Uprawiamy seks 143 razy w roku. Polska wysoko w rankingu krajów, w których ludzie są zadowoleni z seksu

Spośród niemal 200 państw na świecie tylko 15 trafiło do rankingu państw, w których mieszkańcy są najbardziej usatysfakcjonowanych seksualnie. W tej perspektywie dziesiąte miejsce Polski to spory sukces.

Bazując na kilku różnych źródłach i wynikach badań (m.in. przeprowadzonych przez markę Durex) serwis Insider Monkey stworzył ranking "15 najbardziej usatysfakcjonowanych seksualnie krajów na świecie".

Słabiej niż Rosjanie, lepiej niż Niemcy

W pierwszej piątce zestawienia znaleźli się kolejno Szwajcarzy, Hiszpanie, Brazylijczycy, Rosjanie i Chińczycy. Plasujący się na dziesiątym miejscu Polacy nie dorównują tym nacjom w zadowoleniu z życia seksualnego, ale wyprzedzają za to Hindusów, Australijczyków, Holendrów, Niemców, Nowozelandczyków i resztę świata.

Co zadecydowało o umieszczeniu Polaków w takim rankingu? Przede wszystkim liczba deklarowanych w ciągu roku stosunków - aż 143, czyli średnio co dwa i pół dnia.

Okazuje się też, że sporo (choć mniej niż 20 proc.) z nas ocenia swoje życie seksualne jako "wspaniałe", a aż 84 proc. Polek uważa, że stosunek seksualny jest najważniejszy, jeśli chodzi o intymne relacje z partnerem.

Dla porównania, Brazylijczycy twierdzą, że uprawiają seks 145 razy w roku, a ostatni w rankingu Nowozelandczycy 122 razy. Co ciekawe, Grecy, którzy znaleźli się na 9. miejscu, przyznają się do odbywania średnio aż 167 stosunków rocznie, jednak satysfakcja z jakości życia seksualnego jest u nich niższa niż w przypadku liderów zestawienia.

Nie podano, ile stosunków rocznie odbywają Szwajcarzy, ale aż 23 proc. twierdzi, że zdarzyło im się uprawiać seks w miejscu publicznym. Do tego jedna piąta z nich uważa, że nie zmieniłaby w swojej aktywności seksualnej zupełnie nic, co sprawia, że to właśnie im należy się palma pierwszeństwa w kwestii największej satysfakcji na tym polu.

Trudno powiedzieć, na ile te dane, a także całe zestawienie, odpowiada rzeczywistości. Nigdy nie ma pewności, że to, co respondenci deklarują w ankietach, pokrywa się z prawdą, choć badania "Seksualność Polaków" Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy zdają się potwierdzać nasze usatysfakcjonowanie w tej kwestii.

Zobacz też:

Na tydzień zamieniła ukochaną piżamę na bardzo seksowne fatałaszki. Efekt? Zaskoczył ją i jej chłopaka

Zastanawiasz się, ile seksu uprawiają ludzie w twoim wieku? Naukowcy już to podliczyli

Więcej o:
Komentarze (28)
Uprawiamy seks 143 razy w roku. Polska wysoko w rankingu krajów, w których ludzie są zadowoleni z seksu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ojciec_belzebub

  Oceniono 36 razy 20

  Polacy to naród zakompleksionych kłamczuchów. Każdy powie, że u niego zawsze lepiej niż u sąsiada. Sąsiad powiedział, że seks 2 x tygodniu? A to napisz pan, że ja to i 3 x!
  Patrz pan, sąsiad nie ma zębów. A ja mam jeden, ale mam.
  O kant polskiej dudy takie sondaże potłuc. Najlepsi kochankowie, najszczęśliwszy kraj... A 3 mln siedzi poza nim, tak są szczęśliwi

 • Gość: nibyzonaty

  Oceniono 16 razy 12

  ja z moja zona sypiam max 3 razy w miesiacu czyli ok 36 razy w roku to widze baaaardzo dalko nam do sredniej :(

 • Gość: zx

  Oceniono 15 razy 11

  pierdu pierdu, w nowym akustycznym bloku gdzie mieszkam z całą pewność ze 30% par w ogóle seksu nie uprawia 30%-40% może raz na kwartał i chyba tylko 20-30 % w miarę regularnie, samotne mamuśki i rozwódki też seksu nie uprawiają, podobnie jak singielki bo muszą się "szanować" a cała masa mężczyzn to z kolei impotenci, co jak widzę po tych tępych, egoistycznych babach nie jest wcale złym stanem.

 • strzykwa5

  Oceniono 6 razy 4

  Polacy zawsze oszukują w ankietach. Szczególnie w temacie seksu ( zawyżają ), ilości godzin spędzonych w pracy ( zawyżają ) oraz zarobków ( zaniżają ) .

 • anna_pot

  Oceniono 5 razy 3

  ta jasne - głównie pewnie nastolatki w tej średniej sami ze sobą

 • aa1000

  Oceniono 8 razy 2

  Ciekawe czy badano I sort Polaków (nomeklatura wg pana prezesa).
  Wychodzi, że nie.

 • malkontent58

  Oceniono 4 razy 2

  "Spośród niemal 200 państw na świecie tylko 15 trafiło do rankingu państw, w których mieszkańcy są najbardziej usatysfakcjonowanych seksualnie".....wy to "tłumaczycie" translatorem, że taką składnię stosujecie?

 • Gość: Niezdecydowany

  Oceniono 1 raz 1

  W 2014 uprawialem seks z zona 147 razy. Z czego ona zainicjowała zbliżenie 8 razy. Nie wiem czy mam się cieszyć czy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX