Wielka cisza, czyli dlaczego mężczyzna przestaje dzwonić?

Tobie wydaje się, że będzie z was para. Spotykacie się, chodzicie do kina, może nawet macie już za sobą pierwszy pocałunek. W pewnym momencie telefon milczy, a materiał na ukochanego zapada się pod ziemię. Dlaczego?

- No i jak, no i jak? - pada pytanie po pierwszej randce, na którą wybrała się z poznanym na domówce mężczyzną Aneta.

- Baaardzo miło - odpowiada z rozmarzonym uśmiechem kobieta.

Mija kilka tygodni, a na pytanie: - Jak się rozwija sytuacja? - pada odpowiedź: - Nijak, przestał do mnie dzwonić...

Przeżyłyście coś takiego? Sytuację, w której wydawało wam się, że wszystko rozwija się pomyślnie, między wami iskrzy, a tu nagle... niezrozumiała cisza i brak jakiegokolwiek wyjaśnienia dlaczego nagle urwał się kontakt.

Hipotezy kobiet

- Ale jak to nie dzwoni? - dopytuje Kaśka, która pracowała przez rok w Stanach Zjednoczonych. - Z moich amerykańskich doświadczeń wynika, że jak dajesz potencjalnemu absztyfikantowi numer telefonu, to on powinien zadzwonić po trzech dniach. Równie kluczowa w tamtej kulturze jest trzecia randka, na której teoretycznie zapada decyzja, czy przechodzimy na kolejny etap, czy nic z tego nie będzie, no i dzień tygodnia, w który się umawiacie - najlepiej sobota - tłumaczy.

- Ja mam za sobą taką sytuację, której do tej pory nie rozwikłałam, chociaż mam pewne hipotezy - mówi Dorota. - To było w drugiej klasie liceum, on był starszy o rok. Byliśmy na dwóch randkach, trzymaliśmy się za ręce. Potem ja się rozchorowałam, on odwiedził mnie w domu, przyniósł nawet ciastko na ozdrowienie i po tej wizycie już więcej nie zadzwonił, a mi honor nie pozwolił na dopytywanie dlaczego. Sądzę, że musiało mieć to jakiś związek z ostatnią - domową wizytą...

Może bał się zaangażowania, poznał kogoś innego, przestałaś mu się podobać, doszedł do wniosku, że nic z tego nie będzie? Albo jest nieśmiały, zgubił numer telefonu, miał problemy zdrowotne, brał cię na przetrzymanie - to powody, które wymieniają w takich sytuacjach kobiety, usprawiedliwiając niezrozumiałe zachowanie mężczyzn.

Głos eksperta

Rachel Greenwald do zagadnienia nagłych zniknięć mężczyzn podeszła w sposób bardziej naukowy. Przepytała 1000 mężczyzn i ich odpowiedzi oraz wnioski zebrała w książce "Why He Didn't Call You Back: 1000 Guys Reveal What They REALLY Thought About You After Your Date".

Jak pisze Greenwald mężczyźni w trakcie i po randce klasyfikują kobiety kierując się stereotypami, które mają w głowie. Autorka zebrała je w grupę dziesięciu, wśród których znalazły się typy kobiet m.in.: księżniczka, szefowa, prześladowczyni. Zdaniem autorki kobiety prezentując się na pierwszej randce dają mężczyźnie przedsmak tego, co go może spotkać później. Nawet jeśli pozory mylą, on - zrażony pierwszym wrażeniem, nie będzie chciał się przekonać, jak jest naprawdę. Greenwald w swojej książce radzi oczywiście, jak uniknąć rozczarowań i milczącego telefonu.

Odpowiedzi mężczyzn

- Jeśli koleś nie zadzwonił, to widać, coś mu w kobiecie nie pasowało - tłumaczą panowie na poświęconych tej kwestii forach. Niektórzy mężczyźni naprawdę są nieśmiali i wykonanie telefonu dużo ich kosztuje - twierdzi Marek. - A czego się boją? - dopytuję. - Odrzucenia i ośmieszenia... i tego, że kobieta nie będzie ich kojarzyła albo zupełnie zignoruje .

- Sorry, ale kiedy facet jest zainteresowany kobietą, to zadzwoni nawet jeśli jest niemową - wszelkie spekulacje ucina męski głos Lukasza25 .

Margines błędu

Mój znajomy Piotr, singiel po paskudnym rozstaniu, umawiał się ostatnio z kilkoma dziewczynami (nie równolegle, tylko w odstępach czasu). Za każdym razem dopytywałam, jak było na randkach. Wśród różnych odpowiedzi - wszystko zależało od randki i dziewczyny, wyłowiłam opinię, która mnie całkiem zdezorientowała. Piotr powiedział po spotkaniu z dziewczyną, którą określił jako fantastyczną, śliczną i inteligentną , że nie spotka się z nią więcej, bo ona jest materiałem na poważny związek, a on na taki nie jest gotowy...

Zdarzyła się wam taka sytuacja? Znalazłyście klucz do rozwiązania tej zagadki?

Więcej o: