18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Białe małżeństwo, czyli związek bez seksu. Czy to może się udać? "Seks przestał być dla nas ważny"

Czy związek bez seksu może być szczęśliwy? Monika, która od czterech lat nie uprawia seksu z mężem, zapewnia, że tak. Innego zdania jest Maria, która przez oziębłość seksualną męża, coraz częściej myśli o rozwodzie.

Monika i Piotr są małżeństwem od 7 lat, a od czterech nie uprawiają seksu. - Tworzymy relację opartą na przyjaźni i miłości, a seks nie jest nam potrzebny - mówi Monika, która jak przyznaje, nigdy nie odczuwała dużych potrzeb seksualnych. - Oboje pochodzimy z bardzo wierzących rodzin i z seksem czekaliśmy aż do ślubu - wyznaje. Z Piotrem połączyły ją właśnie podobne wartości i przekonania. - Szybko się zaprzyjaźniliśmy, mieliśmy podobne poglądy i wizje przyszłości, więc z radością przyjęłam jego oświadczyny - opowiada Monika, która doczekała się z Piotrem dwojga dzieci.

Zobacz wideo

"Nawet nie zauważyłam, kiedy przestaliśmy ze sobą sypiać"

I to właśnie po narodzinach drugiego dziecka całkowicie przestali uprawiać ze sobą seks. - Piotr dużo pracował, a ja opiekowałam się dwójką maluchów, więc byliśmy zbyt zmęczeni, by poddawać się nocnym igraszkom. Mówiąc szczerze, nawet nie zauważyłam, kiedy zupełnie przestaliśmy ze sobą sypiać - wyznaje, podkreślając, że seks nigdy nie był dla niej czymś ważnym. - Ani ja, ani Piotr nigdy nie poświęcaliśmy zbytniej uwagi do tej sfery życia. Mamy inne sposoby na okazywanie sobie miłości - drobne gesty, jak wspólne śniadania, przygotowywanie dla siebie kolacji, czy pomoc w obowiązkach - tłumaczy, zapewniając, że zarówno jej, jak i jej mężowi, w zupełności to wystarcza. - Jesteśmy naprawdę kochającym się małżeństwem i chociaż kogoś może to dziwić, taki układ w zupełności nam wystarcza - zapewnia.

Katarzyna Nosowska sparodiowała Kim Kardashian. Kożuchowska komentuje: 'Hit!' (zdjęcie ilustracyjne) Katarzyna Nosowska sparodiowała Kim Kardashian. Kożuchowska komentuje: "Hit!"

W nieco innej sytuacji jest Maria, która wyszła za 21 lat starszego od siebie mężczyznę. Jak opowiada, zaimponował jej doświadczeniem, także w łóżku. - Na początku relacji, jak i małżeństwa naprawdę często ze sobą sypialiśmy. Oboje lubiliśmy seks i żadne z nas nigdy tego nie ukrywało, jednak wraz z upływem lat, robiliśmy to coraz rzadziej, aż w końcu zupełnie przestaliśmy go uprawiać - tłumaczy Maria, która nie ukrywa, że jest jej ciężko to zaakceptować. - Wraz z pojawieniem się dzieci i związanym z tym natłokiem obowiązków mieliśmy dla siebie coraz mniej czasu. Sama byłam wyczerpana, więc faktycznie, seks przestał być dla nas tak ważny jak kiedyś. Jednak teraz mąż nie chce uprawiać go w ogóle - żali się.

"Nie potrafię ukryć frustracji"

Jak tłumaczy, mężczyzna zaczął mieć problemy z erekcją, co znacznie zaniżyło jego samoocenę. - Najpierw migał się zmęczeniem, a później doszły do tego problemy z erekcją. Próbowałam z nim o tym porozmawiać i namówić na wizytę u specjalisty, jednak jest to dla niego zbyt drażliwy temat. Od razu się obraża i ucina rozmowę. Tłumaczy się wiekiem, mówiąc, że powinnam to zrozumieć. A ja nie potrafię ukryć frustracji - zwierza się.

Przypalone żelazko, zdjęcie ilustracyjne Przetrzyj żelazko paracetamolem. Efekt cię zachwyci

Nie ukrywa, że czasem myśli o zdradzie. - Czasem fantazjuje o innym i mam ochotę wcielić te wizje w życie, jednak później patrzę na męża i wiem, że nie mogłabym mu tego zrobić - mówi. Jak przyznaje, zamierza postawić mężowi ultimatum. - Próbowałam udawać, że wszystko jest w porządku, ale wiem, że dłużej tego nie wytrzymam, a brak seksu odbija się na całej naszej relacji. Postawię więc mężowi ultimatum - albo zgłosi się po pomoc do specjalisty, albo koniec z nami - podsumowuje.

*imiona bohaterów zostały zmienione

14 emerytura - kiedy wypłata? (zdjęcie ilustracyjne) Emerytura za staż - kiedy wejdzie w życie? Seniorzy są zniecierpliwieni

Więcej o: