18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Trzy zmiany w intymnej relacji, które powinny dać do myślenia. To znak, że w związku nie dzieje się dobrze

Fizyczna bliskość, chemia i namiętność są dla większości z nas nieodłącznymi elementami każdego związku. Choć brak ochoty na seks może od czasu do czasu pojawić u każdego, to pewne znaki powinny dać ci do myślenia. Sprawdź, jakie zmiany w waszej intymnej relacji mówią, że między wami prawdopodobnie nie dzieje się dobrze.

Seks nie jest oczywiście obowiązkiem każdej pary i zdarzają się takie związki, dla których jest to zwyczajnie sprawa drugorzędna. Co innego, jeśli po jakimś czasie bycia w związku zauważasz, że wasz seks nie wygląda już tak jak kiedyś. Jeśli zauważasz w swoim związku jedno z poniższych zachowań, warto szczerze porozmawiać z partnerem, a w razie potrzeby udać się po poradę do specjalisty.

Zobacz wideo Szybki numerek w wygasłym związku może rozpalić zmysły?

Lądujecie w łóżku coraz rzadziej 

Na początku związku nie mogliście się oderwać od siebie, a wraz z upływem lat w związku częstotliwość zbliżeń maleje? To normalne pod warunkiem, że lądujecie w łóżku regularnie, a między wami nadal jest ta namiętność i żar. Częstotliwość zależy bowiem od indywidualnych potrzeb i należy to zrozumieć. Problem pojawia się wtedy, gdy uprawiacie seks coraz rzadziej, a za każdym razem przerwa ta dodatkowo się wydłuża. Jeśli w dodatku chemia między wami jest coraz słabsza, to ewidentny znak, że coś jest nie tak.

Idealna liczba partnerów seksualnych Podobno istnieje idealna liczba partnerów seksualnych. Co na ten temat mówią badania? Będziecie zaskoczeni

Zaprzestaliście eksperymentów

Nie da się ukryć, że rutyna potrafi zabić wiele związków. Co więcej, długotrwały związek wcale nie jest usprawiedliwieniem dla seksualnej nudy. Jeśli wcześniej chętnie eksperymentowaliście w łóżku i seks sprawiał wam wiele radości, a teraz jest jedynie rutynowym obowiązkiem pary, który trzeba odbębnić, to ewidentnie macie problem. Warto wówczas szczerze porozmawiać i podjąć próbę odbudowy namiętności i pożądania.

Masz przeczucie, że partner cię zdradza? Powinnaś mu zadać te cztery pytania. Mogą wiele wyjaśnić Masz przeczucie, że partner cię zdradza? Powinnaś mu zadać te cztery pytania

Unikacie wzajemnie zbliżeń

W każdym związku zdarzają się takie dni, kiedy jedna ze stron ma ochotę na łóżkowe igraszki, a druga zupełnie nie ma na to nastroju. Jeśli jednak takie dni zdarzają się notorycznie i każda, nawet najdrobniejsza wymówka staje się powodem, by unikać seksu z drugą połówką, to znak, że czas poszukać źródła problemu. Być może spowodowane jest to hormonalnym osłabieniem libido - wówczas warto poszukać pomocy u lekarza.

Więcej o: