Testery płodności

W wyznaczaniu dni płodnych pomagają testery

Dla kogo

Są przeznaczone dla kobiet, które chcą stosować naturalne metody planowania rodziny, ale nie ufają zbytnio swojej intuicji, pamięci i własnym wyliczeniom.

Persona (Unipath).

Ten osobisty minikomputer najpierw uczy się twojego cyklu miesięcznego na podstawie wprowadzanych danych oraz śledzenia wahań hormonalnych (urządzenie pobiera te informacje z próbek moczu umieszczanych na specjalnych paskach testowych), a następnie informuje cię, kiedy masz dni płodne, a kiedy niepłodne. Po okresie "nauki" testery z próbkami moczu musisz wprowadzać rzadziej (aparat sam się tego będzie domagał). Producent podaje, że skuteczność metody wynosi 94 proc. Cena urządzenia wraz ze startowym pakietem pasków - 490 zł, komplet testerów na każdy kolejny miesiąc - ok. 59 zł. Informacji o zakupie szukaj w renomowanych aptekach i na stronie: www.hfsaga.com.pl

Bioself (Bioself SA)

To elektroniczny wskaźnik płodności, którego działanie opiera się na codziennych porannych pomiarach temperatury (po 5 godzinach nieprzerwanego snu). Aparat analizuje dane z ostatnich cykli i za pomocą zielonej lub czerwonej lampki informuje przy pomiarze, czy to dzień płodny, czy niepłodny. Nadaje się dla kobiet o cyklach długości 19-39 dni. Zapamiętuje pomiary z ostatniego roku stosowania oraz długość ostatnich 12 cykli. Pomiary te można wyświetlić lub wydrukować i wykorzystywać do konsultacji z lekarzem. Przy prawidłowym użytkowaniu skuteczność Bioselfu sięga 96 proc. Oczywiście choroba, zażywanie niektórych leków, stres, nieprzespane noce mogą zaburzać wyniki.

Więcej o: