Portale randkowe - jak wybrać najlepszy i o czym pamiętać w trakcie randkowania? [OPINIE, PORADY]

Portale randkowe cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Wielu osobom dzięki nim udaje się stworzyć udane związki. Jakie opinie panują na temat portali randkowych i czym kierować się przy ich wyborze?

Portale randkowe - opinie

Portale randkowe jeszcze kilka lat temu kojarzyły się wielu osobom z desperacją. Obecnie, gdy jest ich znacznie więcej, także ich wizerunek uległ poprawie. Dawne stereotypy powoli odchodzą w zapomnienie. Dla wielu młodych osób to coś naturalnego, że miłości można szukać także w Internecie. Poza tym często przypominają, że kiedyś podobną rolę odgrywały swatki.

Portale randkowe, które cieszą się obecnie największą popularnością, często są płatne. Co więcej, możemy na nich bardzo wyraźnie sprofilować nasze oczekiwania względem poszukiwanego partnera. Poza tym na wielu z nich istnieje także opcja uniemożliwiająca pisanie do nas osobom, którymi nie jesteśmy zainteresowani.

Portale randkowe - porady dla początkujących użytkowników

Czego możemy spodziewać się po założeniu konta na popularnym portalu randkowym? Trudno przewidzieć. Prawda jest taka, że co użytkownik, to inne doświadczenia. Wiele osób znajduje na nich stałych partnerów. Z kolei inni nawet po wielu spotkaniach mogą być bardzo rozczarowani. Są także i tacy, którzy mają dosyć nieprzyjemne doświadczenia. Z tej przyczyny najważniejsza rada dla nowych użytkowników takich portali brzmi: zachowaj ostrożność i nie oczekuj cudów.

Poza tym ważne jest także, aby pierwszych spotkań nie traktować w kategoriach randek. Często zdarza się, że jedna ze stron traktuje spotkanie nadmiernie poważnie. W konsekwencji taka osoba przeżywa spore rozczarowanie, gdy partner nie odzywa się już po nim lub daje wyraźny znak, że nie jest zainteresowany kontynuowaniem znajomości.

Radzi się więc, żeby takie wyjścia zapoznawcze traktować na luzie. Co więcej, dla zachowania bezpieczeństwa, warto umawiać się w neutralnych i zaufanych miejscach.

Najpopularniejsze portale randkowe w Polsce

Jakie są obecnie najpopularniejsze portale randkowe wśród Polaków? To przede wszystkim:

 • Sympatia;
 • eDarling;
 • Be2;
 • Badoo.

Aplikacje randkowe

Nie możemy zapominać także o cieszącej się od lat niesłabnącą popularnością aplikacji Tinder. Jednym z jej największych plusów jest ogromny wybór użytkowników. Dzięki niej możemy znaleźć partnera nie tylko w najbliższej okolicy, ale także na całym świecie.

Tinder ma jednak w niektórych kręgach bardzo złą opinię. Dla niektórych osób nazwa ta kojarzy się tylko i wyłącznie z niezobowiązującymi znajomościami. W wielu przypadkach jest to niestety prawda. Jednak takie uogólnienie jest dosyć krzywdzące, gdyż wielu użytkowników aplikacji poszukuje stałego związku. Jeśli już więc zaczynamy przygodę z Tinderem, warto upewniać się, czy mamy podobne cele, co osoba, z którą zamierzamy się spotkać.

Jak działa Tinder? Aplikacja wyszukuje osoby z naszej okolicy - możemy ustalić limit kilometrów, a także płeć i przedział wiekowy. Dajemy serduszka osobom, z którymi chcielibyśmy nawiązać kontakt. Jeśli druga strona, także da nam serduszko, dostajemy możliwość komunikacji. Co bardzo istotne: nikt, komu my sami nie daliśmy serca, nie może do nas napisać.

Katolickie portale randkowe

W ostatnich latach powstaje także coraz więcej katolickich portali randkowych. To dobre rozwiązanie dla osób, którym bardzo zależy na tym, by partner podzielał ich poglądy religijne.

Jakie są obecnie najpopularniejsze portale randkowe dla katolików?

 • Zapisanisobie;
 • Singlowanie;
 • Przeznaczeni.

Jednak tak jak w przypadku zwykłych portali, na takich stronach także radzi się, aby przed pierwszymi spotkaniami, zachować ostrożność i nie ufać zbytnio wybranej na portalu osobie.

Portale randkowe - podsumowanie

Nie ma złotej rady, która zagwarantuje nam sukces w poszukiwaniach miłości na portalach randkowych. Tu trochę jak w życiu w bardzo dużej mierze rządzi przypadek. Są osoby, które znalazły na takich stronach małżonków. Znajdą się jednak także i takie, które po kilku nieudanych randkach usunęły swoje konta i otwarcie deklarują, że nigdy już nie wrócą na takie strony.

Dlatego w chwili rejestracji nie warto mieć wygórowanych oczekiwań. Aby uniknąć wielkiego rozczarowania i zadbać o bezpieczeństwo, pamiętajmy jednak o kilku kwestiach:

 • Warto zachować ostrożność przed pierwszymi spotkaniami.
 • Spotykajmy się w znanych nam i zaufanych miejscach.
 • Przed pierwszymi spotkaniami radzi się nie wymieniać adresami, numerami telefonów i mediami społecznościowymi.
 • Jeśli mamy bardzo sprecyzowane wymagania względem poszukiwanego partnera, dobrym rozwiązaniem mogą być sprofilowane portale (np. katolickie)

Zobacz także:

Przedłużanie rzęs - cena, metody, na czym polega

Laserowe zamykanie naczynek - wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu

Więcej o:
Komentarze (13)
Portale randkowe - jak wybrać najlepszy i o czym pamiętać w trakcie randkowania? [OPINIE, PORADY]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • randking

  Oceniono 1 raz 1

  Z całego serca polecam portal randkowy randking.pl, to nowy portal dla osób poszukujacych ogłoszen towarzyskich

 • Gość: Jarek

  Oceniono 1 raz 1

  Lento miażdzy

 • portal_randkowy_razem50plus.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Mam pytanie - czemu znowu wspomniano tylko o dużych, masowych portalach? teraz najbardziej rozwijają się portale bardziej niszowe, to one cieszą się większym zainteresowaniem. Np. razem50plus.pl - portal randkowy tylko dla osób starszych.

 • Gość: Aleksandra

  0

  Dla sób dojrzałych to znaczy 40 i 50 plus polecam portal Prestige Dating

 • Gość: Jagoda24

  0

  Jak dla mnie obecnie najlepsze portale randkowe można znaleźć w tym artykule eroprzygoda.pI/najlepsze-portale-randkowe-w-polsce/

 • jagodka37

  0

  Serdecznie polecam biuro www.zolyty.pI z Czerwionki-Leszczyny, to tam poznałem moją cudowną kobietę Izę. Biuro jest dla każdej osoby która szuka miłości niezależnie od swojego wieku. Wierzę, że dla każdego znajdzie się druga połowa.

 • gocha36

  0

  Ja polecam www.zolyty.pI biuro matrymonialne, mają oddział w Czerwionce-Leszczynach i Katowicach, a klientów z całej Polski. Skorzystałam z usługi VIP z dojazdem i Pani Anna odwiedziła mnie osobiście. Poznałam Bartka, jestem szczęśliwa.

 • kb883

  0

  a to juz zalezy do czego..na niezobowiązujące znajomości najlepszy jest www.datezone.com moim zdaniem

 • Gość: Kasia

  0

  Miałam długo konto. Teraz dochodzę do wniosku ,że piosenka pt. ,,gdzie te chłopy ? Orły,sokoły, herosi...'' jest jak najbardziej aktualna. Faceci na portalach dzielą się na 6 typów. 1. bawidamek. Nie szuka związku. Interesują go tylko przelotne znajomości. Wybiera tylko te najbardziej atrakcyjne: szczupłe z długimi nogami, piękną twarzą, skąpo ubrane ,które zrobią sobie z nim sweet focie ,którą następnie opublikuje na fb lub/i istagramie. To typ ,który piszę jednocześnie z wieloma i nigdy nie dochowa wierności. Na ista/fb posiada dużo zdjęć, na których jest otoczony przez co najmniej trzy laski. 2. piotruś pan. Na początku bardzo miły. Zapewni o swoich rzekomych dobrych cechach. Wyda się ,że to dobry materiał na chłopaka... nie licz na to. Dziewczyna to dla niego przybysz z innej galaktyki. Sam nie wie jak się ‘’do tego zabrać’’…,ale to nieważne ,bo on w rzeczywistości wcale nie chce mieć dziewczyny. Będzie cię zwodził miesiącami, robił nadzieję, zaangażujesz się w tą znajomość a potem on ( tu są dwie wersje): a) zaproponuje zostanie tylko przyjaciółmi i nigdy więcej się już nie odezwie b) zacznie cię olewać. Będzie odpisywał coraz rzadziej i coraz krócej aż kontakt umrze śmiercią naturalną. 3. pan alfons. Dobrze ubrany, przy kasie, wykształcony. Wykonuje dobry zawód. Bardzo wybredny. Trudno sprostać jego wymogom. 4. zboczek. Na początku napiszę ,że szuka stałego związku, miłości swojego życia. Będzie miły i wyłudzi od ciebie fotkę. Może nawet powie ,że jesteś ładna. W miarę rozwoju rozmowy będzie się stawał coraz bardziej obleśny. Będzie chciał twoją nagą fotkę, pisał o sexie, zadawał intymne pytania... Jak nie dostanie tego, czego chce wyskoczy na ciebie z całą wiązanką przekleństw. Dowiesz się ,że to ty jesteś sz*##ą i ku*#ą. 5. Świr wiecznie niezadowolony. Niby kogoś szuka ,ale żadna mu nie pasuje. W każdej będzie coś nie tak, nawet gdyby była to jedynie błahostka. Nic i nikt go nie zadowoli. Choćbyś troiła się i dwoiła zawsze będzie niezadowolony i powie ,że to nie to. Spędzi najbliższe 10 lat na portalu ,ale i tak nikogo nie znajdzie. To typ ,który da ci odczuć ,że jesteś najbrzydsza, najgrubsza, najgłupsza i najbardziej bezwartościowa na całej kuli ziemskiej. Nigdy nie przyzna ,że to w nim tkwi problem. 6. homoś. Miły, wrażliwy. Dobrze się z nim gada. Chętnie piszę na typowo damskie tematy. Lubi telenowele, polskie seriale i damskie dodatki. Na portalu szuka dziewczyny ,bo chcę ukryć swoją orientację seksualną. Dziewczyna służy mu tylko do przekonania rodziny, znajomych, sąsiadów ,osób z pracy ... ,że wszystko z nim ,,w porządku''. Nigdy cię nie pokocha. Kładąc się spać marzy tylko o fujarce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX