18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Seks - dlaczego mężczyźni czasem go odmawiają?

Zdarzają się takie momenty, w których partner unika lub wprost odmawia zbliżenia. Zastanawiasz się wówczas w czym tkwi problem? Oto możliwe przyczyny.
Zobacz wideo

Spadek libido 

Spadek libido jest najczęstszą przyczyną braku ochoty na seks wśród mężczyzn. Ważne, by znaleźć tego przyczynę. Na spadek męskiego libido ogromny wpływ mogą mieć zażywane używki, które w swojej naturze mają niszczący wpływ na zdrowie oraz kondycję człowieka. Duża ilość spożywanego tytoniu czy alkoholu, zawsze będzie miało niekorzystny wpływ na sferę aktywności seksualnej i może być przyczyną jej zaburzeń. Mężczyźni często stosujący używki, bardzo rzadko są satysfakcjonującymi partnerami w łóżku.

Problemy życia codziennego

Przyczyną, przez którą mężczyzna nie ma ochoty na seks, mogą być problemy życia codziennego. Brak pracy, stres, kiepska sytuacja finansowa czy problemy osobiste zniechęcają mężczyznę od zbliżenia z kobietą, a przeżywana z powodu problemów złość, frustracja czy napięcie, blokują nawiązywanie intymności, która niezbędna jest do przeżycia satysfakcjonującego stosunku.

Depresja 

Nie da się ukryć, że największym wrogiem namiętności i romantyzmu jest depresja. Spadek libido u mężczyzny, który zmaga się z depresją jest ogromny, a zapadalność na tę chorobę cywilizacyjną niestety wzrasta. Bardzo często zdarza się, że partnerka nawet nie dostrzega depresji u swojego mężczyzny i siebie obwinia za brak zbliżeń. Okazuje się bowiem, że mężczyzna cierpiący na stany depresyjne częściej i skuteczniej maskuje swoje problemy zdrowotne. 

Zobacz także: Popęd seksualny (libido). Jak działa, co mu szkodzi, a co go wzmacnia?

Więcej o: