ONS - co to takiego? Tłumaczymy tajemnicze skróty z aplikacji randkowych

Co to jest krót ONS? Jeśli zaczynasz swoją przygodę z randkowaniem w sieci, powinnaś poznać jego znaczenie.

ONS to skrót od angielskich słów „One Night Stand”, czyli "przygoda erotyczna na jedną noc". Skrót ten jest często używany przez użytkowników Tindera. Aplikacja ta została zaprojektowana w Stanach Zjednoczonych z myślą o stricte erotycznych, niezobowiązujących spotkaniach. Od kiedy jego popularność zaczęła rosnąć i zyskał miliony fanów także w Europie, zyskał użytkowników, którzy nie szukają ONSów lecz długodystansowych relacji. Aby odróżnić jednych od drugich i uniknąć nieporozumień, dobrze jest zamieścić w opisie profilu informacje o charakterze związku jakiego szukamy. Dzięki skrótowi ONS nie musimy pisać długo. Te trzy litery mówią wszystko.

Co to znaczy ONS? Czyli czego oczekuje ode mnie partner?

Jeśli zdecydowałaś się na randkę w trybie ONS, to musisz wiedzieć, że żadne budowanie relacji nie wchodzi tu w grę. Twój partner zadeklarował wprost chęć nawiązania znajomości tylko na jedną noc. Nie warto w takiej sytuacji liczyć na nic więcej. 

ONS na Tinderze. Czego możesz się spodziewać?

ONS na Tinderze może oznaczać, że po magicznym komunikacie „it’s a match!” dostaniesz zdjęcia, które niekoniecznie chcesz widzieć, ale możesz się go spodziewać - zdjęcie członka. Mężczyźni deklarujący ochotę na jednorazowe spotkanie na zdjęciu profilowym najczęściej eksponują swoje ciało na siłowni, w windzie czy w łazience, a kiedy zostaniecie do siebie dopasowani, pojawią się bardziej szczegółowe informacje. Jeśli nie dostaniesz zdjęcia, to prawie na pewno pojawi się choćby informacja o długości i grubości jego członka i opis preferencji seksualnych. Oczywiście, w przypadku kobiet może to wyglądać podobnie. Kiedy dopasowane do siebie zostają dwie osoby deklarujące ONS, cel tej znajomości jest jasny, a komunikacja przed spotkaniem i wysyłanie erotycznych zdjęć ma na celu podkręcenie emocji.

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią, nie możesz korzystać z Tindera. Jeśli w jakimkolwiek miejscu w sieci, ktoś prosi cie o wysłanie rozbieranych zdjęć, musisz zachować ostrożność. A jeśli ktoś szantażuje cię publikacją twoich zdjęć, skontaktuj się z osobą pełnoletnią lub skorzystaj z Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111. 

Zobacz wideo Jaki wpływ na nasze życie mają seriale?

FWB. Co to znaczy? Kolejny skrót rozszyfrowany

FWB to pierwsze litery od angielskiego zwrotu „friends with benefits” – przyjaciele z korzyściami. FWB to coś więcej niż ONS. Osoba proponująca Ci układ FWB chce być twoim przyjacielem, a więc ma ochotę utrzymywać bliskie relacje, ale do pakietu przyjaźni dokłada dodatkowo relację erotyczną. Do tradycyjnego związku tylko krok, ale pamiętaj, że nie jest to związek i zrób wszystko, żeby się nie zaangażować. W FWB każdy z was zachowa wolność do utrzymywania  erotycznych relacji z innymi, nie będziecie mieli wspólnego budżetu, nie będziecie chodzić na randki. Co najważniejsze: nie macie wobec siebie zobowiązań i oczekiwań. Oczywiście to tylko teoria, bo w praktyce ktoś prawdopodobnie się zakocha… FWB jest relacją obciążoną dużo większym ryzykiem emocjonalnym niż ONS. Dwie osoby widujące się regularnie i miło spędzające czas łatwo mogą nawiązać relację, w której jedna z nich będzie chciała przekuć tak udane połączenie w prawdziwy związek, ale druga niekoniecznie będzie miała na to ochotę.

FWB Tinder - czy to jest bezpieczne?

Jeśli jesteś osobą, która potrafi trzymać swoje uczucia na wodzy i masz ochotę na nawiązanie stałej relacji erotycznej to rozwiązanie idealne dla ciebie. Jakieś zagrożenia? Tak: FWB może  skończyć się poczuciem krzywdy tej drugiej osoby, po rozstaniu. Osoba, która zaangażuje się w waszą relację (mimo, że reguły były jasne od początku – nad emocjami nie zawsze przecież da się zapanować), najpewniej będzie cierpieć. Seksuolodzy zwracają także uwagę, iż przyzwyczajenie do tego rodzaju układów po kilku latach może skutkować problemami z funkcjonowaniem w tradycyjnym, pełnowymiarowym związku. Dlaczego? Ponieważ nie ćwiczyliśmy budowania związku, kompromisów, bliskości innej niż ta seksualna.

Więcej o: