Mowa ciała twojego mężczyzny. Co on TAK NAPRAWDĘ ma na myśli?

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz wziął na tapetę rozmówki damsko-męskie oraz międzypłciową komunikację pozawerbalną. Zobaczcie, co zdaniem znanego seksuologa kryje się między słowami i gestami.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz uważa, że nasze wzajemne damsko-męski niezrozumienie sięga dalej niż słowne komunikaty. A sygnały pozawerbalne, które wysyłają kobiety są bardzo często dla mężczyzn nieczytelne.

- Banalna rzecz:  jeżeli rozmawiają kobieta i mężczyzna i on potakuje, to znaczy: "Ja się zgadzam, z tym, co mówisz" - pisze w swojej najnowszej książce "Rozmówki małżeńskie" seksuolog. - Kiedy potakuje kobieta, znaczy tylko: "Ja cię słucham" - dodaje specjalista.

ZOBACZ WSZYSTKIE POZYCJE

Z tej przyczyny biorą się nieporozumienia: on uznał, że ona wyraziła zgodę, przyznała mu rację, tymczasem ona absolutnie nie miała takiego zamiaru, a jedynie życzliwie kiwała głową.

Rys. Paweł Kuranda/Panczakiewicz ART.DESIGN/Materiały prasowe

Albo inna sytuacja przytaczana w książce "Rozmówki małżeńskie": uśmiech kobiety wcale nie musi oznaczać, że jest zadowolona. Mężczyźni uśmiechają się tylko wtedy, gdy wszystko gra.

ZOBACZ WSZYSTKIE POZYCJE

Kobiety neutralizują uśmiechem spodziewaną agresję, stosują uśmiech jako samoobronę. To znowu prowadzi do spięć. Namolny mężczyzna, który napotyka uśmiech kobiety, odczytuje go jako akceptację swoich zachowań, sądzi, że budzą jej zadowolenie.

Tymczasem dla kobiety to może być reakcja obronna. To jest automat, neutralizacja agresji samców - tłumaczy Lew-Starowicz.

Rozmówki małżeńskie Zbigniew Lew StarowiczRozmówki małżeńskie Zbigniew Lew Starowicz Fot. Materiały prasowe Rysunki i cytowane fragmenty pochodzą z książki Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza, "Rozmówki małżeńskie" wydawnictwa Czerwone i czarne.

ZOBACZ TAKŻE: MIŁOŚĆ TO TRUDNY KAWAŁEK CHLEBA. JAK O NIĄ DBAĆ?

SPRAWDŹ, CZY TE BŁĘDY NIE NISZCZĄ TWOJEGO ZWIĄZKU ?

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKI ZBIGNIEWA LWA-STAROWICZA W FORMIE EBOOKÓW >>

Zobacz wideo
Czy mowa ciała ma dla ciebie znaczenie?
Więcej o: