Chce sprawić, aby Polacy mieli lepsze życie seksualne. W tym celu stworzyła darmową aplikację

"Seks się uprawia, a nie o nim gada" - to mit, który pragnie obalić Kasia Koczułap. Seksuolożka i psycholożka wykorzystuje swój profil na Instagramie, aby edukować seksualnie oraz odpowiadać na pytania, nawet na te najbardziej wstydliwe i intymne. Teraz stworzyła w tym celu specjalną aplikację.

Kasia Koczułap to kobieta dla której nie ma tematów tabu. Jest psycholożką i seksuolożką, a przyświeca jej motto: "Chcę zmieniać twoje życie seksualne na lepsze!". W tym celu założyła profil na Instagramie, który cieszy się ogromną popularnością - obecnie obserwuje go ponad 267 tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie.

Kasia Koczułap, wykorzystując swoje ogromne zasięgi w sieci, stara się edukować i odpowiadać na te najbardziej wstydliwe pytania dotyczące seksu. Swoje treści przekazuje w bardzo przystępny sposób: pisząc prostym językiem, dodając czytelne grafiki, a także publikując specjalne wideo dla zobrazowania danego temat. Tym razem przygotowała darmową aplikację, która ma być wygodnym narzędziem do edukacji seksualnej.

Zobacz wideo

Polska psycholożka i seksuolożka stworzyła aplikację do edukacji seksualnej

Kasia Koczułap poinformowała właśnie o efekcie swojej kilkumiesięcznej pracy. Jest nim darmowa aplikacja, która ma posłużyć jako proste i wygodne narzędzie do edukacji seksualnej. 

Jest!!! Po miesiącach pracy, oczekiwaniach, planach - mamy to! Oddajemy w wasze ręce aplikacją „Co z tym seksem?”, aplikację do edukacji seksualnej. To jest moje pierwsze dziecko. I jestem z niej taka dumna!

- nie kryła radości Kasia Koczułap.

 

O tym, jak bardzo potrzebna była taka aplikacja, mogą świadczyć chociażby liczne pozytywne komentarze w sieci na jej temat:

Gratulacje! Czekałam bardzo.
Bardzo potrzebna apka. Gratuluję.
To wielki krok dla ciebie i dla nas wszystkich.

Nowa aplikacja do edukacji seksualnej: "Co z tym seksem". Jak działa?

Aplikacja "Co z tym seksem?" funkcjonuje zaledwie od dwóch dni, a już ma ponad tysiąc pobrań i ocenę 4,9 punktów na 5 możliwych. Na ten moment zawiera trzy kursy, ale liczba ta ma stale wzrastać. Są to:

  1. świadoma zgoda - o kluczowym elemencie każdej czynności seksualnej,
  2. pierwszy raz - wszystko, co trzeba wiedzieć przed debiutem seksualnym,
  3. seks analny - o seksie analnym bez tabu, bez tajemnic i bez strachu (ten jest akurat dodatkowo płatny).

Każdy z tych kursów zawiera podstawowe informacje na dany temat, które przekazane są w bardzo przystępny sposób - część w formie wideo, reszta jako tekst. Dodatkowo zawierają praktyczne zadania do wykonania, a także Q&A, czyli najczęściej zadawane pytania, które, choć wydają się być proste, wciąż budzą wiele wątpliwości u osób, które rozpoczynają swoje życie seksualne. Znajdziemy tam eksperckie odpowiedzi na takie zagadnienia jak m.in.:

  • czy krew jest dowodem na uszkodzenie błony dziewiczej?
  • czy błona dziewicza chroni przed ciążą?
  • boję się, że nagle stracę wzwód, jak się wtedy zachować?
Więcej o: