18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Nimfomania: co kryje się za pojęciem hiperseksualności u kobiet?

Nimfomania określana jest mianem zaburzenia na tle seksualnym, które polega na uzależnieniu od seksu i nastawieniu na realizację stosunków płciowych. Po czym poznać, że ten temat dotyczy właśnie Ciebie?

''Nimfoman'' a nimfomanka

Zaburzenia nazywanym nimfomanią określamy nadmierny popęd seksualny u kobiet. Nimfomanii nie odnosimy do mężczyzn, w ich przypadku nie używamy określenia ''nimfoman'', tylko mówimy o satyryzmie- zjawisko analogiczne do nimfomanii. Po czym poznać zaburzenie na tle seksualnym? Poniżej prezentujemy kilka istotnych faktów na temat nimfomanii.

Heteroseksualizm. Zdjęcie ilustracyjne Heteroseksualizm. Co oznacza? Sprawdź, co kryje się pod tym terminem

Objawy nimfomanii- co powinno zwrócić uwagę 

Objawy nimfomanii są łatwe do rozpoznania. Do najczęstszych symptomów, które mogą świadczyć o zaburzeniu popędu seksualnego, należą: 

  • nieustanne myślenie o seksie 
  • seks z wieloma partnerami
  • ciągła masturbacja 
  • ciągle zainteresowanie pornografią
  • utrata kontroli 
  • seks z osobami przypadkowymi, których dobrze nie znamy
  • poszukiwanie coraz to nowych okazji do seksu.
Zobacz wideo "Trzymają nas cały czas w ryzach". Kobiety dopiero uczą się rzeczy, które są w standardach wiedzy o seksualności

Nimfomania: co to za choroba i czy można ją wyleczyć? 

Zastanawiasz się, co to dokładnie jest nimfomania? Zaburzenie w tej postaci niesie za sobą wiele zagrożeń, ryzykowne zachowania seksualne zaburzają normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Nadmierny popęd seksualny może też negatywnie wpływać na związek, ale też funkcjonowanie w pracy. Nimfomania wiąże się też z ryzykiem niechcianej ciąży oraz większym ryzykiem zachorowania na poważne choroby przenoszone drogą płciową. Cel w postaci kilku orgazmów dziennie może prowadzić też do problemów natury prawnej (np. seks z partnerem poniżej 15. roku życia). 

Jakie są przyczyny nimfomanii i jak można ją leczyć? Osoba, która podejrzewa u siebie nimfomanię, swoje pierwsze kroki powinna skierować do seksuologa, który potwierdzi lub wykluczy to zaburzenie. Lekarz może skierować pacjentkę na terapię psychologiczną oraz wprowadzić leczenie farmakologiczne. Pomocne mogą okazać się też terapie behawioralne, które pomogą poradzić sobie ze stresem oraz będą stanowiły skuteczne wsparcie dla budowania trwałych relacji. W procesie leczenia ważny jest udział partnera oraz świadomość, że jest to choroba nieuleczalna i każda ryzykowna sytuacja, może prowadzić do nawrotu. 

Demiseksualizm, czyli jak ma się więź emocjonalna do pociągu seksualnego? Zdjęcie ilustracyjne Demiseksualizm, czyli jak ma się więź emocjonalna do pociągu seksualnego?

Filmy o nimfomanii, czy warto je oglądać? 

Motyw nimfomanii w kinematografii często prezentowany jest z przymrużeniem oka, nie jako jednostkę chorobową tylko skłonność, nad którą kobieta w sumie mogłaby, ale nie chce zapanować. Jeśli poszukujesz filmu o nimfomanii, zdecydowanie warto skierować swoją uwagę w stronę dokumentów.

Poniżej znajduje się film dokumentalny o nimfomanii, który można w całości obejrzeć na YouTubie. 

 

Zobacz też: Co to znaczy FWB? Sprawdź, znaczenie tego skrótu i zdecyduj, czy pasuje Ci taki związek

Więcej o: