Co nas kręci, co nas podnieca [SONDA]

Co zdaniem kobiet jest seksowne w mężczyznach? Redakcyjne przesłuchanie pozwoliło wyłonić kilka cech, które są dla nas wyjątkowo atrakcyjne.

- Co jest waszym zdaniem seksowne w mężczyznach? - zadałam pytanie moim koleżankom z redakcji. Kiedy już otwierały usta, żeby wymieniać zadbane dłonie i duże nosy, dodałam: - Nie może to mieć jednak związku z urodą i wyglądem...

Głęboki, radiowy głos

Niski głos jako bardzo seksowny wymieniły trzy koleżanki redaktorki - dwie Karoliny i Magda. Magda twierdzi, że gdy słyszy niski głos - jak go nazywa - taki radiowy baryton - to aż jej ciarki przechodzą po ciele . Dodaje także, że podoba jej się, gdy mężczyzna ładnie śpiewa - oczywiście - ciepłym, męskim głosem .

Karolina do głosu dodaje jeszcze dwie cechy - pewność siebie oraz wiedzę. - Lubię kiedy facet wie, czego chce, nie jest rozmemłany, w obliczu problemów po prostu działa, a nie daje się zjeść stresowi, seksowny facet nie użala się nad sobą, ma poczucie humoru, nie jęczy, nie marudzi i... potrafi się dobrze całować.

 

Dla Karoliny najseksowniejszym mężczyzną na świecie jest Johnny Depp. Fot. AP/Kirsty Wigglesworth

Druga Karolina przyznaje, że potrafi zakochać się przez uszy i błyskawicznie się odkochać, gdy okaże się, że mężczyzna popełnia błędy i wysławia się bardzo niestarannie . Karolina mówi, że ma ogromną słabość do radiowych głosów . - Przyjaźnię się z kilkoma panami z pewnej stacji radiowej. Urzekają mnie brzmieniem, ale także sposobem wysławiania.

 

Antoni Pawlicki.Antoni Pawlicki. fot. KAPIF

Dla Magdy najbardziej seksowny jest Antoni Pawlicki. Fot. KAPIF

Psy i małe dzieci

Gdybym miała wybierać (Ola, redaktorka) to podobnie jak Karolina jako cechę, która mi się podoba najbardziej wskazałabym pewność siebie. I siłę, ale taką, którą najlepiej podkreśla słabość. Pewność siebie w moim odczuciu wyraża się w postawie, sposobie mówienia, tym, jak mężczyźni patrzą. Seksowni są dla mnie silni mężczyźni, którzy mają swoje ukochane psy oraz ojcowie z małymi dziećmi. Silni, ale delikatni.

 

Antoni Pawlicki.Paul Newman i Robert Redford

Robert Redford na zawsze - bez względu na wiek i wzrost - to ideał Oli

Wiedza i inteligencja

Dla Edyty, wydawcy, seksowna w mężczyznach jest inteligencja. - Liczy się duża wiedza nawet na jeden konkretny temat, o którym facet mówi z pasją i czuję, że doskonale orientuje się w temacie. . Edytę kręci także zaradność, rozumiana jako umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji - zaczynając od znalezienia miejsca w restauracji, gdy wszystkie stoliki są zajęte, po zorganizowanie niespodzianki aż wreszcie odpowiedzialność za utrzymanie rodziny oraz poczucie humoru i dystans do siebie.

Poczucie humoru, nie błazenada

- Zdecydowanie poczucie humoru - to może banał, ale dla mnie naprawdę ma znaczenie czy ktoś potrafi mnie rozśmieszyć - mówi Martyna, redaktorka. - Nie chodzi mi oczywiście o wydurnianie się, co też często uskutecznia mój chłopak, ale o takie codzienne rozładowywanie złych emocji. Ja sama wszystkim się stresuję i martwię za każdego na zapas. Potrzebuję więc kogoś kto umie mnie rozbawić. To chyba właśnie ta umiejętność najbardziej mi się w nim podoba, dlatego pewnie u innych facetów też bym jej szukała.

 

Dla Martyny seksowny jest James Blunt: - Po tym jak zobaczyłam, że się rozpłakał śpiewając "If time is all I have" na koncercie, strasznie żałuję, że mu nie wyznałam miłości podczas wywiadu, który z nim przeprowadzałam...

"Głos, wzrost i zapach"

Ola, wydawca, wymienia wiele cech, które są jej zdaniem bardzo seksowne. - Poczucie humoru - ja wiem, że to banał, ale jak ktoś ma porządnie pokręcone, czarne, niebanalne i subtelnie dowcipne przemyślenia, bardzo mnie to rusza. A bez tego ani rusz. . Dla Oli pociągająca jest inteligencja, bo jak mówi: - Brain is the new sexy , ale także sceptycyzm i niezależność poglądów. Ola dodaje, że szczególnie lubi fanów przeróżnych teorii spiskowych: - Byle nie byli zbyt nachalni i nie kazali od razu stawać po stronie ich rzeczywistości . Jej zdaniem seksowna jest także ciekawość świata i otwarcie na nowe przeżycia, przemyślenia i wnioski oraz... bezpośrednie podejście. - Nie lubię owijania w bawełnę i gadki-szmatki, lubię prosto i do celu . Seksowny jest zdaniem Oli także kręgosłup moralny: - Jak facet nie stanie w obronie słabszego, to jest dla mnie stracony na wieki . Z cech. które idą bardziej w stronę fizyczności Ola wymienia: - Głos, wzrost i zapach. Lubię jak jest sporo wyższy, umie mruczeć no i żeby z przyjemnością się można było zaciągnąć jego bliskością.

A dla Was, co jest seksowne w mężczyznach? I pamiętajcie, nie chodzi o wygląd!

 

Przystojny, czy nie? Jimmy Kimmel i jego klub - o męskiej urodzie na wesoło.

O tym co nas kręci, co nas podnieca wiele miał do powiedzenia Woody Allen.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: