- Nie poszłabym z kimś na randkę, jeśli nie widziałabym nas w łóżku. - Kiedy kobieta decyduje się na seks?

Kiedy kobieta decyduje się na seks? Serwis BuzzFeed zapytał o to panie. Ich odpowiedzi były bardzo różne, czasem pokrętne, ale zawsze pełne zdecydowania. Okazuje się, że doskonale znamy same siebie. Dlaczego tak rzadko mówimy o tym, co czujemy?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

- Jak wygląda decyzja o tym, że chcesz uprawiać seks? - takie pytanie serwis BuzzFeed zadał ośmiu paniom. Ich odpowiedzi, m.in. za pośrednictwem serwisu Youtube.com, w przeciągu niecałej doby poznało ponad 300 tysięcy osób. Opinie ochotniczek są ciekawie, ale nie zaskakujące. Okazuje się, że elektryzującą chwilę decyzji o seksie przeżywamy podobnie, niezależnie od płci. Podobnie, czyli jak?

Chwila, w której już to wiesz

- Nie poszłabym z kimś na randkę, jeśli nie widziałabym nas w łóżku. To dzieje się w minucie, w której poznaję tę osobę. Wtedy stwierdzam, że to mogłoby się zdarzyć albo nie. - to jedna z pierwszych opinii, które otwierają wideo. Resztę, mniej lub bardziej pokrętną, łączy wspólny mianownik: własne zdanie.

- To nie jest tak, że myślę sobie "za cztery dni od dziś będę uprawiać seks" - słyszymy od jednej z kobiet. - Myślisz o tym z wyprzedzeniem - twierdzi kolejna ankietowana - ale decyzja następuje podczas pocałunków albo trochę wcześniej. - Ja decyduję się to zrobić, kiedy czuję, że nie zostanę odrzucona. - pada dalej. Jeszcze inna dziewczyna mówi - To po prostu się dzieje, spotykasz się z kimś, a potem jest "o, zmierzamy do tego! Świetnie!

Fot. Screen z wideo "When Do Women Decide To Have Sex?" na kanale BuzzFeedYellow/Youtube.com

Fot. Screen z wideo Co jeszcze wpływa na decyzję? Dużo zależy od przekonań poszczególnych pań albo od tego, jakie odbicie widzą w oczach społeczeństwa. - Decyduję się na seks tylko z tymi osobami, z którymi randkowałam długo i znam je bardzo dobrze - przyznaje jedna z pary odpytywanych kobiet. - Ja ostatnio umawiałam się na coś w rodzaju seks-randek. - mówi druga.

Opowiadając o momencie decyzji o seksie, dziewczyny otwarcie i ze zdecydowaniem mówią o swoich potrzebach, preferencjach i wartościach. Tylko jedna z nich opisuje pożądane zachowanie partnera. - Musi zachowywać się odpowiednio - zaczyna. - Co to znaczy? - pyta zaskoczona koleżanka. - Musi robić to, co chcę, żeby robił, żeby nie był przerażający - brzmi jasna odpowiedź.

Zobacz wideo "Kiedy kobiety decydują się na seks?" ("When Do Women Decide To Have Sex?"):

 

Zobacz wideo z serii "Dobry seks":

Zobacz wideo
Więcej o: