18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

4 cechy, które świadczą o tym, że twój partner jest narcyzem w sypialni

Stworzenie trwałego i satysfakcjonującego obe strony związku z seksualnym narcyzem jest bardzo trudne. Narcyzi są niebezpiecznymi partnerami, co daje się odczuć zarówno w sypialni, jak i poza nią. Zanim wejdziesz w relacje z nieodpowiednim mężczyzną sprawdź, jakie cechy moga świadczyć o tym, że to seksualny narcyz. Wówczas będziesz mogła w porę uciec przed takim związkiem.
Zobacz wideo Dlaczego przechwalamy się na temat seksu?

Jak sama nazwa wskazuje, narcyzm seksualny polega na nadmiernym skupianiu się na własnym ciele oraz własnej przyjemności. Nie przejmują się, ani nie liczą z potrzebami swoich partnerów. Osoby z cechami seksualnego narcyza mają fałszywe i wyolbrzymione poczucie własnej wartości, a także są w stanie odczuwać podniecenie na widok własnego ciała. Zdaniem wielu ekspertów, stworzenie udanego i satysfakcjonującego związku z takimi osobami jest niezwykle trudne, gdyż ich zachowanie potrafi sprawić ich partnerom mnóstwo przykrości. Niestety, seksualni narcyzi, dzięki swojej pewności siebie, mają szczególne zdolności uwodzenia i sprawiają wrażenie idealnego kochanka. Rzeczywistość jest natomiast zupełnie inna. Narcyz seksualny jest bowiem nieczuły na potrzeby drugiej osoby i nie potrafi prawidłowo dbać o relacje w związku

4 cechy, które świadczą o tym, że twój partner jest narcyzem w sypialni

Atrakcyjny wygląd fizyczny, pewność siebie czy asertywność to cechy, które postrzegane są zazwyczaj jako te pozytywne. Jednak nie w przypadku seksualnego narcyza, u którego okazują się być one bardzo skrajne. Choć na początku taka osoba może wydawać się niezwykle interesująca i atrakcyjna, to czar pryska szybciej, niż mogłoby się wydawać. Oto cztery niepokojące cechy, które mogą być oznaką, że masz do czynienia z seksualnym narcyzem. Im szybciej zdasz sobie z nich sprawę, tym łatwiej będzie ci od niego uciec. 

  1. Przesadna potrzeba dbania o swój wygląd - seksualni narcyzi czują nieustanną potrzebę dbania i kontrolowania swojego wyglądu. Dla nich dzień bez ćwiczeń to dzień stracony, a każde lustro czy witryna sklepowa to doskonała okazja do skontrolowania swojego perfekcyjnego ciała, fryzury czy starannie dobranej stylizacji.
  2. Kompletny brak empatii - te osoby dbają tylko i wyłącznie o swoje potrzeby. Nie zwracają uwagi na żadne potrzeby partnera, zarówno te emocjonalne, jak i fizyczne. W sypialni i na co dzień tylko on się liczy.
  3. Przeświadczenie o swojej wyższości -Osoby ze skłonnościami do seksualnego narcyzmu bardzo często są przekonani o tym, że są pod każdym względem lepsi od innych. Niestety takie zachowanie sprawia, że każdy, kto jest w związku z takim człowiekiem, czuje się gorszy i traci poczucie własnej wartości.
  4. Brak umiejętności stworzenia trwałej relacji - Powyższe cechy sprawiają, że takiemu narcyzowi bardzo trudno stworzyć trwały związek, w którym obie strony są szczęśliwe i spełnione. Jeśli zatem zauważysz w drugiej osobie takie cechy i w dodatku dowiesz się, że z poprzednimi kobietami rozstawał się bardzo szybko, możesz podejrzewać, że ma on skłonności do seksualnego narcyzmu. Wówczas poważnie zastanów się, czy chcesz brnąć w relację bez przyszłości.
Więcej o: