18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Seks tantryczny - pozycje i benefity

Seks tantryczny może odmienić nie tylko życie seksualne, ale też sprawić, że codzienność partnerów wejdzie na wyższy level. Szukasz skutecznej drogi do lepszego życia? Sprawdź, dlaczego proces zmian zaczyna się w waszej sypialni.

Seks tantryczny - definicja, którą warto znać

Seks tantryczny według definicji to nie tylko kontakt fizyczny, ale też porozumienie na poziomie duchowym. Kochankowie zespalają się w jedno i wspólnie dążą do spełniania. Kluczową rolę gra tutaj gra wstępna, podczas której partnerzy dostarczają sobie dużą ilość pieszczot. Kolejny etap to zmysłowe pozycje miłosne zakończone wspólnym orgazmem. Definicja wydaje się prosta, a jak to wygląda w praktyce? 

Seks tantryczny - co to oznacza w praktyce? 

Jedność dusz i idealne połączenie ciał to nieosiągalny ideał. Pary marzą o wspólnym orgazmie oraz pozycjach, które zapewnią maksimum rozkoszy w tym samym momencie. Tymczasem jest to praktycznie niemożliwe. A może jednak sekret zaklęty jest właśnie w takiej mistycznej taktyce, jak seks tantryczny? Co to dokładnie oznacza? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji na temat zasad w seksie tantrycznym. 

Zobacz wideo Jak się dzisiaj kochamy? Rozmowa Agi Kozak z Anną Marią Szutowicz z Y&Lovers

Seks tantryczny - zasady na drodze do spełnienia 

Akt miłosny w postaci seksu tantrycznego wymaga trochę pracy, bardzo ważny jest czas przygotowań. Poniżej piszemy o szczegółach. 

  • Odpowiednie miejsce 

Idealna będzie sypialnia skąpana w ciepłym świetle świec. Pomieszczenie do seksu tantrycznego powinno być miłe i bezpieczne, nie ma tu miejsca na włączony telewizor, czy telefony komórkowe przy łóżku. 

  • Dobre nastawienie 

Otwarty umysł to podstawa, seks tantryczny wymaga od partnerów pełnej gotowości na nowe doznania. Nawet jeśli na co dzień towarzyszą nam różne kompleksy, za drzwiami sypialni należy odłożyć je na bok i pewnym krokiem wejść w nowy wymiar.   

  • Seks tantryczny - masaż 

Jak już wspomniano, bardzo dużą rolę odgrywa tutaj gra wstępna. Masaż w seksie tantrycznym to dobry wstęp do udanego połączenia. Delikatne ruchy dłoni partnera przyniosą ulgę i relaks. Przygotują też zastane mięśnie na wymagające pozycje. Masaż ma jednak przede wszystkim pobudzić ośrodki energetyczne (czakry), oraz punkty energii w strefach intymnych. Co ciekawe, masaż tantryczny jest też regularną usługą w salonach masażu, z której można po prostu skorzystać. Wróćmy jednak do intymnej sypialni, poniżej prezentujemy pozycje w seksie tantrycznym. 

Zobacz też: Fetysz. Co to jest fetysz? Rodzaje fetyszy

Seks tantryczny - pozycje

  • Pozycja skrzyżowane klucze - partnerka, leżąc na plecach, podnosi i krzyżuje nogi, które dla wygody opiera na barkach partnera. Skrzyżowane klucze zapewniają głęboką penetrację i kontakt wzrokowy. 
  • Pozycja yab-yum - partnerzy siedzą naprzeciwko siebie, utrzymując kontakt wzrokowy. Następnie kobieta siada na mężczyźnie, oplatając go w pasie. W kolejnym kroku kobieta zaczyna ocierać łechtaczkę o członek mężczyzny i na przemian wkłada go i wyjmuje z pochwy. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj mięsień Kegla, który potęguje doznania każdej strony. 
  • Pozycja łuk - partner powinien usiąść na krawędzi łóżka, partnerka siada na nim i wygina ciało w łuk. Następnie mężczyzna odchyla się do tyłu, można stworzyć podparcie z poduszek i stymuluje łechtaczkę ukochanej. Dla równowagi kobieta opiera nogi na krawędzie łóżka. 
  • Pozycja odwrócona kowbojka - partnerka siada tyłem na leżącym partnerze, który jest tu zdecydowanie bardziej bierną stroną. To kobieta decyduje o tym jak głęboka będzie penetracja, dodatkowo może stymulować własne strefy erogenne. 

Seks tantryczny - efekty. Czego można oczekiwać? 

Oprócz typowych benefitów jak lepsze samopoczucie, czy rozładowanie napięcia efekty seksu tantrycznego to przede wszystkim bliskość, która przekłada się na wszystkie sfery życia. Zaufanie i wzajemne zrozumienie potrzeb wzmacnia związek i tworzy nierozerwalną więź.

Zobacz też: Książki o seksie, poradniki i relacje seksuologów

Więcej o: