18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Podobno istnieje idealna liczba partnerów seksualnych. Co na ten temat mówią badania? Będziecie zaskoczeni

Liczba partnerów seksualnych to sprawa całkowicie indywidualna. Jednak co jakiś czas naukowcy przeprowadzają badania, w których pytają o to ankietowanych. Oto kilka wniosków, które wynikają z tych analiz.

Czy istnieje optymalna liczba partnerów seksualnych? Ta kwestia zastanawia wiele osób. W 2017 badania na ten temat przeprowadził serwis Superdrug. Pod uwagę wzięto odpowiedzi ponad 2 tysięcy osób z Europy i Stanów Zjednoczonych. Z badań wynika, że przeciętny mężczyzn w średnim wieku uprawiał seks z sześcioma osobami. Z kolei w przypadku kobiet liczba ta wynosiła siedem. 

Zobacz wideo Prawo piątej randki - czy to rozsądne?

Idealna liczba partnerów z perspektywy partnerów

A jak to wygląda z perspektywy partnerów? W brytyjskich badaniach z 2016 roku ankietowani zazwyczaj podawali cyfrę 3 - mimo że sami mieli zazwyczaj więcej partnerów (kobiety 6, a mężczyźni 8).

Kwestię zbadał niedawno także kontrowersyjny serwis randkowy IllicitEncounters dla osób w związkach małżeńskich. W badaniach wzięło udział 2 tysiące osób (tysiąc kobiet oraz tysiąc mężczyzn). Zadaniem ankietowanych było określenie optymalnej liczny partnerów seksualnych dla swojej partnerki lub partnera. Jakie są wyniki badań? Oto najważniejsze wnioski:

  • 52 procent ankietowanych stwierdziło, że idealna liczba partnerów seksualnych wynosi 13.
  • Zdaniem 73 procent badanych 18 lub więcej partnerów to zdecydowanie za dużo. W uzasadnieniach takiej odpowiedzi pojawiła się między innymi obawa, że osobę z takim doświadczeniem może być trudno zadowolić w łóżku.
  • Aż 67 procent kobiet przyznało, że zdarzyło im się skłamać na temat liczby swoich partnerów.
  • Z kolei w przypadku mężczyzn odsetek ten wyniósł zaledwie 13 procent. 

Warto wspomnieć, że eksperci z portalu, który zlecił badania, radzą, by tego tematu w ogóle nie poruszać na pierwszych randkach. Ich zdaniem tak naprawdę nie powinno mieć to dla nas znaczenia. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: