"Slow sex" to nie seks powolny! Jak oddychać podczas zbliżenia, żeby odczuwać największą przyjemność? [LEKCJA 1]

Wyobraź sobie, że biegniesz i jesteś już dość zmęczony. Od dawna masz już zadyszkę. Robisz coraz głębsze wdechy i coraz mocniejsze, pełniejsze wydechy. Twoje płuca napełniają się powietrzem, mięśnie przestają piec, ciało dostaje pożądaną dawkę energii... Dokładnie tak samo jest z oddychaniem w czasie zbliżenia.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Czas, ciało, świadomość, uważność i rytuały - to pięć filarów, na których opiera się pojęcie slow sex . Pierwsza polska publikacja, która go dotyczy , to wywiad dziennikarki Hanny Rydlewskiej (na co dzień m.in. redaktor naczelnej weekendowej edycji Gazeta.pl) z Martą Niedźwiecką, certyfikowaną sex coach pracującą z seksualnością i relacjami intymnymi. Dla nas Hanna i Marta dementują najczęściej spotykane mity dotyczące naszego życia seksualnego, ciała i zmysłowości.

W pierwszym odcinku zajmują się oddechem. Myślisz, że w seksie wszyscy oddychają tak samo? Że im bliżej orgazmu, tym szybszy ma być Twój oddech, "jak na filmach" (tych dla dorosłych)? Pierwszy odcinek naszego poradnika pokazuje ci, że to nieprawda.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o seksie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po książkę "Slow sex. Uwolnij miłość". W pikantnej, momentami zabawnej rozmowie, Niedźwiecka próbuje znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak: Dlaczego orgazm nie jest wyznacznikiem udanego seksu? Jak obudzić namiętność w długoletnim związku? Jak odkryć, że genitalia nie muszą być najbardziej podniecającą częścią ciała? Czy strefy erogenne to mit? Kiedy i jak powiedzieć partnerowi, że nie czujemy się seksualnie spełnieni? Na czym takie spełnienie polega?

W tym celu nawiązuje do zagadnień z dziedziny mindfulness, do tantry i filozofii Wschodu, a także sięga po techniki oddechowe, bo oddychanie w seksie to podstawa. Korzysta również z doświadczeń zdobytych podczas prowadzenia wielu sesji coachingowych, zarówno tych indywidualnych, jak i terapii dla par.

Slow sex to nie seks powolny

Autorki książki zachęcają nas do tego, żebyśmy ilość zamienili w seksie na jakość, a zadaniowe myślenie zastąpili byciem tu i teraz, w bliskiej relacji z drugim człowiekiem, a przede wszystkim - ze sobą. Bez akceptacji własnej seksualności, bez kontaktu z własnymi potrzebami nie zbudujemy udanego życia intymnego, choćbyśmy znali wszystkie pozycje z Kamasutry.

"Slow Sex. Uwolnij miłość" zawiera wprawdzie sporo ćwiczeń oraz pozwala rozbudować wiedzę o konkretnych technikach seksualnych, ale przede wszystkim jest wstępem do zmiany myślenia: o związkach, o ciele, o różnych wymiarach rozkoszy, o głębokim przeżywaniu przyjemności.

Książkę można kupić w promocyjnej cenie TUTAJ , także w formie ebooka w Publio.pl, a kolejny odcinek naszego wideoporadnika już 11.02 w serwisie kobieta.gazeta.pl.

"Slow sex. Uwolnij miłość" Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka, wyd. Agora

Więcej o: