Dzień Kobiet - zrób jej pyszną kolację. Z tym menu poradzi sobie każdy facet [PRZEPISY]

W tym tekście udowadniamy, że romantyczną kolację dla swojej dziewczyny, partnerki lub żony może przygotować każdy mężczyzna. Nawet mój kumpel Maciek, który przetestował na sobie wszystkie przepisy.

Na początek poznajcie Maćka. Maciek lubi jeść, za to nie umie gotować. Jeśli utożsamiasz się z nim już na tym etapie, czytaj dalej. Maciek uważa, że przepisy kulinarne są skomplikowane ("samych tych różnych sosów jest za dużo, nie mówiąc o przyprawach"), czas przygotowania zawsze za długi, jeśli dań jest więcej niż jedno, nie wiadomo, jak to skoordynować, a poza tym jego dziewczyna Magda wiecznie się odchudza i naprawdę nie wie, co mógłby jej przygotować. Umie za to włączyć piekarnik. Zanim Maciek załamie ręce, powie, że się nie da, otworzy sobie piwo i zacznie szukać numeru do budy z pizzą, wkroczę  ja. Oto menu dla Maćka i jego (szczery) werdykt.

Cool Kids of Ser [czyt. "kulki serowe"], czyli SERenada smaku. No to #haps.

Werdykt Maćka: Przede wszystkim to szok, że te kulki tak ładnie wyglądają! Magda nigdy nie uwierzy, że ja je zrobiłem. Sam bym pewnie wolał na przystawkę krążki cebulowe w piwie, ale moja dziewczyna będzie zachwycona, bo ten serek je nałogowo. Wszystkie składniki miałem w lodówce, co było super. Dwóch kulek spróbowałem, o dziwo bardzo dobre, ale paprykowa lepsza.

Danie główne: zapiekanka z kurczaka pod ciastem francuskim

Na propozycję tego dania Maciek zrobił minę pt. "Naprawdę przegrałem losowanie biletów na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej? Dlaczego????". Nie ucieszył się zwłaszcza na wizję ciasta (myślał, że będzie musiał sam je zrobić). Mimo wszystko zgodził się zaryzykować, ale bez wielkiej nadziei na sukces.

Werdykt Maćka: SZOK, SZOK, SZOK. Już po kulkach miałem wątpliwości, ale w to Magda nie uwierzy nigdy. Kurczak jest zarąbisty. Boję się, że teraz będzie chciała, żebym zaczął gotować. Drugi raz musimy iść do sklepu, bo zjadłem obie porcje.

Deser: szaszłyki z bananów i pianek marshmallow z czekoladą

Werdykt Maćka: Magda się niby tak ciągle odchudza, ale wiem, że po kryjomu potrafi zjeść całą paczkę pianek i pół czekolady. Lubi też banany, bo "są zdrowe i mają dużo potasu". Ja za to lubię szaszłyki! Takie zamrożone smakują jak lody. Ozdabianie było łatwe. Jestem bardzo zadowolony, nie wiedziałem, że tak dobrze gotuję.

Drink: wódka + burak

Werdykt Maćka: W życiu bym nie wpadł na to, żeby połączyć wódkę z sokiem z buraka. Wygląda walentynkowo, to chyba plus. W smaku - dziwne, ale w fajny sposób. Magda lubi sok z buraka.

Maciek ocenia swoje wytwory

Największym zaskoczeniem był kurczak pod ciastem. Mógłbym go jeść co drugi dzień, mam nadzieję, że dojem porcję po mojej dziewczynie. Chyba stanie się moim popisowym daniem. Magdzie na pewno posmakują kulki serowe i szaszłyki z pianek. Jej drinka może będę musiał wypić, no trudno.

Zobacz wideo

***

Dlaczego lubimy oglądać jedzenie w necie? Bo je się oczami! I taki właśnie jest nasz nowy cykl filmów kulinarnych "HAPS" - do oglądania i do schrupania.

Proste przepisy, z kilku łatwodostępnych produktów. Nawet dla tych, którzy kompletnie nie potrafią gotować. No to haps.

WWW Facebook Instagram Snapchat

Czy Maciek ma szansę zrobić tą kolacją wrażenie na Magdzie?
Więcej o: