Partner mówi, że jest zadowolony z waszego seksu? Według naukowców tacy najczęściej zdradzają

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego na Florydzie poświęcili trzy lata na badanie wierności kobiet i mężczyzn. Okazało się, że najczęściej zdradzają ci, po których niekoniecznie byśmy się tego spodziewali.

Po trwających trzy lata obserwacjach 233 par małżeńskich amerykańscy naukowcy doszli do zaskakujących wniosków. Z ich badań wynika, że osoby, które są zadowolone ze swojego życia seksualnego są równocześnie tymi, które częściej zdradzają. Dlaczego? Jako prawdopodobne wyjaśnienie specjaliści podają, że powodem jest "ogólne pozytywne nastawienie do uprawiania seksu".

Oprócz tego, naukowcy stwierdzili również, że znaczenie ma wiek oraz wizualna atrakcyjność. Według nich młodszym osobom i "mniej atrakcyjnym kobietom" zdrada przychodzi łatwiej - nie podają jednak kryteriów, na podstawie których ocenili walory wizualne badanych.

W przypadku panów ich własny wygląd nie ma takiego znaczenia. Na "skok w bok" częściej decydują się jednak ci, którzy mają nieatrakcyjne partnerki.

Poza tym, między kobietami i mężczyznami badacze zaobserwowali jeszcze jedną znaczącą różnicę. Panie, którzy przed ślubem miały większą liczbę krótkich relacji seksualnych, po nim nie szukają już przygód. Panowie odwrotnie - przysięga małżeńska nie zmienia znacząco ich przyzwyczajeń.

"Naukowy" sposób na uniknięcie zdrady

Przeprowadzone obserwacje nasunęły naukowcom jeszcze jeden wniosek. Dotyczy zachowań, które - u badanych - okazały się skuteczne w powstrzymywaniu się od zdrady. By zachować wierność trzeba unikać myślenia o atrakcyjności potencjalnego kochanka lub kochanki, a najlepiej wręcz umniejszać ją w swojej głowie. 

Według jednego z autorów badania, doktora Jima McNulty'ego, taki sposób myślenia, podobnie jak tendencja do bycia niewiernym, jest wrodzona. - Ludzie niekoniecznie są świadomi tego, co robią albo dlaczego. Te procesy często są spontaniczne i może je w jakiś sposób kształtować biologia i/lub wczesne doświadczenia z dzieciństwa - mówi w rozmowie z serwisem The Independent.

Mimo to badacz liczy, że prowadzone przez niego i jego uniwersyteckich kolegów obserwacje przydadzą się psychologom. Dzięki nim będą mogli opracować metody, dzięki którym osoby mające problem z wiernością nauczą się szczerości w związku.

Zobacz też:

Polska zabawka erotyczna światowym hitem. Zmierzy, co trzeba, policzy kalorie i poradzi, jak lepiej się kochać

Uprawiamy seks 143 razy w roku. Polska wysoko w rankingu krajów, w których ludzie są zadowoleni z seksu

Więcej o:
Komentarze (71)
Partner mówi, że jest zadowolony z waszego seksu? Według naukowców tacy najczęściej zdradzają
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kola.777

  Oceniono 87 razy 35

  Seks jest tak silnym popędem, że gdyby można go było bez przeszkód uprawiać, nikt by się nie masturbował. masturbacja bierze się stąd, że seks jest z różnych powodów niedostępny (od problemów psychicznych masturbującej się osoby po niewyobrażalne wymagania ze strony potencjalnych partnerów). We współczesnym świecie kobiety zaczęły narzucać mężczyznom pewne reguły, kontrolując ich przy pomocy seksu, jednocześnie, choć wydaje się to niemożliwe,
  szachując ich staromodnymi konwenansami, archaicznymi wartościami, a z drugiej wszystkimi osiągnięciami feminizmu. Nic dziwnego, że przeciętny facet woli po prostu skulać gruchę i mieć święty spokój. Kto by chciał być szantażowany np. możliwością zrobienia kupy. Faceci znów wymknęli się spod kontroli, nie da się ich szantażować,

  Co teraz ma zrobić biedna baba, która szantażowała swojego męża cotygodniowym, sobotnim seksem? Okazuje się, ze chłopak nie jest taki wyposzczony, i w zasadzie zaczyna przebąkiwać, że czas zredefiniować ten związek...
  większośc po prostu chce się pobzykać, a nie ma ochoty widzieć seksu w kategoriach "nagrody za dobre sprawowanie.
  Dzisiaj seks jest dostępny jak alkohol i papierosy. Jak faceta przypili to po prostu kupuje seks

 • anka401

  Oceniono 60 razy 34

  Starsi panowie zdradzają, bo ta druga kobieta jest "inna"... tak po prostu...
  Kolejna przyczyna to stabilizacja finansowa i posiadanie statusu materialnego powyżej przeciętnej. Pan ma dwa domy, kilka mieszkań, zabezpieczył dzieci, jeździ suvem z salonu (i nie jest to Kodiaq ani Kia), wiec kolejną zdobyczą jest kobieta. Taka dodatkowa, na boku, ale koniecznie o takim wyglądzie, by ewentualni, przypadkowo spotkani koledzy, zaślinili się na jej widok.

 • Gość: AA11

  Oceniono 47 razy 31

  Bywa bardzo różnie. Czasami ktoś się rozgląda za "nowym modelem", ale zdarza się że obecnej żonie po prostu odejdzie ochota na seks. Na stałe. Czasem nawet taka sama powie, żeby sobie poszukać kogoś młodszego.
  To nie lipa.

 • atmt

  Oceniono 33 razy 29

  Czyli generalny wynik badań naukowców jest taki, że jak ktoś coś lubi to chce tego więcej. Amerykańscy naukowcy...

 • powolniak007

  Oceniono 38 razy 20

  Pamiętaj: cokolwiek odpowiesz, zawsze zostanie to użyte przeciwko Tobie. Wiec morda w kubeł.

 • welcometopoland

  Oceniono 23 razy 17

  "Panie, którzy przed ślubem miały większą liczbę krótkich relacji seksualnych, po nim nie szukają już przygód"
  ... i tyle z mitu fajnej dziewicy. NIGDY nie wiązać się z dziewicami !

 • java77

  Oceniono 16 razy 16

  Taaak.....wiec od tej pory bede mowic partnerce ze jestem niezadowolony z sexu.A kiedy kobieta to bedzie slyszec za kazdym razem na pewno dlugo ze mna wytrzyma

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX