tydzień: min. 60 powtórzeń (np. 3 serie po 20 powtórzeń);

3 tydzień: min. 70 powtórzeń;

4 tydzień: min. 80 powtórzeń;

5 tydzień: min. 90 powtórzeń;

6 tydzień: min. 100 powtórzeń i dużo więcej.

Zobacz wideo

Lekka spinka

W przypadku wzmacniania mięśni Kegla, ważne jest, żeby nie napinać mięśni pośladkowych ani brzucha, tylko całą moc ćwiczeń "wpompować" w mięśnie Kegla. Upewnij się, że podczas skurczów i rozkurczów nie napinasz brzucha ani pośladków. W tym celu połóż się w pozycji na plecach z ugiętymi kolanami. Jedną dłoń połóż na brzuchu, drugą pod pośladkami, zacznij ćwiczyć i sprawdź czy nie napinasz niepotrzebnie tych części. Przy ćwiczeniach ważna jest także kontrola oddechu. Leżąc w pozycji na plecach weź wdech nosem, a następnie wykonaj długi wydech ustami (pamiętaj wydech musi być dwa razy dłuższy od wdechu). Następnie weź wdech nosem, a podczas długiego wydechu napnij mięśnie dna miednicy. Tak powinnaś oddychać podczas wykonywania ćwiczeń.

Aby wzmocnić mięśnie Kegla musisz się wykazać taką samą systematycznością jak w przypadku rzeźbienia mięśni ramion czy ud. Będziesz mieć wyniki, jeśli postawić na regularność i dyscyplinę. Mięśnie potrzebują ćwiczeń, żeby mogły stać się silniejsze i by mogły zwiększyć swoją masę. Sześć tygodni to minimalny okres, w którym absolutnie każdy mięsień może się "rozwinąć" i mięśnie Kegla nie są tutaj wyjątkiem. Po półtora miesiąca intensywnego treningu pojawiają się oczekiwane efekty.

Plan treningowy

Ćwicz w każdej możliwej pozycji (siedząc, stojąc), minimum 2-3 razy dziennie. Jeżeli tylko możesz, ćwicz co godzinę. Między ćwiczeniami możesz nosić kulki gejszy, co dodatkowo będzie stymulowało mięsnie i wzmocni efekt ćwiczeń. Jeżeli zależy ci na efektach, rób nawet po kilkaset powtórzeń w kilku seriach dziennie. Kiedy sama nauczysz się prawidłowo wykonywać ćwiczenia, potem możesz wykonywać je także w połączeniu z kulkami, co intensyfikuje i uprzyjemnia sam trening.

Po intensywnym 6-tygodniowym treningu czas już tylko na profilaktyczne ćwiczenia, w dowolnej pozycji i o dowolnym natężeniu. Zapewniamy -będziesz już tak wytrenowana, że będziesz je wykonywała bez wysiłku stojąc na przystanku autobusowym lub w korku.

Kulki jak ciężarki

Kulki są bardzo pomocne w utrzymaniu mięśni Kegla w dobrej kondycji. Wkłada się je do pochwy głęboko, tak jak tampon. Zbyt płytkie umieszczenie ich w pochwie spowoduje, że będą nas uwierać. Stojąc podnieś jedną nogę i oprzyj ąa na przykład na wannie lub krześle. W tej pozycji umieść kulki w pochwie. Przy ich wkładaniu wskazana jest duża ilość lubrykantu. Nigdy nie wciskajcie kulek do pochwy na sucho! To ma być przyjemność, dlatego tak ważny jest odpowiedni poślizg - tłumaczy Joanna Keszka z LoveStore.Barbarella.pl.

Fot. Mat. prasowe

Kulki umieszczone w pochwie działają na mięśnie dna miednicy, nawet jeśli nie wkładamy w to specjalnego wysiłku. Samo ich utrzymanie w środku jest naturalnym obciążeniem dla naszego ciała i mięśni. Musimy jednak pamiętać, że kulki działają, kiedy jesteśmy w ruchu - spacer, taniec, krzątanie się po mieszkaniu. Kulki to przyjazny kobietom gadżet, ale jednak to ciało obce, dlatego nie noś ich w środku zbyt długo: wskazane jest wyjęcie ich po 2-3 godzinach. - Oprócz zdrowotnych korzyści, kulki umieszczone w środku działają na pochwę stymulująco - pomagają lepiej poczuć swoje ciało i powodują, że nabiera się ochoty na seks - twierdzi Keszka.

W miłosnym uścisku

Kiedy wytrenujesz już mięśnie dna miednicy, zacznij się nimi bawić w łóżku razem z partnerem. Spróbuj podczas stosunku rytmicznie zaciskać mięśnie Kegla seriami krótkich skurczy. A kiedy nabierzesz wprawy, zacznij eksperymentować z dłuższymi skurczami. Podczas współżycia możesz użyć kuleczek, co zwiększy Twoją wrażliwość i doznania obu stron.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: