O to najczęściej kłócimy się z partnerem. Na pewno znasz choć jeden z tych powodów

Kłótnie w związkach, nawet w tych najbardziej zgodnych i szczęśliwych, są nieuniknione. Choć mogłoby się wydawać, że u każdego powody do sprzeczek bywają zupełnie inne, to są i takie takie kwestie, o które regularnie kłoci się wiele par. Niektóre przyczyny sporów mogą cię zaskoczyć, a niektóre być może doskonale znasz.
Zobacz wideo Nie bój się kłócić! Związki niszczy obojętność, nie wymiana zdań

Statystki dostępne w sieci mówią, że pary kłócą się lub sprzeczają średnio aż 312 razy w ciągu roku. Oznacza to, że jakiegoś rodzaju spięcia pojawiają się niemal codziennie. Trzeba przyznać, że to całkiem sporo. Co więcej, zazwyczaj kłótnia trwa około 10 minut, a do sprzeczek najczęściej dochodzi w czwartki. Otóż wbrew pozorom, kłótnie w związkach najczęściej wybuchają z drobnostek, które przez błędną komunikację oraz tłumienie w sobie, urastają do rangi wielkiego problemu.

9 faz małżeństwa. Na tym etapie wiele kobiet decyduje się na romans 9 faz małżeństwa. Na tym etapie wiele kobiet decyduje się na romans

Denerwujące nawyki

Niektóre nawyki i przyzwyczajenia partnera mogą skutecznie wyprowadzić z równowagi. Zostawianie po sobie brudnych skarpetek, nierozwieszanie ręcznika czy zostawianie naczyń w zlewie, zamiast chować je do zmywarki, mogą stać się prostym powodem do kłótni. Wówczas, zamiast tłumić w sobie złość, najważniejsze jest natychmiastowe zakomunikowanie drugiej połówce wprost, co dokładnie nam nie pasuje. Rozmowa i kompromis w związku to klucz do sukcesu.

Przeskakiwanie po kanałach

Po długim, męczącym dniu pracy nadchodzi w końcu oczekiwany wieczór, kiedy w spokoju możemy wspólnie obejrzeć coś w telewizji. Niestety bywa i tak, że zamiast w spokoju oddać się wspólnemu seansowi, on nie jest w stanie odłożyć pilota i gdy tylko pojawiają się reklamy, zaczyna skakać po kanałach, w efekcie czego często omija was fragment programu lub filmu.

Pospieszanie

Wiele kobiet doskonale wie, jak jak bardzo denerwować może mężczyzna stojący pod drzwiami łazienki i dopytujący, jak długo jeszcze zamierzamy się szykować lub pospieszający nas do wyjścia. Takie zachowanie może być frustrujące i być punktem zapalnym porannej kłótni, zwłaszcza, jeśli spieszymy się do wyjścia. 

'Gdy poznałam mojego męża miałam 46 lat, a on 30. Nigdy nie zapomnę, co powiedziała mi mama' (zdjęcie ilustracyjne) "Gdy poznałam męża miałam 46 lat, a on 30. Nie zapomnę, co powiedziała mi mama"

Pieniądze

Pieniądze to już poważniejszy temat, jednak równie często wywołuje on kłótnie w związkach. Dysproporcja w zarobkach czy wydawanie wspólnych pieniędzy bez konsultacji z drugą osobą bardzo często jest źródłem konfliktu. Jak tego unikać? Pieniądze nie powinny być tematem tabu. Otwarte i szczere rozmowy to podstawa. Można np. założyć wspólne konto, ustalić domowy budżet i przelewać równe kwoty na wspólne wydatki. 

Więcej o: