"Nie powiem, że powierzchowność nie ma znaczenia, ale to tylko powierzchowność..." [WASZE OPINIE]

Inteligencja kontra uroda, kobiety przeciwko mężczyznom, panowie z panami w słownych pojedynkach. Ile osób, tyle (na temat seksowności pań) opinii. Tym razem prezentujemy Wasze poglądy.

Dostało się nam, dostało się wypowiadającym swoje opinie mężczyznom. I podobnie, jak w oryginalnym tekście, także i Wasze zdania co do kobiecych cech (które są seksowne, ale nie mają związku z wyglądem) były mocno podzielone. Najbardziej kontrowersyjna okazała się kwestia intelektu. To jak to w końcu jest - przynajmniej Waszym zdaniem? Inteligencja jest, czy może nie jest seksowna?

Nie mylmy pojęć!

Na początku materiału, w którym mężczyźni wymieniali, co ich zdaniem jest w kobietach seksowne umieściłam wypowiedź Michała. Michał, uprzedzając wypowiedzi innych panów, postawił tezę, w której mówił. że "jeśli nie chodzi o cechy wyglądu zewnętrznego to mnie - jak resztę samców - nic więcej nie kręci" . Ostrzegał także, żebym "nie przykładała kobiecej miarki do męskiego pożądania" i pamiętała, że "ci, którzy powiedzą inaczej - kłamią" .

Zacznę więc od Barta , który zdaje się skłaniać ku opinii Michała. Bart w komentarzach kilkakrotnie powtarzał te same słowa, pisząc, że jego zdaniem: Seksualność = zmysłowość = wygląd, zapach, dotyk, sposób poruszania się. Inteligencja kobiety nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia .

Bardziej dosłownie i w dosadniejszych słowach na temat wypowiedzi naszych artykułowych panów rozpisał się melkor , wytykając im sztuczną głębię: - Bogowie, jakie bzdury. Głos ich pociąga. Pasja. Ambicje. Gó... prawda. Każdy nagle poczuł wielką potrzebę, żeby pokazać jaki to jest głęboki i niepowierzchowny. A jakby mu jakaś cyckami zaświeciła, to zaraz miałby gdzieś czy sobie z nią pogada, czy nie.

Przewrotnie na ten temat głos zabrała także Osa , jako argumentu na poparcie wagi intelektu podając przykład z własnego podwórka: Mam taką sąsiadkę, około 30-35 lat. moim zdaniem jest po prostu brzydka, grubawa, ma dziwne rysy twarzy, jakby zawsze napiętą twarz. Ma całkiem fajnego męża i przyznam, że zawsze jak ich widzę, zastanawia mnie - co on w niej widzi? To chyba musi być ponadprzeciętna inteligencja tej kobiety ale co z pożądaniem? - pyta.

Front umiarkowany

Dla Johna Doe , który w komentarzach prezentuje poglądy umiarkowane, część wymienionych w teście cech jest istotna (głos, inteligencja, pewność siebie, niezależność, pasje) ale, jak dodaje: "zapewne 95 albo i 99% facetów nie pociągałaby kobieta, która jest inteligentna, ma poczucie humoru i takie tam, ale jest w ich odczuciu po prostu brzydka ".

Za rozwiązaniem kompromisowym jest także Pepe , który uważa, że nie ma nic bardziej seksownego niż "inteligencja poparta odpowiednim 'opakowaniem'. Ci którzy mówią inaczej nie wiedzą co mówią. Poczucie humoru to część inteligencji. To co ktoś nazywa doświadczeniem to też inteligencja, bo to szersze pojęcie. Oczywiście faceci boją się kobiet inteligentniejszych od siebie, bo to nie ta półka. Ale dla mnie głupia seksowna kobieta jest kompletnie niepociągająca więc jak ktoś chce udawać prawdziwego samca to tylko według swojej definicji...

Kobiety kontratakują

Paniom wyjątkowo nie spodobała się opinia Roberta, który podzielił swoją wypowiedź na dwie części. W pierwszej wyznał, że "pociągają go kobiety inteligentne, z własnymi zainteresowaniami, zajarane swoimi pasjami, uśmiechnięte, dowcipne i pewne siebie dziewczyny, a także takie, z którymi można porozmawiać, wymienić się argumentami, podyskutować . Później dodał także, że w jego odczuciu: "jest jednak cienka linia, po przekroczeniu której kobieta staje się dla mnie nieatrakcyjna. Następuje to wtedy, gdy jest uparta, ambitna do bólu, zaborcza, bardzo pewna siebie i egoistycznie nastawiona do życia" .

Słowa Roberta oburzają Pinup , która argumentuje, że u mężczyzn semantyka jest ściśle powiązana ze stopniem zażyłości z kobietą. Jej zdaniem: Zanim kobieta da się zaciągnąć do łóżka 'ma swoje zdanie, zainteresowania, jest czuła, nie ma kompleksów i potrafi się cieszyć życiem'. Jak się facet znudzi staje się 'uparta, ambitna do bólu, zaborcza, bardzo pewna siebie i egoistycznie nastawiona do życia' .

Internautka, która nie podpisała się żadnym nickiem dodaje: - Pizdki jesteście panowie, nie mężczyźni. Marzy się większości z was kobieta silna, samodzielna, dająca sobie ze wszystkim radę, która zamiast potrzebować męskiego ramienia do wsparcia się na nim zajmie się wszystkimi codziennymi i niecodziennymi sprawami i boże broń nie poprosi o pomoc. Na zawołanie odstawi kuszenie jak w agencji, zgarnie chłopka jak królika i rzuci na pralkę w celu dzikiego seksu, nakarmi, napoi, a na koniec wsadzi swojego 'mena' w swój własny samochód i za zarobione przez siebie pieniądze. (...) A może tak dorosnąć czas, panowie wieczne dzieci?

Nie tylko wygląd...

Po Michale i Robercie to Patryk zebrał od Internautów największe cięgi, przyznając, że "Inteligencję ma w dupie, ale lubi, gdy kobieta jest doświadczona życiowo i umie słuchać ludzi" . Benek uważa, że to się wyklucza: nieinteligentna, a doświadczona i umiejąca słuchać - inteligencję to kolo ma w dupie - dodaje.

leming-z-wybrzeza pyta Patryka: czym jest ten twój wywód o najseksowniejszych cechach kobiet jak nie inteligencją? Nie myl (...) inteligencji własnej, wrodzonej czy nabytej ze ścisłym i kierunkowym wykształceniem oraz przemądrzania się w tym zakresie. (...) Ja akurat uwielbiam kiedy kobieta jest mądra (nie przemądrzała) i mam o czym z nią rozmawiać. Traktuj kobiety podmiotowo a nie przedmiotowo (...). - prosi.

felicjan.dulski także nie zgadza się z Patrykiem. Dla mnie najbardziej seksowna w kobiecie jest jej inteligencja. Nigdy ta cecha osobowości u kobiet nie napawała mnie lękiem. Wręcz przeciwnie - przyciągała. Nie powiem, że powierzchowność nie ma znaczenia, ale to tylko powierzchowność...

PS Uprzedzają pytanie Sonix24 , który zaleca mi leczenie z mizoandrii - przedstawione poglądy niekoniecznie są tożsame z poglądami autorki.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: