Udajesz orgazm, krzyczysz donośnie? Zapomnij o tym. Ćwicz świadomość i przeżywaj seks na głębszym poziomie [SLOW SEX - LEKCJA 4]

Dla wielu osób seks polega na powtarzaniu tych samych ruchów, technik i sztuczek przez wiele lat. Po jakimś czasie zaczyna się narzekanie na rutynę, ale bez zastanowienia, co ją spowodowało. Musimy być świadomi - swoich nawyków, możliwości, oczekiwań i... partnera.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Czas, ciało, świadomość, uważność i rytuały - to pięć filarów, na których opiera się idea slow sexu. W pierwszej polskiej publikacji Hanna Rydlewska (na co dzień m.in. redaktor naczelnej weekendowej edycji Gazeta.pl) oraz Marta Niedźwiecka, certyfikowana sex coach pracująca z seksualnością i relacjami intymnymi, uczą, jak uprawiać seks, aby czerpać z niego jak najwięcej przyjemności.

Czym jest seksualna świadomość?

Specjalnie dla nas dementują też mity dotyczące naszej seksualności. W czwartym odcinku cyklu promującego "Slow Sex" zajmują się świadomością. Autorki książki tłumaczą, że w seksie bardzo ważne jest wyrażenie tego, czego pragniemy. Drugi człowiek nie wie o nas prawie nic. Jeśli gramy w seksie, udajemy orgazm, krzyczymy donośnie, żeby dobrze wypaść, albo przeciwnie - tłumimy to, co w nas buzuje - to partner na podstawie tej obserwacji stworzy sobie własne wyobrażenia. Dalekie od rzeczywistości.

Co to jest slow sex?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po książkę "Slow sex. Uwolnij miłość". W pikantnej, momentami zabawnej rozmowie, Niedźwiecka próbuje znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak: Dlaczego orgazm nie jest wyznacznikiem udanego seksu? Jak obudzić namiętność w długoletnim związku? Jak odkryć, że genitalia nie muszą być najbardziej podniecającą częścią ciała? Czy strefy erogenne to mit? Kiedy i jak powiedzieć partnerowi, że nie czujemy się seksualnie spełnieni? Na czym takie spełnienie polega?

W tym celu nawiązuje do zagadnień z dziedziny mindfulness, do tantry i filozofii Wschodu, a także sięga po techniki oddechowe, bo oddychanie w seksie to podstawa. Korzysta również z doświadczeń zdobytych podczas prowadzenia wielu sesji coachingowych, zarówno tych indywidualnych, jak i terapii dla par.

Jakość nie ilość

Autorki książki zachęcają nas do tego, żebyśmy ilość zamienili w seksie na jakość, a zadaniowe myślenie zastąpili byciem tu i teraz, w bliskiej relacji z drugim człowiekiem, a przede wszystkim - ze sobą. Bez akceptacji własnej seksualności, bez kontaktu z własnymi potrzebami nie zbudujemy udanego życia intymnego, choćbyśmy znali wszystkie pozycje z Kamasutry.

"Slow Sex. Uwolnij miłość" zawiera wprawdzie sporo ćwiczeń oraz pozwala rozbudować wiedzę o konkretnych technikach seksualnych, ale przede wszystkim jest wstępem do zmiany myślenia: o związkach, o ciele, o różnych wymiarach rozkoszy, o głębokim przeżywaniu przyjemności.

Książkę można kupić w promocyjnej cenie TUTAJ , także w formie ebooka w Publio.pl

Slow sex. Uwolnij miłość" Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka, wyd. Agora

Zobacz też wcześniejsze lekcje:

Zobacz wideo
Więcej o: