18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Miłość grecka: co to takiego i na czym polega?

Miłość grecka to elegancka nazwa seksu analnego. Przez jednych potępiana, uważana za kontrowersyjną czy odrażającą, przez innych chętnie wprowadzana do intymnego pożycia. Na czym polega i czy może być źródłem przyjemności dla obojga partnerów?

Grecka miłość – skąd wzięła się nazwa?

Grecka miłość coraz częściej postrzegana jest jako forma urozmaicenia życia erotycznego, zwłaszcza w sytuacjach, gdy w sprawy seksu wkradła się rutyna. Tego rodzaju pieszczoty (czy też penetracja) mogą prowadzić do zdobycia rozkoszy w nietypowy dla kochanków, nowy sposób. Pary decydują się na miłość grecką coraz częściej, przy czym może być ona źródłem rozkoszy zarówno dla kochanków płci przeciwnych, jak i w parach homoseksualnych. Dla wielu jednak miłość grecka wciąż pozostaje tematem tabu, kojarzona jest wyłącznie jako forma zbliżenia w związkach homoseksualnych, uważana za kontrowersyjną i niehigieniczną, a wręcz odrażającą. Z całą pewnością na taki rodzaj aktywności seksualnej muszą być zdecydowane obie osoby w związku. Warto o tym rozmawiać, przełamując wstyd i wewnętrzne opory przed tego rodzaju zbliżeniem.

Miłość grecka to rodzaj dostarczania i czerpania przyjemności z fizycznego zbliżenia znany już w starożytnej Grecji – i najprawdopodobniej stąd pochodzi jej nazwa. W czasach starożytnych podejście do spraw seksu było nieco inne, niż obecnie, kochankowie byli dużo bardziej otwarci na doznania związane z cielesnością. Ten rodzaj zbliżenia praktykowany był zarówno w parach mieszanych, jak i w związkach między mężczyznami. Podobno młodzi mężczyźni wprowadzani byli przez dojrzałych partnerów w ten właśnie sposób w świat intymny. Dziś miłość grecka może być formą urozmaicenia pożycia seksualnego oraz dowodem na ogromne zaufanie kochanków do siebie. Ważne, by wybierać ten rodzaj zbliżenia świadomie i odpowiednio się do niego przygotować.

Miłość grecka: na czym polega?

Co rozumieć pod hasłem miłość grecka? Na czym polega ten rodzaj aktywności seksualnej? Najkrócej rzecz ujmując: miłość grecka to inaczej seks analny. Może polegać na wprowadzeniu członka mężczyzny do odbytu kochanki, lub też kochanka. Ale nie tylko. Miłość grecka polega przede wszystkim na stymulacji odbytu, w którym znajdują się liczne zakończenia nerwowe. Łagodny masaż odbytu może nieść ogromną przyjemność zarówno dla kobiety, jak i dla heteroseksualnego mężczyzny. Warto wiedzieć, że stymulacja odbytu mężczyzny wiąże się z masażem jego gruczołu krokowego i może mieć dla niego prozdrowotne właściwości. Należy pamiętać, że seks analny wymaga od kochanków dużej delikatności i cierpliwości. Muszą się oni darzyć wzajemnym zaufaniem i wykazać daleko idącą ostrożnością, zwracając baczną uwagę na sygnały płynące ze strony partnerki bądź partnera. Stymulację analną warto zaczynać od pieszczot palcami bądź językiem, stopniowo wprowadzając erotyczne zabawki (przeznaczone do tego rodzaju aktywności seksualnej), dopiero na samym końcu przechodząc do penetracji penisem. Nie wolno zapominać o konieczności odpowiedniego nawilżenia odbytu – duża ilość lubrykantu jest niezbędna w przypadku miłości greckiej.

Co to jest miłość grecka?

Wiemy już mniej więcej, co to jest miłość grecka. To nie tylko, jak zwykło się przyjmować, penetracja odbytu za pomocą członka, ale także wszelkie rodzaje stymulacji odbytu, prowadzące do odczuwania przyjemności. Zwolennicy miłości greckiej utrzymują, że doskonale odświeża ona relacje seksualne w związku, a ponadto może dostarczyć olbrzymich doznań seksualnych. Jeśli stymulacja bądź penetracja odbytu wiąże się równocześnie z pobudzaniem łechtaczki, warg sromowych i pochwy kobiety, może dać jej ogromną satysfakcję ze zbliżenia. Miłość grecka odczuwana jest zresztą dużo intensywniej niż penetracja dopochwowa, a wynika to z tego, że drażnienie ściany znajdującej się pomiędzy odbytem a pochwą prowadzi do stymulacji tego samego nerwu, który odpowiedzialny jest za rozkosz płynącą ze stymulacji punktu G. Z tego samego względu miłość grecka może dostarczać rozkoszy mężczyznom. Zawsze jednak należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu (w sex-shopach dostępne są specjalne żele nawilżające przeznaczone do zbliżeń w postaci miłości greckiej) oraz nie postępować zbyt gwałtownie – posuwać dalej można się tylko wówczas, gdy nie napotka się oporu mięśniowego. Bezwzględnie należy też zadbać o higienę, zarówno przed, jak i po akcie miłości greckiej należy umyć członek oraz ewentualne gadżety erotyczne używane podczas stosunku. Dobrze jest też zabezpieczać się za pomocą prezerwatywy. Kondom warto nałożyć również na palec, którym będzie stymulowany odbyt partnera bądź partnerki. Będzie to doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnym skaleczeniem delikatnego nabłonka w odbytnicy paznokciem.

Zobacz też: Nimfomania: co kryje się za pojęciem hiperseksualności u kobiet?

Zobacz wideo "Trzymają nas cały czas w ryzach". Kobiety dopiero uczą się rzeczy, które są w standardach wiedzy o seksualności
Więcej o: