18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Co sprawia, że kobiety mają ochotę na seks, a co powoduje, że ją tracą?

Brak ochoty na seks może mieć różne podłoże. Niskie libido, kiepska atmosfera w związku, a także zaburzenia hormonalne mogą skutecznie zgasić emocje w sypialni. Istnieją jednak sposoby, które skutecznie zwiększają ochotę na łóżkowe doznania. Sprawdź, co sprawia, że kobiety mają ochotę na seks, a co powoduje, że ją tracą.
Zobacz wideo

Co powoduje, że kobiety nie mają ochoty na seks?

Niskie libido 

Niskie libido u kobiet jest najczęstszą przyczyną braku ochoty na seks. Niski poziom libido może być efektem przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, złego stylu życia, a także przewlekłego zmęczenia. Jeśli domyślasz się, który z tych przypadków może obniżać u ciebie ochotę na seks, możesz wprowadzić pewne zmiany. Wystarczy, że zmienisz metodę antykoncepcji lub rodzaj tabletek, zaczniesz zdrowiej jeść i częściej ćwiczyć, lub zadbasz o higienę snu. 

Choroby tarczycy

Choroby tarczycy mogą nie tylko obniżać płodność kobiet, ale okazuje się, że obniżają również ochotę na seks. Niedoczynność tarczycy często jest przyczyną złego samopoczucie kobiety, która przez chorobę czuje się senna, ociężała i zmęczona. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji, kobieta nie ma ochoty na zbliżenia. Jednak jest na to rada. Niedoczynności tarczycy można leczyć poprzez stosowanie syntetycznych hormonów, które likwidują lub znacząco ograniczają negatywne objawy.

Co sprawia, że kobiety mają ochotę na seks?

Dni cyklu owulacyjnego 

Poziom libido u kobiet waha się w zależności od dnia cyklu miesiączkowego. Większość kobiet czuje się najlepiej w swoim ciele właśnie w dniach owulacji, przez co odczuwa wówczas największą ochotę na seks. Uwarunkowane jest to przez matkę naturę, która w ten sposób walczy o przedłużenie gatunku.

Odpowiednie produkty w diecie

Aby zapewnić sobie wysoki poziom libido i ochotę na seks warto umieścić w swojej diecie naturalne afrodyzjaki, czyli: ostrygi, czerwone mięso, czekolada, figi, a także wanilia, imbir oraz lukrecja. Takie produkty wpływające na libido działają przede wszystkim poprzez obniżanie napięcia, redukcję stresu, rozluźnianie oraz poprawę krążenia krwi.

Regularna aktywność fizyczna 

Regularne uprawianie sportu niesie za sobą wiele korzyści. Nie tylko oprawia sylwetkę i kondycję fizyczną, ale wpływa również pozytywnie na życie seksualne. Podczas wysiłku, organizm wydziela endorfiny, dzięki którym poprawia się nasze samopoczucie. Kiedy dobrze się czujemy i towarzyszy nam dobry humor, apetyt na seks wzrasta.

Więcej o: