Najważniejsze są strefy erogenne? Choćbyś znał całą Kamasutrę, liczy się coś innego [SLOW SEX - LEKCJA 2]

Moglibyśmy nauczyć się na pamięć całej Kamasutry, ale bez kontaktu z ciałem nic nie wskóramy. Dobrego kochanka poznasz nie po znajomości techniki, ale po tym, jak ją stosuje. To jak z tancerzem - średni będzie po prostu znał kroki, ten znakomity cały będzie tańcem.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Czas, ciało, świadomość, uważność i rytuały - to pięć filarów, na których opiera się idea slow sexu. W pierwszej polskiej publikacji Hanna Rydlewska (na co dzień m.in. redaktor naczelnej weekendowej edycji Gazeta.pl) oraz Marta Niedźwiecka, certyfikowana sex coach pracująca z seksualnością i relacjami intymnymi, uczą, jak uprawiać seks, aby czerpać z niego jak najwięcej przyjemności.

Specjalnie dla nas dementują też mity dotyczące naszej seksualności. W drugim odcinku cyklu promującego "Slow Sex" zajmują się dotykiem. Udowadniają, że wiedza o tym, gdzie znajdują się miejsca erogenne nie wystarczy do tego, aby mieć satysfakcjonujące życie seksualne.

Co to jest slow sex?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po książkę "Slow sex. Uwolnij miłość". W pikantnej, momentami zabawnej rozmowie, Niedźwiecka próbuje znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak: Dlaczego orgazm nie jest wyznacznikiem udanego seksu? Jak obudzić namiętność w długoletnim związku? Jak odkryć, że genitalia nie muszą być najbardziej podniecającą częścią ciała? Czy strefy erogenne to mit? Kiedy i jak powiedzieć partnerowi, że nie czujemy się seksualnie spełnieni? Na czym takie spełnienie polega?

W tym celu nawiązuje do zagadnień z dziedziny mindfulness, do tantry i filozofii Wschodu, a także sięga po techniki oddechowe, bo oddychanie w seksie to podstawa. Korzysta również z doświadczeń zdobytych podczas prowadzenia wielu sesji coachingowych, zarówno tych indywidualnych, jak i terapii dla par.

Postaw na jakość

Autorki książki zachęcają nas do tego, żebyśmy ilość zamienili w seksie na jakość, a zadaniowe myślenie zastąpili byciem tu i teraz, w bliskiej relacji z drugim człowiekiem, a przede wszystkim - ze sobą. Bez akceptacji własnej seksualności, bez kontaktu z własnymi potrzebami nie zbudujemy udanego życia intymnego, choćbyśmy znali wszystkie pozycje z Kamasutry.

"Slow Sex. Uwolnij miłość" zawiera wprawdzie sporo ćwiczeń oraz pozwala rozbudować wiedzę o konkretnych technikach seksualnych, ale przede wszystkim jest wstępem do zmiany myślenia: o związkach, o ciele, o różnych wymiarach rozkoszy, o głębokim przeżywaniu przyjemności.

Książkę można kupić w promocyjnej cenie TUTAJ, także w formie ebooka w Publio.pl , a kolejny odcinek naszego wideoporadnika już 14.02 w serwisie kobieta.gazeta.pl.

"Slow sex. Uwolnij miłość" Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka, wyd. Agora

Zobacz też lekcję pierwszą:

Zobacz wideo
Więcej o: